Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Lusterko wsteczne z kompasem i pilotem do bram

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post Lusterko wsteczne z kompasem i pilotem do bram

    Jesli kogos by to interesowalo to polecam wymiane lusterka zwyklego na takie z pilotem do bram i kompasem.
    U siebie mialem lusterko fotochromatyczne zwykle z grzybkiem do alarmu a zmienialem na lusterko fotochromatyczne z pilotem i kompasem oraz czerwonym grzybkiem do alarmu.
    Cala wwymiana jest banalnie prosta i wszystko dziala po podlaczeniu ori wtyczki.
    JEsli chodzi o kompas to wiadomo ze bez tego mozna zyc ale bajer jak dla mnie jest fajny.
    Co do pilota do bram to udalo mi sie zakodowac go do otwierania szlabanu na osiedlowym parkingu co jest bardzo wygodne.
    Lusterko jakie zakupilem bylo z europejskiej wersji bmw e90. I wyglada dokladnie tak samo jak to moje co bylo w aucie.
    Z kodowaniem mialem maly klopot bo sygnal z pilota do szlabanu nie chcial sie skopiowac, dopiero jak facet od obslugi tego szlabanu ponaciskal cos w tej skrzynce udalo mi sie zakodowac przycisk w lusterku. Dziala za kazdym razem.
    Jesli ktos zastanawial sie nad taka zmiana to polecam.
    Koszt lusterka to ok 400zl
    To tyle.
    Pozdrowka

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Z tego co pamiętam to AdamBMW założył sobie to z kompasem do e38.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Anatol Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to AdamBMW założył sobie to z kompasem do e38.
    a to nie wiedzialem, w szukajce znalazlem tylko jeden temat ale tam glownie chodzilo o pilota do bram.

    tak czy inaczej polecam.
    w nocy wyglada bardzo fajnie.

    Napisze jeszcze ze sa dwa rodzaje tych luster. Pierwszy z widocznym ciemniejszym okienkienkiem na wyswietlacz kompasu, drugie natomiast jest bez widocznego okienka na wyswietlacz kompasu, czyli jak jest zaplon wylaczony nie da sie poznac ze lustro ma kompas.

    Wiekszosc lusterek z kompasem i pilotem jest w wersji usa a w nim pilot do bram nie da sie programowac z bramami EU.
    Trudno znalezc lustro w wersji EU ale sie da.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 12-01-2023 o 22:24

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Zgadza się, bo jest inny zakres. Tak czy inaczej fajny bajer.

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    [...]Z kodowaniem mialem maly klopot bo sygnal z pilota do szlabanu nie chcial sie skopiowac, dopiero jak facet od obslugi tego szlabanu ponaciskal cos w tej skrzynce udalo mi sie zakodowac przycisk w lusterku. Dziala za kazdym razem.
    [...]
    Pilot w lusterku to OEM rozwiązanie od HomeLink'a. Na tej stronie możesz sobie sprawdzić jakie nadajniki są wspierane przez Twoje lusterko. Ogólnie myślałem, że to spoko rozwiązanie (mam u siebie), ale HomeLink nie jest w stanie obsługiwać szyfrowanych pilotów, a takie są najbezpieczniejsze do np. bram garażowych. Stąd tam gdzie używane jest szyfrowane rozwiązanie (a takich przybywa), nie użyjesz pilota w lusterku.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Pilot w lusterku to OEM rozwiązanie od HomeLink'a. Na tej stronie możesz sobie sprawdzić jakie nadajniki są wspierane przez Twoje lusterko. Ogólnie myślałem, że to spoko rozwiązanie (mam u siebie), ale HomeLink nie jest w stanie obsługiwać szyfrowanych pilotów, a takie są najbezpieczniejsze do np. bram garażowych. Stąd tam gdzie używane jest szyfrowane rozwiązanie (a takich przybywa), nie użyjesz pilota w lusterku.
    Dzieki za info damned

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Pilot w lusterku to OEM rozwiązanie od HomeLink'a. Na tej stronie możesz sobie sprawdzić jakie nadajniki są wspierane przez Twoje lusterko. Ogólnie myślałem, że to spoko rozwiązanie (mam u siebie), ale HomeLink nie jest w stanie obsługiwać szyfrowanych pilotów, a takie są najbezpieczniejsze do np. bram garażowych. Stąd tam gdzie używane jest szyfrowane rozwiązanie (a takich przybywa), nie użyjesz pilota w lusterku.
    Mam u siebie lustereczko z pilotem do bram z wersji USA i oczywiście nie da się otworzyć tym naszych bram ze zmiennym kodem ale tak się zastanawiałem czy nie dało by się tam do środka wcisnąć samej płytki z rozebranego pilota który otwiera moją bramę i podłączyć je do tych przycisków z lusterka. Pewnie ktoś kumaty zrobiłby to bez problemu a i kiczu by nie było bo nie byłoby tego widać a bajer w końcu by działał :)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez ARIE(L) Zobacz posta
    Mam u siebie lustereczko z pilotem do bram z wersji USA i oczywiście nie da się otworzyć tym naszych bram ze zmiennym kodem ale tak się zastanawiałem czy nie dało by się tam do środka wcisnąć samej płytki z rozebranego pilota który otwiera moją bramę i podłączyć je do tych przycisków z lusterka. Pewnie ktoś kumaty zrobiłby to bez problemu a i kiczu by nie było bo nie byłoby tego widać a bajer w końcu by działał :)
    Da sie zrobic na sete bo znam kogos kto ma takie cus, robil to u jakiegos elektryka zwyklego i placil smieszne pieniadze, dziala i nie widac druciarstwa... Tylko jak bateria padnie w pilocie to trzeba rozbierac lusterko i wymianiac.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Da sie zrobic na sete bo znam kogos kto ma takie cus, robil to u jakiegos elektryka zwyklego i placil smieszne pieniadze, dziala i nie widac druciarstwa... Tylko jak bateria padnie w pilocie to trzeba rozbierac lusterko i wymianiac.
    Pod baterię dorobić obwód korzystający z zasilania z auta ;-)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Pod baterię dorobić obwód korzystający z zasilania z auta ;-)
    Też o tym pomyślałem. Czyli miałem dobry pomysł :)

Podobne wątki

  1. lusterko z pilotem do bram
    Przez lockbud w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-05-2021, 17:36
  2. [F02] Lusterko wewnętrzne z pilotem do bramy
    Przez koggi w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-04-2021, 19:16
  3. [wnętrze] Lusterko wsteczne fotochrom doposażenie.
    Przez LogiHuś w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 22:35
  4. LUSTERKO WSTECZNE - jaki klej?
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •