Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dodatkowy, Drugi filtr powietrza e65 745i n62b44

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    33
    BMW
    Bmw E65 745i n62b44
    Skąd
    Praszka

    Dodatkowy, Drugi filtr powietrza e65 745i n62b44

    Witam jak wiadomo e65 745i ma jeden filtr powietrza, jest miejsce aby założyć drugi czy ktoś z was może już to robił?? Jakieś uwagi??

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Raczej nikt tego nie robil ;) z kad taki pomysl jesli moge podpytac ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Widziałem gdzieś na zagranicznych forach, że tak zrobiono. Pytanie tak naprawdę po co chcesz to robić, bo do przyrostów jakichkolwiek to i tak trzeba by grzebać w ECU. A do lepszego dźwięku to sobie carbonowy dolot można kombinować zamiast podwójnego, bo raczej niewiele to zmieni :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    33
    BMW
    Bmw E65 745i n62b44
    Skąd
    Praszka
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Widziałem gdzieś na zagranicznych forach, że tak zrobiono. Pytanie tak naprawdę po co chcesz to robić, bo do przyrostów jakichkolwiek to i tak trzeba by grzebać w ECU. A do lepszego dźwięku to sobie carbonowy dolot można kombinować zamiast podwójnego, bo raczej niewiele to zmieni :)
    Proszę artykuł, tu są odpowiedzi na zadane pytania.
    https://www.bimmerfest.com/threads/a...trofit.908039/

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Tylko te odpowiedzi to są subiektywne odczucia autora. Nie ma pomiarów przed montażem i po montażu. Dodatkowo tak jak słusznie tam zauważono - nie zmienia się sama rura dolotowa do przepustnicy, pozostaje takiej samej średnicy. Dodatkowo, wyrzuca się tam wiskozę i montuje elektryczny wiatrak - co samo z siebie może dostarczyć trochę mocy.

    Jeśli ktoś pisze o zmienionej odpowiedzi na gaz, no to ciężko w ogóle tutaj dyskutować z takim argumentem - co to w ogóle znaczy? Jeżeli taka modyfikacja ma być czymś podparta to albo byłyby to względy dźwiękowe - których tutaj raczej będzie mało, lub względy osiągowe - o których nie da się dyskutować bo nie mamy danych przed/po. Moim zdaniem mod nie jest warty zachodu, jeżeli nie masz dostępu do tanich części.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Chcesz wiecej mocy a bedziesz motowal lpg? pod maska bedzie to wygladac druciarsko, przyrosty mocy raczej znikome jesli wogole.
    Zdrowe 745i jedzie naprawde mocno jesli Twoje tak nie jedzie to musisz je najpierw naprawc.
    Dla mnie bezsensowana rzezba, ale kto Ci zabroni. Jak chcesz to dzialaj.

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W 745 z jednym filtrem jest idealne miejsce pod maska na montaż reduktora LPG.

    W 750 z dwoma filtrami już nie jest tak różowo i trzeba kombinować.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    33
    BMW
    Bmw E65 745i n62b44
    Skąd
    Praszka
    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Chcesz wiecej mocy a bedziesz motowal lpg? pod maska bedzie to wygladac druciarsko, przyrosty mocy raczej znikome jesli wogole.
    Zdrowe 745i jedzie naprawde mocno jesli Twoje tak nie jedzie to musisz je najpierw naprawc.
    Dla mnie bezsensowana rzezba, ale kto Ci zabroni. Jak chcesz to dzialaj.
    Jak jest gaz założony to jest druciarstwo?? Gaz jest tak założony ze go nawet nie widać że tam jest, (podeślę fotki) może ty jeździsz autem w niedzielę ja jeżdżę co dzień dlatego lpg co nie oznacza że na sam gezie będzie jeździć.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez tomus2019 Zobacz posta
    Jak jest gaz założony to jest druciarstwo?? Gaz jest tak założony ze go nawet nie widać że tam jest, (podeślę fotki) może ty jeździsz autem w niedzielę ja jeżdżę co dzień dlatego lpg co nie oznacza że na sam gezie będzie jeździć.
    Nie zrozumiales mnie. Po co Ci dodatkowy filtr powietrza ? domniemiam ze chcesz zyskac cos na mocy a to gryzie sie z lpg.
    Lpg to nie druciarstwo. Natomiast dokladanie fitra powietrza do 745i owszem.

    Ja jezdze duzo dlatego mam kopciucha.

    Sadzac po twoich problemach z autem (wczesniejsze tematy) i po zdjeciu Twojej komory silnika masz zaniedbane auto z poczatkow lat produkcji tego modelu. Jesli chcesz jezdzic duzo to proponowalbym napierw doprowadzic wszystko do stanu jak powinno byc a puzniej szukac koni i motowac ze dwa dodatkowe filtry powietrza jesli uwarzasz to za sluszne. Chyba ze przyczyna takiego tuningu jest inna o co pytalem ale odpowiedzi nie dostalem.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    33
    BMW
    Bmw E65 745i n62b44
    Skąd
    Praszka
    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Nie zrozumiales mnie. Po co Ci dodatkowy filtr powietrza ? domniemiam ze chcesz zyskac cos na mocy a to gryzie sie z lpg.
    Lpg to nie druciarstwo. Natomiast dokladanie fitra powietrza do 745i owszem.

    Ja jezdze duzo dlatego mam kopciucha.

    Sadzac po twoich problemach z autem (wczesniejsze tematy) i po zdjeciu Twojej komory silnika masz zaniedbane auto z poczatkow lat produkcji tego modelu. Jesli chcesz jezdzic duzo to proponowalbym napierw doprowadzic wszystko do stanu jak powinno byc a puzniej szukac koni i motowac ze dwa dodatkowe filtry powietrza jesli uwarzasz to za sluszne. Chyba ze przyczyna takiego tuningu jest inna o co pytalem ale odpowiedzi nie dostalem.
    Jakich problemach?? Dlatego najpierw silnik został ogarnięty silnik uszczelniacze, słynna rura, rozrząd, termostat, uszczelki i dopiero Tera będzie montowane lpg.

Podobne wątki

  1. [karoseria] Filtr powietrza do e38
    Przez MCzarny w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 17:27
  2. [silnik] filtr powietrza
    Przez sebalg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 00:27
  3. filtr powietrza K&N
    Przez zieliniak81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 19:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •