Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: BMW 730D nie odpala

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    15
    BMW
    E65 2004r 730D
    Skąd
    Katowice

    BMW 730D nie odpala

    Witam wszystkich .

    Sprawa tyczy się BMW E65 730D 218Km z 2004R
    NR VIN : WBAGM21060DR56909

    Zacznę może od początku ponieważ po długim czasie szukania odpowiedniej 7ki okazja przyszła sama gdy już zrezygnowałem (zdecydowałem się ponieważ 17 lat historii jest mi znane i autko kupilem od przyjaciela kolegi ktory je doprowadzil do ładu po zakupie 4-5 lat temu i zrobił nią okolo 150tys km ,a teraz sprzedawał ponieważ stala 6mcy w podziemnym garażu w Hiszpani z uszkodzoną stacyjką z wbudowanym CAS).

    W listopadzie tego roku kupiłem autko od niego w przeciągu miesiąca załatwiłem sprawę stacyjki bo był tylko możliwy pierwszy zaplon bez odblokowania kierownicy co uniemożliwiało wydostanie auta z podziemia z pomiędzy filarów.
    Kolega był przekonany że po wsadzeniu sprawnej stacyjki uda się odpalić i sama wjedzie na laweta, ale tu niestety psikus , akumulator był rozładowany i nawet z boostera nie zakręciła.
    Po tym został kupiony nowy akumulator taki jaki był w aucie do tej pory (varta 95ah 900a oczywiście AGM ) .
    Próba odpalenia skończyła się tylko kreceniem rozrusznika bez efektu , wiem że próbowali coś ustalić inpą ,ale akurat co do tego nie jestem pewny ponieważ kodów błędów nie otrzymałem.
    W efekcie auto bylo zaholowane 6km do dużego parkingu żeby załadować na lawete ( skrzynią została zwolniona na wszelki wypadek) .
    Jako że autko w tej chwili jest w drodze do Polski ,a od tygodnia przeszukuje fora chciałbym się dowiedzieć od czego najlepiej zacząć w tej sytuacji czy próbować na własną rękę czy też bez osoby z doświadczeniem będzie ciężko ( jestem laikiem jeśli chodzi o programy samochodowe ).

    Na początku myślałem o kwestji adaptacji akumulatora, lecz z tego co mi mówiono do samego odpalenia kodowanie nie jest potrzebne, a raczej do poprawnej pracy podzespołów żeby uniknąć cudów i choinki na desce .

    I tu też moje pytanie czy immobiliser może mieć z tym coś wspólnego biorąc pod uwagę że auto bylo bez prądu +/- 5 miesięcy?
    Czy należałoby coś wcześniej zrobić/ zresetować żeby pobudzić cały system w samochodzie ?

    Dodam jeszcze że zamówiłem już kabel do BMW klasy E i zamierzam zainstalować inste lub inne jak tylko wrócę z trasy .


    Jestem z Katowic ,a nóż widelec ktoś kto zna temat tych buni jest akurat gdzieś w pobliżu i ma sposobność pomóc w najbliższym czasie ;) oczywiście nie za friko

    Przepraszam za ew. błędy ( pisze na tel i nie zawsze dobrze mi wybiera )

    Dziękuję wszystkim z góry za pomoc i zainteresowanie :)







    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Hashashin ; 16-12-2022 o 22:44

Podobne wątki

  1. [elektryka] Pomocy! Nie odpala. E65 730d
    Przez Polus111 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 18-03-2022, 14:42
  2. [elektryka] 730D ciężko odpala
    Przez bolo88pl w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 19:30
  3. [pozostale] E65 730d 2002r Nie odpala
    Przez piter7898 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2019, 17:09
  4. [elektronika] e38 730d nie kręci, nie odpala
    Przez macix w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 15:45
  5. [silnik] Nie odpala 730d
    Przez ROMAN_91 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 22:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •