Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [opony] Nowe opony, nowe auto

  1. #1
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    [opony] Nowe opony, nowe auto

    Dzisiaj odebrałem nowe opony -- Yokohamy Advan ST. Zmieniałem opony dlatego, że stare były głośne i to już przy niskich prędkościach. Byłem trochę sceptycznie nastawiony co do wymiany opon. Myslałem , że efekt będzie mało zauważalny. Okazało się , że stare opony mimo dużego jeszcze bieżnika wyglądały jak fale dunaju. Bardziej przypominały wielokąt niż koło.
    I tu powoli dochodzę do puenty ;)
    Już pierwsze metry na nowych oponach zrobiły na mnie wrażenie. Nawet nie chodzi o hałas ale o tłumienie nierówności. Całkowicie inne auto. Jest cicho ale i duuuużo bardziej komfortowo. W życiu nie przypuszczałem , że opona ma aż TAKIE znaczenie w działaniu zawieszenia.
    Kończąc mój wywód , chciałem polecić opony Yokohama. Na E38 też miałem Yokohamy Advan i też byłem zadowolony, a teraz ADVAN ST poprostu mnie zachwycił.
    http://www.netcar.pl/opony/letnie/te...37321,szi.html
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #2
    7ka
    Gość
    dobra opona to jak amortyzator... ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    dobra opona to jak amortyzator... ;)
    Oooootóż to .
    Ja ze swojej strony również mogę polecić opony YOKOHAMY , Mieliśmy założone Dunlop Sport RS w CLK cabrio i zmieniliśmy na ten sezon właśnie na YOKOHAMĘ i przy otwartym dachu jest po prostu niebo a ziemia . Elegancko idzie jak po masełku , a cisza pod autem jest niesamowita nawet przy 200 km\h . Jak moje Bridgeston'y Potenzy umrą w babci śmiercią naturalną to na bank kupię YOKOHAMĘ ;)

  4. #4
    7ka
    Gość
    moze napisze ze sa to Japonskie opony ... znam takich co myla je z Chnskimi lub Koreanskimi..

    Bridgestone,Yokohama,Falken,Toyo.. made in Japan.. ale co do Toyo nie jestem przekonany.. tylko slyszalem rozne opinie.. nigdy nie mialem... Falkeny.. takze dobre aczkolwiek to klasa nizsza niz Bridgestone i Yokohama.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ja również mam na E38 Yokohame Advan Sport i jest miodzio :) polecam ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    moze napisze ze sa to Japonskie opony ... znam takich co myla je z Chnskimi lub Koreanskimi..

    Bridgestone,Yokohama,Falken,Toyo.. made in Japan.. ale co do Toyo nie jestem przekonany.. tylko slyszalem rozne opinie.. nigdy nie mialem... Falkeny.. takze dobre aczkolwiek to klasa nizsza niz Bridgestone i Yokohama.
    dlamnie yokohama niejest klasą bridgestona, to raczej klasa fuldy, tak jak i toyo

  7. #7
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #8
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    cena zalezna od rozmiaru...tutaj cena do mojej e65 :P http://www.opony.us/index.php?produc...t&prod_id=6006
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja zapłaciłem 3600 z montażem za 255/55/19 i 285/45/19
    Gdyby ktos był zainteresowany Yokohama to mogę się popytać znajomego.

    A widze, że z tej strony zapłaciłbym 4346zł ;) +montaż
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    EVAN, moj LR Discovery jest obuty w te kapcie i tez spisuja sie rewelacyjnie.
    W dodatku czytalem o ich zachowaniu w terenie i o dziwo opinie byly takze pochlebne.
    Wyglada na to, ze to ideal opony - jest praktycznie uniwersalna, przy czym parametry na kazdej nawierzchni i w kazdych warunkach ma bardzo dobre.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •