Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [Klima] Parownik Klimatyzacji

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Papilion
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    23
    BMW
    735i E38
    Skąd
    Legnica

    [Klima] Parownik Klimatyzacji

    Czesc

    Zwracam sie do Was drodzy forumowicze o pomoc.

    Mam problem z klimatyzacja w swoim e38, bylem ostatnio na diagnostyce i wyskoczyl‚ blad zwiazany z czujnikiem parownika klimatyzacji.
    Niestety nie posiadam ani kod bledu ani nic wiecej. Dlatego zwracam sie z zapytaniem gdzie ten czujnik sie znajduje dokladnie.
    Czy trzeba zdejmowac cala rozdzielcza i dokopywac sie az do parownika? Czy istnieje jednak mozliwosc ewentualnej wymiany ow czujnika bez
    demontazu praktycznie calego srodka.

    Klimatyzacja zostala dwa lata temu rozszczelniona z mojej winy, musialem to zrobic by wymienic przewod ukladu chlodzenia ktory znajduje sie w kabinie.
    Przed tym chodzila bez zarzutu. Po drodze jeszcze mialem problem z dmuchawa, wiec wszystko sie rozbieglo‚o w czasie. Teraz kiedy pojechalem na nabicie
    okazalo sie, ze nic nie dziala. Pojechalem zatem na skasowanie bledow i wtedy pokazal‚ sie blad zwiazany z czujnikiem parownika.
    Domyslam sie, ze temat klimy to temat rzeka. Na jej niesprawnosc wplywa zapewne wiele czynnikow jak wiatraki czujniki itp.
    Chcialbym sam wymienic czujnik parownika, ale boje sie myslec, ze trzeba wszystko zas zdemontowac. Robilbym to 6 raz i na sama mysl mam odruch wymiotny.

    E38 4.4 1996rok

    Pozdrawiam Michal
    Ostatnio edytowane przez Papilion ; 12-10-2022 o 18:13

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Papilion
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    23
    BMW
    735i E38
    Skąd
    Legnica
    Dziękuje za pomoc oraz za sprawną odpowiedź, temat rozwiązany. Wystarczy zdemontować osłony pod kolumną kierownicy i czujnik jest zaraz po prawej stronie, dokładnie pod filtrem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Ja też dziękuję, ale za podzielenie się rozwiązaniem problemu!
    Chętnie czytam o klimatyzacjach w samochodach, ale nigdy nie natknąłem się na opis takiej usterki. Pewnie rzadkość.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Podobne wątki

  1. Parownik
    Przez PZloty w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2017, 15:55
  2. parownik(DUZY-ZA maly)
    Przez DUZY27 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 20:45
  3. Parownik dla silnika 350KM
    Przez Nowiq w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •