Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Skrzynia automatyczna m30b30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2022
    Posty
    6
    BMW
    E32
    Skąd
    Gdansk

    Skrzynia automatyczna m30b30

    Witam, mam problem ze skrzynia automatyczna, a wiec do sedna. Przy prędkości około 140 musiałem gwałtownie hamować do około 70 i przy tym wyrzuciła mi bieg na Neutralny (Na desce nadal był Drive) zjechalem na poboczne wyskoczył błąd skrzyni i instrukcja obsługi. Jednak po spięciu klem błędy zginęły i nie wróciły ale skrzynia nadal nie reaguje. Dodam ze przed tym skrzynia była w idealnym stanie. Może miał ktoś podobna sytuacje bo nie chce teraz po warsztatach wozić i czekać po kilka miesięcy na diagnozę i ze się nie podejmują

    A może ktoś przerabiał swapa na inna skrzynie z większa ilością biegów

    Z góry dzięki za pomoc


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Masz opcję podmiany sterownika skrzyni na inny?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2022
    Posty
    6
    BMW
    E32
    Skąd
    Gdansk
    No miałbym, wsumie mogę spróbować :)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2022
    Posty
    6
    BMW
    E32
    Skąd
    Gdansk
    Cytat Zamieszczone przez jpj Zobacz posta
    Masz opcję podmiany sterownika skrzyni na inny?
    A wiesz może gdzie go dokładnie znajdę bo pod maska nie widziałem chyba ze coś pomyliłem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    W nogach u pasażera, po prawej stronie nad głośnikiem. Przynajmniej w moim longu tam jest ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    U mnie podobny objaw, z tym, że podczas jazdy przy 70km/h po prostu wyrzuciła na luz, zero błędów. Sterownik przerzucał, ale skrzynia nie. Pękł jeden z pierścieni na koszu. A do samego końca jeździła perfekcyjnie. Sterownik znajdziesz pod maską po prawej stronie w skrzynce. Będą dwa, ten z napisem MOTRONIC to sterownik silnika, ten z Getriebe... coś tam to skrzynia. Spotkałem się też, że w zależności od rocznika i wyposażenia sterownik jest podobno nad głośnikiem po prawej stronie z przodu, ale najpierw sprawdź tą skrzynkę pod maską.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2022
    Posty
    6
    BMW
    E32
    Skąd
    Gdansk
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    U mnie podobny objaw, z tym, że podczas jazdy przy 70km/h po prostu wyrzuciła na luz, zero błędów. Sterownik przerzucał, ale skrzynia nie. Pękł jeden z pierścieni na koszu. A do samego końca jeździła perfekcyjnie. Sterownik znajdziesz pod maską po prawej stronie w skrzynce. Będą dwa, ten z napisem MOTRONIC to sterownik silnika, ten z Getriebe... coś tam to skrzynia. Spotkałem się też, że w zależności od rocznika i wyposażenia sterownik jest podobno nad głośnikiem po prawej stronie z przodu, ale najpierw sprawdź tą skrzynkę pod maską.
    Skrzynia do uratowania czy nie opłacalne?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Ja kupiłem po znajomości dwie skrzynie 4hp-24 za 400zł. Jedną z 735, drugą z 750. Jedna podobno była sprawna, a druga nie wiadomo. Ta co była sprawna dałem do sprawdzenia, koszt 500zł, bo wymienili uszczelnienia na wałku i coś tam jeszcze, wrzuciłem do fury i jeździ już 3 lata bez problemów, kiedy się skończy to tego nie wie nikt, jak to stary automat siądzie kiedy mu się spodoba. :) Moją uszkodzoną skrzynię i tą z 750 rozebraliśmy na czynniki pierwsze. Z Ukrainy jakoś za 350zł ściągnęliśmy zestaw naprawczy skrzyni biegów, tarcze, przekładki, uszczelniacze, oringi etc. Bez elementów mechatroniki. Poskładane, zalane olejem i leży. Więc ta co jeździ to kosztowała mnie ok 1100zł z przerzuceniem do auta, a ta druga jak na razie jakieś 800zł. Teraz nie wiem jak oscylują ceny, mnie to spotkało jakoś w 2019 roku. Ta skrzynia po remoncie leży i czeka, ale planuje sprzedać E32. Jak byś nie znalazł rozwiązania ani nie zdiagnozujesz tego co zostało uszkodzone to może jakoś się dogadamy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    ...ale planuje sprzedać E32...
    Inne na oku, czy po prostu zmęczył/znudził Ci się ten model?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2022
    Posty
    6
    BMW
    E32
    Skąd
    Gdansk
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Ja kupiłem po znajomości dwie skrzynie 4hp-24 za 400zł. Jedną z 735, drugą z 750. Jedna podobno była sprawna, a druga nie wiadomo. Ta co była sprawna dałem do sprawdzenia, koszt 500zł, bo wymienili uszczelnienia na wałku i coś tam jeszcze, wrzuciłem do fury i jeździ już 3 lata bez problemów, kiedy się skończy to tego nie wie nikt, jak to stary automat siądzie kiedy mu się spodoba. :) Moją uszkodzoną skrzynię i tą z 750 rozebraliśmy na czynniki pierwsze. Z Ukrainy jakoś za 350zł ściągnęliśmy zestaw naprawczy skrzyni biegów, tarcze, przekładki, uszczelniacze, oringi etc. Bez elementów mechatroniki. Poskładane, zalane olejem i leży. Więc ta co jeździ to kosztowała mnie ok 1100zł z przerzuceniem do auta, a ta druga jak na razie jakieś 800zł. Teraz nie wiem jak oscylują ceny, mnie to spotkało jakoś w 2019 roku. Ta skrzynia po remoncie leży i czeka, ale planuje sprzedać E32. Jak byś nie znalazł rozwiązania ani nie zdiagnozujesz tego co zostało uszkodzone to może jakoś się dogadamy.
    Skrzynia z 750 pasuje do 730 ? Bo jeżeli tak to z tego co pamietam poliftowe 750 miało 5hp a, zależało by mi bardzo na większej ilość biegów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia 5hp24
    Przez czarny20 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2019, 10:39
  2. Problem E32 skrzynia automatyczna
    Przez SzeFo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-06-2016, 23:01
  3. [skrzynia] Cieknąca skrzynia automatyczna.
    Przez Arek90 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 19:25
  4. automatyczna skrzynia e32 730.
    Przez mariusz pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2008, 21:39
  5. Gaz a skrzynia automatyczna
    Przez Jaro w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-10-2007, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •