Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z hamulcami

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz

    Problem z hamulcami

    Mam następujący problem. Po zakupie auta wymieniłem m.in. klocki i tarcze hamulcowe. Później auto długo stało ze względu na konieczność rozwiązania problemów z elektryką. Obecnie mam na tych nowych podzespołach zrobione jakieś 700 km i strasznie piszczą przy hamowaniu. Czy jest szansa, że się to jeszcze jakoś dotrze? Dodam, że nie stosowałem żadnego specjalnego sposobu docierania - a może warto się o to pokusić? Co można z tym zrobić?

  2. #2
    Piszczenie to wina klocków a konkretnie tej okleiny która jest z jednej strony. Jak się ona odklei to piszczą.
    Chyba że są jeszcze inne powody piszczenia ale ja nie znam :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja u siebie w pracy stosuje to http://www.motofakty.pl/artykul/zast...lastilube.html

    a dokladnie taki

    wyjmij klocki, przeczysc wszystko drucianką, posmaruj tym preparatem (i tak za 500km zniknie ze wzlegu na temp. ) a klock przed zalozenie przetrzyj papierem sciernym na czym rownym np na szkle, poskladaj,

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzięki za rady! Pod koniec tygodnia się tym zajmę i dma znać, czy pomogło. A to, że wogóle piszczą, to czego to może być wina - w sensie, że kiepskie klocki, czy co?

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez koggi
    ... A to, że wogóle piszczą, to czego to może być wina - w sensie, że kiepskie klocki, czy co?
    Niekoniecznie. Nieraz nowe ori również piszczą a szczególnie jak jest wilgotno - a nie powiem że ori są kiepskie ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A ja zauważyłem że Lucasy piszczą... dwa razy miałem takie w róznych beemkach i tak samo, załozyłem inne i cisza...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ja u siebie mam klocki ATE.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    proponuje troche je przysmalic tzn zachamuj kilka razy od 100 do zera to napewno sie dotrą :D
    radzik

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez radzik
    proponuje troche je przysmalic tzn zachamuj kilka razy od 100 do zera to napewno sie dotrą :D
    No właśnie słyszałem, że praktyki nie są zalecane. Może ktoś jeszcze się wypowie, bo sam już nie wiem. Znalazłem też opinie, że montaż może być źle wykonany - coś o jakiejś kierunkowości klocków itp.

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez koggi
    ... Znalazłem też opinie, że montaż może być źle wykonany - coś o jakiejś kierunkowości klocków itp.
    Na klockach jest strzałka informująca o tym jak ma być klocek zamontowany także pewnie można je źle założyć :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •