Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: M62B35 Błędy, szereg problemów, zdjęcia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar czaroczaro_
    Dołączył
    May 2022
    Posty
    7
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Bogatynia

    M62B35 Błędy, szereg problemów, zdjęcia

    Witam Panowie. Potrzebuję podzielić się tym jak wygląda moja sytuacja i upewnić, że mam zamiar iść w dobrym kierunku. Budżet na kilkutysięczne manewry na ten rok się skończył (wykres prac w zdjęciu #1), zostało użycie rąk i ustalenie przyszłych prac, tu i tu sam już głupieje próbując łączyć kropki. Liczę na Wasze doświadczenie.

    Samochód - E38 97r przedlift, m62b35, DK34988, lpg AG zenit, automat, 370 nalotu, katy są, !pali na dotyk w każdych warunkach!jeżdżona tylko na PB, dużo stała.

    Największa bolączka - Nieregularne spadki mocy (od 20% ogólnej do 50% wyczuwalnej u dołu oraz pod obciążeniem), zmienna kultura pracy silnika, spalanie.

    Zimny silnik rano - pozycja dwa spod maski zaskwierczy, odpala od strzała i obroty idą pod 1000 na około minutę, lub do momentu przerzutki z pozycji ‚P’. Głośniejsza praca z wydechu - I tak było zawsze. Ostatnio - zaczęła bardziej kopcić, bardziej telepać budą, zaczęły pojawiać się przy ruszaniu odgłosy przelewu wody zza deski oraz przerywane zgrzyty/piski przy pierwszym manerwowaniu z użyciem wstecznego wyczuwalne na kierownicy i słyszalne z prawej strony. Większa moc z dołu przez pare chwil.

    Ciepły silnik - odpala na strzał, wolne obroty (na P ok 600, na D ok 570) po ostatnim czyszczeniu krokowca i restarcie DME stoją bardziej równo, po kilkudziecięciu km jest jednak gorzej i potrafią skakać 550-540, w mieście jest w miarę ok nie czuć słabości w trasie natomiast ewidentnie słabsza reakcja na gaz, silnik u dołu bardziej jęczy niż jedzie, kickdown go trochę budzi, ewidentnie zaczyna czuć mocniej każda dziurę na drodze. Ekonomizer ochoczo za 30l chyba ze oprę nogę z górki to pokaże 15, dojazd do świateł bez gazu pokazuje 10 na zero spada tylko rozpędzony i na postoju. Spalanie w spokojnej trasie +20l na 100km, puści lekko dym powyżej 5k rpm

    Inne Objawy i znane mi mankamenty:
    .Chłodzenie- visco, obie chłodnice + vent klimy (nie załącza) pochodzą z m60b30, test 7 w trasie ok 103st po mieście do 107st, po troszke płynu ubywa, jest tendencja do zapowietrzania, max nawiew robi wichurę, np z tunelu nie idzie ciepłe.
    .Skrzynia - w mieście pracuje wg mnie elegancko, w trasie pod górkę czasem czuć lekko wrzucanie na wyższy, czasem po kickdownie zostanie sobie na dwójce po zdjęciu nogi z gazu i hamuje silnikiem.
    .Różne - Prędkościomierz pokazuje o ok 10km/h za dużo, lekko palec siorbie po wyjęciu bagnetu na odpalonym, odpięcie wtyczki przepływki na odpalonym powoduje pojedyncze zatelepanie i minimalną różnice w pracy silnika na gorsze,

    Zrobione w pobliżu - aku świeże i pachnące prosto z drzewa, olej pachnący, świece wporządku, hardkorowy wąż od wspomy, wymienione obie uszczelki pod pokrywami zaworów, krokowy wyczyszczony, zbiornik paliwa na idealny, lpg zakręcone.

    Moje typy i kierunek zakupowy - Obie sondy za kolektorami, odma, czujnik położenia wałka. Dodatkowo szukam miejsca na wymianę oleju w skrzyni, demontażu lpg, po czym sprawdzę lewe w okolicy kolektora, bo plak w jednym miejscu powoduje miniaturową różnicę w pracy.

    Moje pytania na ten moment:
    -Przy wymianie odmy: co i gdzie jeszcze tam posprawdzać lub zapobiegawczo wymienić?
    -Najpierw wymienić sondy i badać efekty czy może czujnik wałka?
    -Czy mogą zostać te chłodnice z m60b30 wraz z korkiem i czy warto wymieniać płyn na koncetrat BMW?
    -Jak spróbować rozwiązać kwestie kłamliwych zegarów? .
    -Których producentów potrzebnych mi elementów wybrać ?

    Podsumowanie:
    Każda Wasza rada, sugestia itp. będzie dla mnie na wagę złota. Jeśli coś jest niezrozumiałe, to postaram się wytłumaczyć, myśle też nad publikacją filmików na YouTubie jak to wygląda.
    Dzięki, cześć!



    #1 główny zestaw ostatnich prac koniec 10.05.22:




    #2 Diagnoza Bosh service 27.05.22:







    #3 Własna diagnoza kostką na Bluetooth z teraz 30.05.22:








  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Siemka, tez miałem E38 z tym silnikiem i miałem podobne problemy co Ty i dzisiaj cieszę się, że pozbyłem się tego samochodu w porę.

    1. Przy wymianie odmy: co i gdzie jeszcze tam posprawdzać lub zapobiegawczo wymienić?

    Wszystkie uszczelki kolektora ssącego 4x, oringi pod wtryskiwacze, od tyłu masz jedną uszczelkę od odmy i z przodu od kolektora. Do przejrzenia od razu wiązka i wszelkie przewody gumowe jak masz na wierzchu. Sprawdź czy nie są zapocone pokrywy zaworów od wewnątrz przy świecach lub czy nie wycieka olej z śrub mocujących.

    2. Najpierw wymienić sondy i badać efekty czy może czujnik wałka?

    Twierdzisz, że czasami autem rzuca. Efekt wypadających zapłonów, błędy praktycznie od wszystkich cylindrów. Od lewego powietrza zacznij, M62 i M60 są mega czułe na lewusa, więc jakiekolwiek zabawy trzeba zacząć od uszczelnienia, potem po 100% pewności, że lewego powietrza nie ma można zacząć diagnozy dalej.

    Co do samych sond. odpuść je na razie póki nie ogarniesz wypadających zapłonów. Na przyszłość możesz stwierdzić ich uszkodzenie poprzez pomiary grzałki, trzeba również zwrócić uwagę na rodzaj sondy, wartości dla Siemensa i dla Boscha są inne.

    Czujnik wałka, kwestia spadku mocy silnika może być jego przyczyną, aczkolwiek wypadanie zapłonów i odłączenie jedno/dwóch cylindrów da taki sam efekt. Zmierz rezystancję czujnika pomiędzy 2 i 3 pinem, wartości już nie pamiętam jakie powinny być.

    Nie wymieniaj wszystkiego na siłę, bo popłyniesz przy takim diagnozowaniu takich pojazdów.

    3. Czy mogą zostać te chłodnice z m60b30 wraz z korkiem i czy warto wymieniać płyn na koncetrat BMW?

    Nie wiem czym różni się chłodnica z M60, a czym M62, więc nie odpowiadam. Nie ma potrzeby zakupu oryginalnego płynu BMW i przepłacać, po prostu trzeba patrzeć, aby nowy płyn spełniał normy, które zaleca BMW.

    4. Których producentów potrzebnych mi elementów wybrać ?

    Odma oryginał, czujnik wałka też, chociaż ja jeździłem na zamienniku Meyele i problemów nie było.

    Ubytek płynu, brak ogrzewania, częste zapowietrzanie to tylko mi nasuwa się myśl o UPG. Kup sobie tester C02, wkręć go w zbiorniczek wyrównawczy, jak się zabarwi to będziesz miał odpowiedź czym jako pierwszym trzeba się zająć, Jeśli będzie kolor niezmienny to wymień korek zbiorniczka na nowy, odpowietrz porządnie i zobacz efekty. I od tego w sumie zacznij, bo jak wyjdzie UPG to masz dwie głowice do roboty, pewnie po drodze skończy się rozrządem, czyt. gruba impreza na parę tysięcy. Ja miałem te same objawy i sprzedałem w samą porę, bo za dwa tygodnie wybuchła w niej chłodnica od ciśnienia. ;)

    Ktoś mi kiedyś powiedział tutaj na forum, że silniki w takim stanie jaki masz Ty i jaki miałem ja, należy wyciągnąć z budy i wyremontować, wtedy masz święty spokój na dłuugi czas, a tak to studnia bez dna. Dopóki nie doświadczyłem tego na własnej skórze to jakoś w to nie wierzyłem, a jednak miał rację. :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar czaroczaro_
    Dołączył
    May 2022
    Posty
    7
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Bogatynia

    M62B35 Błędy, szereg problemów, zdjęcia

    Dzięki za odpowiedź. Silnik jest po rozrządzie 3 lata do tylu. Papier na głowice sprzed 5 lat też odgrzebałem. Ogrzewanie jest fest, tylko nie w tunelu dla pasażerów z tyłu, mam manualny panel sterowania klimą. Robiłem w życiu już testy na UPG, znam procedurę, za tydzień niechętnie zrobię, bo auto wróciło na poprawki do warsztatu. Miłego.
    Ostatnio edytowane przez czaroczaro_ ; 31-05-2022 o 16:01

Podobne wątki

  1. [silnik] Błędy M62B35
    Przez motobiker w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-04-2020, 16:10
  2. [silnik] BMW E38 735i m62b35 - błędy
    Przez PiasekE38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 06-01-2020, 21:38
  3. [diagnoza] e38 sondy(a) m62b35 błędy
    Przez Kazikm3 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 13:34
  4. [elektronika] Błędy błędy wszędzie błędy... abs i sondy
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 14:37
  5. Kilka problemów z E32
    Przez KaZi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 22:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •