Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pytania świeżaka w temacie G11

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2022
    Posty
    6
    BMW
    będzie g12 750Li
    Skąd
    Pruszków

    Post Pytania świeżaka w temacie G11

    cześć

    Jestem Mateusz (...)

    Zanim wdam się w jakieś głebokie rozkminki na temat auta i prześlę jakieś szczegóły (nie chcę nic publikować póki nie odbiorę), chciałbym od razu zapytać, które z tych systemów typu executive drive pro, nightvision, laserowe adaptivy, pneumatyka, bowers, masaże, roleti, lodówka - najczęściej się psują (i jak to można sprawdzić, czy ten problem wystąpił). Mam jeszcze trochę fabrycznej gwarancji, chciałbym ten fakt wykorzystać żeby nareperować jakieś błędy, których poprzedni użytkownik (jeśli np jeździł tylko z tyłu) nie zauważył.

    Czy ktoś mógłby mi rozpisać (może się to przyda na forum dla nowych) taki scenariusz testowy - ja mam akurat wszystkie systemy - jak najwięcej z nich przetestować po odbiorze auta?

    Od razu też zapytam o możliwość doinstalowania haka do ciągania przyczepki - bo czuję już nosem, że wyłączy to wszelkie gwarancje, bo przecież xdrive jest doskonałym bezawaryjnym systemem i psują go jedynie koła bez śnieżynki i przyczepka z Obi ;))

    Mam też pytanie o lodówkę - fajna opcja, ale da się to wyjąć i przywrócić bagażnik z BMW, a nie z seata ibizy? :)

    i ostatnie pytanie o telewizję (nie oglądam telewizji, więc pytanie może i głupie, ale raz na 100 lat zastanie mnie w trasie jakiś mundial, wybory prezydenckie, jakiś atak na suwerenne państwo jak akurat w nim jestem etc ;)) - jak sprawdzić czy g12 posiada/nie posiada tej funkcji? Ekrany mam
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 30-05-2022 o 08:14

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Co do TV to chyba nie ma sensu, bo na pewno masz CarPlay (i chyba Android Auto), więc możesz transmisję zrobić na telefonie, a potem wrzucić to na ekrany.

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Tv u mnie działa...około 30 stacji wyszukuje. Z tym że w dużym mieście. Jak jadę do innego miasta to od nowa trzeba dać wyszukać.

    Z mechanicznych to około 100 000 przebiegu jest opcja że zaczną siadać miechy w pneumatyce. Ja już 2 szt regenerowałem. Nowych nie kupuje. Cena za duża.

    Bowers gra dobrze...kwestia ustawień

    Hak bez problemu się da. Kpl. z wiązkami i montażem za 2ooo do 2500zl ogarnie się.

    Wydech...ja mam diesla..zamontowałem aktywny wydech z głośnikiem i mam to co chcę :)

    Co do systemów...Jak nic nie świeci na desce plus w kompie nie ma błędów...to ok. Jezdzic ,obserwować :)
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2022
    Posty
    6
    BMW
    będzie g12 750Li
    Skąd
    Pruszków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Co do TV to chyba nie ma sensu, bo na pewno masz CarPlay (i chyba Android Auto), więc możesz transmisję zrobić na telefonie, a potem wrzucić to na ekrany.
    dzięki. Myślałem bardziej pod kątem podróży, żeby dało się z tyłu jadąc coś pooglądać bez dostępu do internetu, ale widzę, że to chyba nie będzie aż tak dobrze działać.
    o Carplayu nie miałem pojęcia, że jest w ogóle szansa na niego - to w sumie dobry news, że być może będzie.

    Na pewno odkrycie tych wszystkich technologicznych fajerwerków chwilę zajmie (bardzo miłą chwilę ;), bo takie "demo" miałem w G30, ale tam nie było asystenta+, kamer 360, tv, tabletu z tyłu i zyliona innych opcji. Pierwsze 3 dni pewnie wezmę kołdrę i przetestuję "executive lounge" bawiąc się jak dziecko, mam tylko nadzieję, że pod drzwiami domu nie znajdę po powrocie spakowanej walizki, bo na mieszkanie w aucie na pełen etat mam za słaby kręgosłup ;)))))

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2022
    Posty
    6
    BMW
    będzie g12 750Li
    Skąd
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Tv u mnie działa...około 30 stacji wyszukuje. Z tym że w dużym mieście. Jak jadę do innego miasta to od nowa trzeba dać wyszukać.

    Z mechanicznych to około 100 000 przebiegu jest opcja że zaczną siadać miechy w pneumatyce. Ja już 2 szt regenerowałem. Nowych nie kupuje. Cena za duża.

    Bowers gra dobrze...kwestia ustawień

    Hak bez problemu się da. Kpl. z wiązkami i montażem za 2ooo do 2500zl ogarnie się.

    Wydech...ja mam diesla..zamontowałem aktywny wydech z głośnikiem i mam to co chcę :)

    Co do systemów...Jak nic nie świeci na desce plus w kompie nie ma błędów...to ok. Jezdzic ,obserwować :)
    dzięki wielkie!
    najlepsze jest, że telewizję w domu mam jakiś polsat za 10 zł bo dziewczyna ogląda HGTV i w zasadzie tylko po to działa, a tu rozkręciłem sagę o telewizji jakbym Holecką nad łóżkiem powiesił ;)) może to dlatego, że nigdy w życiu nie miałem TV w samochodzie - więc może zacznę oglądać tylko dlatego, że mogę ;)

    Na temat bowersa dużo osób w internetach źle się wypowiada. Kiedyś tak walczyłem z H&K w Giulii - nawet sobie przykleiłem filcowe podkładki z mebli ikei (serio) na tweetery, żeby rozpraszały przeraźliwy pisk. Dopiero BMW5 uświadomiło mi, że system systemowi nierówny (tam HK grał pięknie w sumie). Chociaż zdumiewa mnie, że ten B&W może grać źle, więc na pewno popróbuję ustawienia

    Hak to spoko wiadomość - podpytam jak jest z gwarancją jak się go zakłada, bo tam się naprawdę lubią przyczepić - a później przykro byłoby płacić za naprawę całego xdrive bo się hak założyło 1000 zł taniej

    Wydech - tu znowu pytanie o gwarancję, ale chciałbym zrobić z czasem w nim MG MS, bo ten fabryczny jest taki "po prostu ok".

    Co do systemów - w aucie była wymieniana przednia szyba, więc teoretycznie mogą być zagrożone wszelkie opcje polegające na kamerze (typu to przewidywanie dziur czy autopilot) - gdyby ktoś to źle pokleił, to pewnie na tym się skupię.

    Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Masz otwieranie/zamykanie klapy bagażnika z "kopnięcia"?
    Jeżeli tak, to montaż haka może okazać się niemożliwy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    U mnie jest zamykanie klapy bagażnika na kopniecie i fabryczny hak, wszystko działa.

    Moja g12 ma najechane grubo ponad 200k, bez większych usterek, padł przekaźnik dodatkowego akumulatora, masaż kierowcy, jakiś wężyk chłodzenia. Cała elektryka działa.

    Lodówka jest wyjmowana z bagażnika i po wyjęciu masz całą dostępna powierzchnie. Lodówka jest mocowana w takiej szynie z zasilaniem w podłodze bagażnika. Po wyjęciu lodówki masz tunel na narty.

    Nie mam zastrzeżeń do bowersa, mam fabryczny wydech, który jest dość cichy.

    Jedyne częste usterki to opony, kilka razy rozerwało oponę na jakieś dziurze, te felgi z mpkaietu 21 cali nie służą trwałości opon.
    <<STOS>>

  8. #8
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Z tą lodówka jak kupisz i wyjmiesz to proszę daj znać kupie ją od ciebie :)

    Odnoście wydechu 750lix mam mega fajny dźwięk wydechu nawet na komforcie a na sporcie jest jeszcze ciut lepiej
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2022
    Posty
    6
    BMW
    będzie g12 750Li
    Skąd
    Pruszków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Z tą lodówka jak kupisz i wyjmiesz to proszę daj znać kupie ją od ciebie :)

    Odnoście wydechu 750lix mam mega fajny dźwięk wydechu nawet na komforcie a na sporcie jest jeszcze ciut lepiej


    hyhy - ale ja ją chciałem wyjąć raz na rok żeby się zapakować w góry :)))
    a tak to na słoiki od teściowej i gorzałkę dla dziecka będzie jak znalazł :)

  10. #10
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Przeceniasz ja :)
    tam wejdą 2 puszki coli lub 1 butelka zdaje się
    nic więcej

    Jak byś jednak chciał się jej pozbyć śmiało pisz :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Podobne wątki

  1. [silnik] 2 zdjęcia i 2 pytania
    Przez KleMarine03 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 21:56
  2. Pytania związane z e38
    Przez Miras w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 05:28
  3. Moje e23 pytania
    Przez damian23zgc w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 17:51
  4. Pytania po zakupie
    Przez tygrysek2002 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 06:19
  5. 3 pytania do expertów :)
    Przez Cichy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •