Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kompletna świeżyna w temacie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2022
    Posty
    6
    BMW
    będzie g12 750Li
    Skąd
    Pruszków

    Post Kompletna świeżyna w temacie

    cześć

    Jestem Mateusz, z Pruszkowa, i przedstawianie siebie idzie mi zazwyczaj średnio, bo często palnę jakąś głupotę i kogoś niechcący obrażę :))

    Zamówiłem (w sensie kupiłem ale ogarniam leasing ;) 4-letnie G12 750Lix ze wszystkim właściwie co istnieje (próbowałem poszukać opcji, których nie ma tam i chyba tylko mi przychodzi do głowy hak, może poza jakimś egzotycznym lakierem). Wcześniej miałem różne auta - od Alfy 147, przez Elantrę i Mazdę 6 (ta ostatnia to najgorsze auto jakie miałem), później znów różne alfy (giulietta QV, giulia), przez G30 (520d) i teraz mam teslę 3 (i kampera, sprzedaję - cesja leasingu - jakby ktoś szukał ;)).

    Zanim wdam się w jakieś głebokie rozkminki na temat auta i prześlę jakieś szczegóły (nie chcę nic publikować póki nie odbiorę), chciałbym od razu zapytać, które z tych systemów typu executive drive pro, nightvision, laserowe adaptivy, pneumatyka, bowers, masaże, roleti, lodówka - najczęściej się psują (i jak to można sprawdzić, czy ten problem wystąpił). Mam jeszcze trochę fabrycznej gwarancji, chciałbym ten fakt wykorzystać żeby nareperować jakieś błędy, których poprzedni użytkownik (jeśli np jeździł tylko z tyłu) nie zauważył.

    Czy ktoś mógłby mi rozpisać (może się to przyda na forum dla nowych) taki scenariusz testowy - ja mam akurat wszystkie systemy - jak najwięcej z nich przetestować po odbiorze auta?

    Od razu też zapytam o możliwość doinstalowania haka do ciągania przyczepki - bo czuję już nosem, że wyłączy to wszelkie gwarancje, bo przecież xdrive jest doskonałym bezawaryjnym systemem i psują go jedynie koła bez śnieżynki i przyczepka z Obi ;))

    Mam też pytanie o lodówkę - fajna opcja, ale da się to wyjąć i przywrócić bagażnik z BMW, a nie z seata ibizy? :)

    i ostatnie pytanie o telewizję (nie oglądam telewizji, więc pytanie może i głupie, ale raz na 100 lat zastanie mnie w trasie jakiś mundial, wybory prezydenckie, jakiś atak na suwerenne państwo jak akurat w nim jestem etc ;)) - jak sprawdzić czy g12 posiada/nie posiada tej funkcji? Ekrany mam

    będę miał pewnie sporo pytań, bo na ten samochód mnie nie stać i kupiłem go jak debil na wyrost żeby inflacja mi już całkiem nie odcięła tlenu ;)) także będą interesować mnie wszelkie pewnie tematy również spalania, koszt wymiany klocków etc - czyli taki typowy przykład cembała, co kupuje auto droższe niż mieszkanie ;)) domyślam się, że pewnie spora grupa posiadaczy 7ki nie ma takich rozkmin ;))

    tak poza tematem, szukałem auta raczej typu F albo jakiejś wysokiej 5ki (m550). Z bezpośredniej konkurencji Audi i Mercedes nie podobają mi się w środku. Jedyną sensowną alternatywą był LS500h. Przegrał z 7ką z kilku powodów:

    - w podobnym roczniku i przebiegu jest ok 20% droższy
    - nie jestem w stanie nawet puszczając na cały regulator doskonałe audio przetrwać tego świstu ze skrzyni. Tym konie można zaklinać
    - ls500 (v6) nadal nie jedzie, a dużo przy tym pali - więc bez kompletnie żadnej frajdy z jazdy duże koszty
    - beznadziejna inforozrywka (a apple car play dopiero w rocznikach, na które mnie nie stać)
    - na 7kę znalazłem całkiem fajną jak dla mnie ofertę

    będę tym samochodem podróżował 90-10 za kierownicą, więc z tego segmentu jedyny słuszny wybór jak dla mnie (i tak bardzo się zmieniłem że wziąłem auto dla pasażerów, nie dla siebie).

    Co mnie zawiodło trochę w jeździe próbnej:
    - audio (bowers wilkins) - grało jakoś płasko, podobnie do HK z G30, wcale nie lepiej niż w Tesli. Może konfiguracja, ale nie powaliło
    - dynamika - po tesli w zasadzie już chyba nie ma aut, które tu nie zawiodą ;)) może supercary, ale mówię o normalnych autach
    - masaże - te same co w 5ce (tak mi się wydaje) - słabe. Do lexusa przepaść. DO CLS63AMG z 2014... przepaść (tam był świetny masaż)
    - dźwięk wydechu - w sumie po V8 spodziewałbym się więcej (znowu ten CLS63AMG).... do Maserati nie porównuję, bo tam można porównać tylko V12ki z Lambo ;)
    - może wyciszenie trochę, jadąc 160 miałem wrażenie, że jest dość głośno (ach ten wspaniały sprzedawca, który zgodził się ze mną pojechać do Niemiec, żebym przetestował przy takiej prędkości ;)))
    - mam 183 cm i nie miałem wrażenia, jakbym tam leżał po tej całej operacji siedzeniowej - bardziej takie doznania pozycji "stomatologicznej".


    WIem, że wygląda to na solidne marudzenie, ale pomimo wszystko wziąłem to auto, więc dużo więcej rzeczy mi się podoba :))) dla mnie to taka lepsza 5ka z bajerami, których tam nie miałem (individual, lasery, surround view, 5AT (asystent+), więcej miejsca na giry, V8

    Także dzień dobry wszystkim :)
    Ostatnio edytowane przez Ciechan ; 29-05-2022 o 18:05

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Witamy na forum. Przeczytałem opis - myślę: wariat. Ale to dobrze, bo tu sami wariaci, więc nie będziesz czuł się samotnie ;) Przeniosłem pytania techniczne do działu technicznego, bo tutaj tylko witamy się i wrzucamy zdjęcia. Koniecznie dorzuć swoje fotki jak już odbierzesz ;)

    TEMAT TECHNICZNY:
    https://7er.pl/showthread.php/56871-...-w-temacie-G11
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 30-05-2022 o 08:15

  3. #3
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Witaj! Muszę powiedzieć, że jedno z ciekawszych przywitań, doczytałem wszystko do końca :D

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2022
    Posty
    6
    BMW
    będzie g12 750Li
    Skąd
    Pruszków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Witamy na forum. Przeczytałem opis - myślę: wariat. Ale to dobrze, bo tu sami wariaci, więc nie będziesz czuł się samotnie ;) Przeniosłem pytania techniczne do działu technicznego, bo tutaj tylko witamy się i wrzucamy zdjęcia. Koniecznie dorzuć swoje fotki jak już odbierzesz ;)

    TEMAT TECHNICZNY:
    https://7er.pl/showthread.php/56871-...-w-temacie-G11

    dzięki za przywitanie i moderację - nikogo nie udało mi się obrazić, ale tematy już pomiksowałem ;)) także typowy "Ciechan" ;)) zdjęcia wrzucę pewnie w przyszłym tygodniu (mając nadzieję, że odbiorę)

    Cytat Zamieszczone przez matsember Zobacz posta
    Witaj! Muszę powiedzieć, że jedno z ciekawszych przywitań, doczytałem wszystko do końca :D
    miło, że komuś się chciało poświęcić chwilę na przeczytanie mojego słowotoku hehehe :) to moje pierwsze auto od dawna w długim leasingu (zwykle brałem 2 lata i zwrot). Mam nadzieję, że nie będę żałował i pewnie też i na forum spędzę dłuższą chwilę
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 02-06-2022 o 08:30

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Ciechan Zobacz posta
    także typowy "Ciechan" ;))
    Luuuz, naprawdę pełna kulturka i życzylibyśmy sobie żeby wszyscy tak się z nami tutaj witali ;)

  6. #6
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,385
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Witamy na forum
    Widać, że nie uznajesz półśrodków, wóz i przywitanie równie konkretne. Baw się dobrze, wozem i tutaj ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

Podobne wątki

  1. Kompletna odbudowa BMW E23
    Przez JacekF01 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 12-09-2016, 07:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •