Z tej strony Cezary, rocznik 98, jestem z Bogatyni, miło mi. Pierwszy raz dołączam do jakiegokolwiek forum, więc ten post wrzucam na wyczucie. Nie wyznaje ortodoksyjnie żadnej motosportowej ideologii (np. gaz do kuchenek, ropa do ciągnika itd) ani nie jestem aktywnym członkiem żadnej z grup, mam czyste konto. Gust - czarne, lata 90te, rozsądne koło. Swoich samochodów uczę się sam nie będąc mechanikiem, wiedzę i umiejętności nabywam swoim tempem. Na śrubokręt, posiłek, kluczyki, paliwo, mieszkanie, garaż pracuje sam. Od początku (2017r) z BMW - od E36 318is - E36 328i - X5 E53 3.0D do aktualnego E38 735i zakupionego prawie dwa lata wstecz w FNW za dwie dychy do poprawek. Do tej pory auto dużo stało przetrzymane i unieruchomione, wzięło 10 tysięcy i jeszcze daleka droga przed nami, chciałbym je zostawić dla siebie, syna i ile się da własnymi siłami po trochę doprowadzać. Szczerze jestem zakochany w tej sztuce na poważnie i czuje, że to auto po vinie ma mój pesel. Przeglądam forum od dłuższego czasu, zależało mi na opcji ‚szukaj’ oraz uzyskania pomocy, nieraz widnieje ona pod wygasłymi linkami, nie mam też nikogo kto by mógł nade mną ,stać’ w garażu.
Na pewno zostanę na długo. Pozdrawiam, oraz życzę miłego weekendu.

Samochód - BMW E38 735i AT 1997r niestety ma LPG AG/Zenit, kolor Schwarz II, w PL od 2009, wyposażenie skromne = idealne, problematyka przeciętna, koszt - 20 zakup + 20 graty/robota
, obecny kierunek - motor, osprzęt, elektronika.