Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z pilotem i centralnym/alarmem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków

    Problem z pilotem i centralnym/alarmem

    Witam, mam problem z moim E38 95r, po ostatniej jeździe zamknąłem samochód jak zwykle z pilota i poszedłem, dziś niestety samochód już z pilota się nie otworzył, wymieniłem baterie i dalej nic, niestety po dostaniu się do samochodu kluczykiem nic nie daje bo alarm jest nadal zazbrojony i z tego co wyczytałem EWS nie pozwoli odpalić auta dopóki alarm nie da mu sygnału że auto zostało otwarte z pilota, udało mi się "wkraść" do bagażnika (nie będę pisał jakim sposobem z wiadomych przyczyn), sprawdziłem bezpieczniki nr 56 i 58, odłączyłem aku na 10 minut, wszystko się zresetowało ale alarm nadal jest zazbrojony i nie odpalę samochodu, próby kodowania kluczyka nic nie dają nawet po odczekaniu 15 minut w zamkniętym samochodzie, kluczyk daje sygnał powolnym mruganiem że został zakodowany ale rygle nawet nie drgną, nie mam już pomysłów, gadałem nawet z ziomkiem co zajmuje się głównie E38 i mówi żebym spróbował jakiegokolwiek innego kluczyka, a mam jakiś przytargany ze złomu, tylko w drugim domu, zanim pojadę po niego macie jakieś pomysły jak rozbroić alarm bez użycia pilota? Albo może mieliście podobny problem.

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Spróbuj awaryjnej metody dezaktywacji alarmu.
    It may be possible that the antitheft alarm system (DWA) can no longer be disarmed in the event of the remote control or central locking systems failing. In this case, the DWA must be disarmed, however, this procedure triggers an alarm.
    Procedure:
    Unlock driver's door mechanically and open, an alarm is triggered, the status LED flashes. 
    Close all doors, the boot lid/tailgate and the bonnet. Also close the windows on vehicles with window monitoring. 
    Switch ignition lock from position 0 to position 1 (terminal R ON), the status LED lights. 
    The system is disarmed after a waiting time of 10 minutes has elapsed, the status LED goes out.
    The emergency disarming procedure is terminated if a door is opened or the ignition lock position changed during this waiting period. Emergency disarming is restarted when, after closing the door, the ignition lock is switched from ”0” to ”

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków
    Nie wiem jak Ci dziękować, przekopałem fora i znalazłem kilka takich problemów ale oczywiście nie rozwiązanych. Byłem w domu po kluczyk ale niestety jest to chyba z E36 z jednym przyciskiem i lampką, a nie chciałem brać ojcu pilota od E46. Pójdę już jutro sprawdzić ten sposób, bo nie chce dziś już budzić całego osiedla alarmem. Jeszcze raz dzięki! Dam jutro znać czy udało się odpalić samochód.

    Edit: udało się rozbroić alarm, przy pierwszej próbie po 10 minutach nic, po czym alarm rozładował akumulator, przyniosłem drugi podpiąłem kablami pod maską, odpiąłem czujnik zamknięcia maski i spróbowałem znów, po 10 minutach rygle wstały, zakodowalem spowrotem kluczym na starej baterii i udało się ale znów po chwili nie działał, zmieniłem baterie, zakodowałem i wszystko jest ok. Dzięki za pomoc! Temat będzie dla potomnych.
    Ostatnio edytowane przez Osama ; 16-05-2022 o 17:06

Podobne wątki

  1. [elektronika] Problem z centralnym zamkiem
    Przez PanBocian w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2021, 23:01
  2. [elektryka] Problem z pilotem
    Przez mrowa59 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-04-2020, 19:49
  3. [elektryka] Problem z pilotem
    Przez mrowa59 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 06:21
  4. [elektronika] Problem z pilotem / alarmem w e38. Jak sprawdzic stan oleju w skrzyni.
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 07:04
  5. problem z centralnym zamkiem.
    Przez Vitek_Słupsk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •