Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Rok z hybrydą plugin.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Słowik:
    2AT? Jedno z najbrzydszych i najgorszych BMW jakie kiedykolwiek powstało? Przecież to auto jest 2x gorsze od serii 1. Idealne dla kogoś, kogo nienawidzisz, żeby potem z niego się śmiać :D

    damned1:
    To jest realne pojechać na zakupy w trybie elektrycznym, czy te 108KM to jednak tak męczy, że lepiej nie?
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  2. #12
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    A powiedz jak jest rozwiązana kwestia tego, że jak silnik jest zimny szczególnie przy temperaturach poniżej zera i jedziesz na prądzie, a nagle potrzebujesz maksymalnie przyspieszyć. Wtedy uruchamia się silnik spalinowy i od razu wchodzi na wysokie obroty, a przecież olej nie ma jeszcze temperatury roboczej. Czy silnik twoim zdaniem nie dostaje wtedy po dupie? Zastanawiałem się czy jakoś rozwiązali ten problem. [...]
    Raczej musisz przewidzieć, że może zdarzyć się taka sytuacja i zagrzać zawczasu. Samo odpalenie jest raczej bezpieczne, ale pewnie krótką chwilę później silnik jest wkręcany na żądane obroty i wtedy może być różnie. Ja po mieście staram się jeździć tylko w trybie elektrycznym, żeby przez przypadek mi się taka sytuacja nie zdarzyła. Wiadomo, auto przy prędkościach 40kph+ jest już dość ospałe w reakcji na gaz, ale przynajmniej człowiek grzeczniej jedzie :)

    Cytat Zamieszczone przez Sławomir Zobacz posta
    Słowik:

    damned1:
    To jest realne pojechać na zakupy w trybie elektrycznym, czy te 108KM to jednak tak męczy, że lepiej nie?
    To zależy jak jeździsz na te zakupy ;) ale jest realne. Z tego co wyczytałem silnik elektryczny ma około 250Nm momentu, więc ma czym pociągnąć na starcie. Tak jak pisałem wyżej, przy prędkościach 40kph+ nie można już raczej robić szybkiego przeskakiwania z pasa na pas, żeby powymijać auta, ale do przykorkowanego ruchu miejskiego jak najbardziej się nadaje. Niejednokrotnie jeżdżę też po 70-80kph gdzie można.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Ta nowa 2 AT w odpowiednim pakiecie nie wygląda zle. Kiepsko tylko, że zrezygnowali w niej z pokrętła. Nie wiem po co? Jest jeszcze opcja Mini Countryman'a ewentualnie oddam jej X2 bo bardzo jej się podoba i wtedy wezmę coś dla siebie. Może 3er ;)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •