Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 14

W±tek: Tryb awaryjny skrzyni biegów

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar JStroop
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Sk±d
    Wschód ;-)

    Post Tryb awaryjny skrzyni biegów

    Witam!
    Przegl±da³em ró¿ne fora jednak nie znalaz³em przypadku jaki mi siê przydarzy³ :/ Pacjent to oczywi¶cie E38 z silnikiem M62. D³u¿szy czas boryka³em siê z nierówn± prac± silnika i wypadaniem zap³onu, wiêc zaci±gn±³em auto do mechaników, a jak siê potem okaza³o do kowalów nie mechaników :/ Odebra³em auto, wszystko elegancko, chodzi równe, zap³on nie wypada. Normalnie poezja, jednak moja rado¶æ trwa³a kilka godzin. Po ponownym odpaleniu auta zap³on znowu sobie weso³o wypada³. Wiadomo, ¿e jadê do nich, ¿eby poprawili i tu siê zaczê³o :/ Wymienili cewki, po czym dostajê telefon, ¿e jedn± cewkê ci±gle pali i prawdopodobnie to wina wtyczki, która idzie na cewkê. Dobra, zawioz³em wtyczkê i my¶lê sobie, ¿e raz dwa ogarn±. Nastêpnego dnia dostajê telefon, czy ze skrzyni± by³y jakie¶ problemy. Oczywi¶cie nigdy nie by³o. Okaza³o siê, ¿e w cudowny sposób skrzynia wesz³a w tryb awaryjny. Po przekrêceniu zap³onu na wy¶wietlaczu widaæ pod¶wietlone pozycji skrzyni biegów, jednak po uruchomieniu pod¶wietlenie znika i wywala komunikat o trybie awaryjnym. Dodam, ¿e auto jedzie, ale tak jakby na 3 biegu. Dodatkowo przy zmianie po³o¿enia skrzyni na bieg wsteczny czuæ spore szarpniêcie. No, ale gwo¼dziem programu jest to, ¿e nie mo¿na pod³±czyæ komputera, bo wywala b³±d komunikacji CAN. W zwi±zku z tym mam do Was pytanie, czy problem z paleniem cewki mog³a przy okazji sfajczyæ jaki¶ inny modu³, który spowodowa³ wej¶cie w tryb awaryjny skrzyni i ten problem z magistral± CAN? Dodam, ¿e po tym jak poinformowali mnie o wej¶ciu w tryb awaryjny skrzyni zleci³em wymianê oleju, gdy¿ my¶la³em, ¿e mo¿e po prostu wiek auta i skrzyni zrobi³ swoje i by³ to ca³kowity przypadek? Wymiana niestety nie pomog³a. Dodam, ¿e wcze¶niej nigdy nie by³o problemów z pod³±czaniem kompa. Teraz niestety ju¿ jest i nie wiem jak to ugry¼æ :/ Powoli odlewam sobie benzynê ¿eby pu¶ciæ z dymem ten po¿al siê Bo¿e warsztat :/
    Ostatnio edytowane przez JStroop ; 04-04-2022 o 22:12
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,231
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Tryb awaryjny skrzyni wcale nie musi (a w zasadzie w 99% przypadków nie ma) nic wspólnego ze skrzyni±. Auto dostaje sygna³, ¿e co¶ jest nie tak z silnikiem i daje sygna³ do skrzyni, która przechodzi w tryb awaryjny. To tylko forma zabezpieczenia przed narobieniem jakich¶ powa¿niejszych szkód. Oddaj auto do ogarniêtego mechanika od V8 M60/62 i na pewno bêdzie w stanie je naprawiæ.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar JStroop
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Sk±d
    Wschód ;-)
    No w³a¶nie najwiêkszym wrogiem auta s± poprzedni "mechanicy" 😑 nie wiem tylko o co chodzi z tym, ¿e teraz nie mogê nawet pod³±czyæ kompa 😑
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa
    Mi kiedy¶ skrzynia wchodzi³a w tryb awaryjny od s³abej kondycji akumulatora. Auto dawa³o radê odpaliæ, ale przy rozruchu by³y takie spadki napiêca, ¿e po odpaleniu robi³o siê Getriebenotprogrammendschuldigungsiebitte.
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Sprawd¼ bezpecznik w skrzynce z sterownikami na podszybiu z prawej strony. jest w takim ma³ym pude³eczku w tej skrzynce

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar JStroop
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Sk±d
    Wschód ;-)
    Kurde, o bezpiecznikach nie pomy¶la³em, sprawdzê to 😁
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Od skrzyni s± w pyszce sterowników na prawym podszybiu

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2019
    Posty
    536
    BMW
    E34
    Sk±d
    P³ock
    mi w e32 jak d³ugo postoi a ostatnio sta³a 5mc a nie odpinam aku to tez wchodzi w b³±d skrzyni, podstawa to na³adowany aku

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar JStroop
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Sk±d
    Wschód ;-)
    U mnie aku w porz±dku. Jak wrócê to sprawdzê w koñcu te bezpieczniki, chocia¿ obawiam siê, ¿e narobili ba³aganu skoro nie da siê podpi±æ kompa. Z reszt± nawet jak kiedy¶ pad³ aku to skrzynia by³a ok 😑
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez JStroop Zobacz posta
    U mnie aku w porz±dku. Jak wrócê to sprawdzê w koñcu te bezpieczniki, chocia¿ obawiam siê, ¿e narobili ba³aganu skoro nie da siê podpi±æ kompa. Z reszt± nawet jak kiedy¶ pad³ aku to skrzynia by³a ok 😑

    Ale jak przepali ten bezpiecznik ,to w³a¶nie skrzynia ma tryb awaryjny i brak mo¿liwosci komunikacji z ni±

Podobne w±tki

  1. [elektronika] e65 b³±d P, ABS,DSC, DD, potem tryb awaryjny skrzyni
    Przez wampohl24 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-06-2017, 13:19
  2. Skrzynia biegów tryb awaryjny
    Przez borys198826 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 21:25
  3. [skrzynia] B³êdy skrzyni i tryb awaryjny.
    Przez Mateusz1109 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 09:50
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 11:10
  5. [skrzynia] wizyta u machanika i tryb awaryjny skrzyni
    Przez mik231 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 15:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •