Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: N62 740i czyżby rozrząd ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2022
    Posty
    20
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Radomsko

    Post N62 740i czyżby rozrząd ?

    Witam serdecznie wszystkich. Posiadam od niedawna 740i . 2006 rok 186tys przebiegu potwierdzony w serwisie z kluczyka. Do końca serwisowane w Aso.
    Problem jest taki że jak kupiłem podłączyłem inpe i wyskoczył błąd czujnika wałka rozrządu bank2 wydech. Przyczyną była korozją we wtyczce. Naprawiłem podłączyłem skasowalem błędy odpalam auto . Na wolnych obrotach bez dodawania gazu auto płynnie pracuje żadnych błędów. Po dodaniu lekko gazu auto przydławi się i uspokaja. Potem normalnie auto wchodzi na obroty. Przy ponownym zgaszeniu auta i uruchomieniu taki sam obaj. CHecka brak. Natomiast są błędy w inpie. 2A8D jak i 2A91. Podmnieniłem miejscami czunik wałków rozrządu z banku 1 . To samo. Te dwie szt.z przodu silnika również zamienione z banku 1 . Dalej to samo. Po odpięciu wtyczki od czujnika wałka rozrządu wydech bank 2 aut równo pracuje i jest tylko błąd owego czujnika. Czyżby rozrząd się przestawil ? Myślę jeszcze o zakupie nowego czujnika wału korbowego. Nie zamieniałem jeszcze miejscami czujnika wałka mimośrodowego.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Pachnie ściąganiem pokrywy i sprawdzeniem rozrządu na banku 2. U mnie przestawiony na wydechu bank 2 powodował dławienie się auta przy próbie lekkiego przyspieszenia na wyższych biegach (5 lub 6 z niskich obrotów).

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2022
    Posty
    20
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Radomsko
    A ten czujnik wałka mimośrodowego i czujnik wału korby ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Czujnik wałka mimośrodowego, tj. czujnik Valvetronic, gdyby był wadliwy to powodowałby zarówno błędy Valvetronic (odczytasz za pomocą ISTA, INPA chyba tutaj nie ma możliwości jeśli dobrze pamiętam) jak i silnik pracowałby w trybie awaryjnym, z systemem Valvetronic dezaktywowanym. Można podmienić, sprawdzić, ale i tak skończy się zdjęciem pokrywy zaworów i sprawdzeniem ustawienia rozrządu. Czujnik wału korbowego raczej nie dałby Ci błędów na bank 2, on ma swoje błędy - ale to N62, dość skomplikowana konstrukcja, może jest szansa, że i on by coś takiego powodował. Tylko nie wiem, czy w ogóle warto iść w tę stronę. W tym wieku auta, bez względu na przebieg (może przy bardzo niskich, ok, ale 186k km to już trochę jest) mogło się stać coś ze ślizgami lub samym łańcuchem, ten samochód ma już jakby nie patrzeć kilkanaście lat, to nie byłoby aż takie zaskakujące.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2022
    Posty
    20
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Radomsko
    Tylko tyle że po skasowania błędów, błędy już nie powracają,auto normalnie wchodzi na obroty. Dopiero jak zgasze i odpalę to znowu zatrzęsie buda i błędy wskoczą. Po skasowaniu okej

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Wklej treść tych błędów.

    Być może po odpaleniu sterownik wykrywa nieprawidłowości, ale potrafi je sobie skompensować, stąd masz spokój do ponownego odpalenia.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2022
    Posty
    20
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Radomsko
    Ostatnio edytowane przez LukaszSP ; 22-04-2022 o 11:05

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2022
    Posty
    20
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Radomsko

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Możesz kombinować nawet z tym Valvetronikiem, ale uważam, że to pusty trop i tak czy inaczej będziesz sprawdzać rozrząd. Valvetronic jest niestety bardzo niesłusznie obwiniany przy prawie wszystkich usterkach.

    Tak czy inaczej: przy odpaleniu to zupełnie inna procedura niż idle. Start jest rozpoznawany jako osobny tryb pracy silnika, więc wtedy może rzucić Ci błędem. Kasujesz błędy przy pracującym silniku - auto chodzi, błędy nie wracają. Zgasisz i odpalisz = ponawiasz procedurę startu. Nadal jestem zdania, że jeżeli poprzekładałeś czujniki i błąd się nie przeniósł - pokrywa zaworów leci i należy sprawdzić rozrząd.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Przyłączam się do Plexi36, że to nie ma nic wspólnego z Valvetronikiem. Ten pierwszy błąd jest dziwny. Sugeruje uszkodzenie wiązki od czujnika. Jeżeli to tylko pokłosie dwóch kolejnych, no to chyba nie ma wyjścia i trzeba sprawdzać ustawienie rozrządu. "Cog offset of crankshaft" w wolnym tłumaczeniu znaczy "przesunięcie zębatki względem wału korbowego".

Podobne wątki

  1. Czyżby G11 lci?
    Przez damned1 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2018, 19:52
  2. [E65/66] Czyżby okazja ?
    Przez miro w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-11-2016, 21:32
  3. Czyżby odrodzenie Warszawy ????
    Przez damian23zgc w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 10:15
  4. Czyżby koniec spalinowych BMW? ;)
    Przez Michał525i w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 09:38
  5. Czyżby światełko w tunelu??
    Przez sylwekk w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 14:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •