Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: [mechanika] e38 stuki w zawieszeniu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416

    [mechanika] e38 stuki w zawieszeniu

    Wymieniłem wszystkie wachacze choć nie wszystkie były do wymiany (chciałem mieć pewność) na przeglądzie na trzepakach nic nie wykazuje a jednak słysze głuchy dość mocny stukot w przednim zawieszeniu. Doprowadza mnie to do szału. Nieważne jak głośno gra radio, czy z kimś rozmawiam ja słyszę tylko te okropne stuki. I nie jest to tylko na dużych dziurach ale na małych też. Na równym oczywiście jest cisza. Nie mam pojęcia gdzie szukać. Może jakieś pomysły? Pomocy

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    gorne obsady amortyzatorów.

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Gumy na stabilazatorze?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Gumy na stabilizatorach nie maja nic do stukania :)

    Faktycznie to moga byc te gniazda amortyzatorow ... U siebie chyba nidlugo bede zmieniac

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Trolu jak to nie mają? Jeśli są wybite to drążek się luzuje i wydaje nieprzyjemny stukot.

    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...1/ill-31_0204/
    Mówie o 2-ce
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Musialo by ich nie byc wogole zeby to wydawalo jaki kolwiek stukot ...

    Nadal sie upieram o gniazdach gornych amortyzatorow :)

    U siebie mam juz chyba wszystko wymienione ... Zostaly tylko te gniazda :D

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    panowie ja u siebie strzeliłem układ kierowniczy - cały na nowy wszystkie wachacze - tulejki , łączniki i gómy stabilizatora i nic .... zmieniłem amorki z obsadami i zupełnie inny samochod :)

    na 85% obsada amortyzatora :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    panowie ja u siebie strzeliłem układ kierowniczy - cały na nowy wszystkie wachacze - tulejki , łączniki i gómy stabilizatora i nic .... zmieniłem amorki z obsadami i zupełnie inny samochod :)

    na 85% obsada amortyzatora :)
    masz jakąś radę jak o zobić najlepiej?
    żeby mnie mechanik nie "wydymał"?
    amortyzatory na przeglądzie wyszły super.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    najlepiej to zdjac ta plastikową oslone a kielichu i wjechac na scierzke aby potrzeslo autem i patrzec czy aborek niechodzi, nie ma luzu itp, nawet niech ktos pomacha autem w gore i w dol a ty patrze trzpien amortyzatora cz zanadto sie nierusza itp, odkrec kolo i pociagaj za sprezyne i zobacz czy nielata na gornym mocowaniu, cena wymiany tych obsad niewiecej niz 150zl ale posprawdzaj takie blache rzeczy jak oslona silnika i inne plastiki, kiedys mialem niezamocowany filtr paliwa w e36 i walil o podloge a ja myslelem ze cos z zawieszeniem

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    25

    Dziwne stuki w zawieszeniu

    Obsada amorków to napewno wazna sprawa,ja takze doświadczyłem wkurzających stuków i okazało sie banalnie proste pukały klocki hamulcowe,halas niesie sie po tarczach kotwicznych i w całosci wychodzi niezłe puk,puk.Mozna to łatwo sprawdzic,mianowicie wjedz np na kocie łby i nacisnij delikatnie hamulec,jesli stuki ustana sprawa bedzie jasna,jesli nie warto sprawdzic te gniazda bo cudów nie ma :) Inna sprawa z wyeliminowaniem hałasujacych klocków,ja doginałem spreżyny dociskajace klocki ale to nic nie dało,no moze było nieco ciszej dowiedziałem sie jednak,że jest specjalny srodek (w tej chwili nie pamietam jego nazwy,ale dowiem sie jesli okaza sie to klocki),którym pokrywa sie zewnetrzna czesc klocków dwu,trzy krotnie i jest oki.Pozdrawiam
    Darek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •