Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: [mechanika] e38 stuki w zawieszeniu

  1. #11
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    a czy to nie jest przypadkiem miedz w sprayu - takie złotawe coś ?? u mnie nie ma tego jeżdzę na klockach lucasa i jest cisza - przynajmniej z klocków :)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    25
    Srodek produkuje firma WURT (niemiecka) jest koloru czerwonego własciwie to wpada bardziej w wisniowy.Psika sie zewnetrzna warstwe klocka,trzeba odczekac jakies 10 min az podeschnie ,powtórzyc raz jeszcze i po kłopocie.Nie wiem tylko jak z trwałoscia takiego zabiegu,ale mysle ze bedzie ok do wymiany klocków na nowe...( a to juz pewnie niedługo :D )
    Darek

  3. #13
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    taaa to cos jest w stylu kleju i poprostu przykleja do zacisku klocek .... ja takim układom nie ufam jak klocki mi stukają to jest jeszcze znośne - zarosną brudem i przestana i mam swiadomość ,że nie wypadły jeszcze :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    Ja ostatnio byłem na szarpakach w Nastapolu i gosciu mi pokazywał jak ewidentnie widac na mocowaniu pod ta pokrywka ze chodzi amor czyli do wymiany poduszki :)
    Deutsche Bank

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    niestety odboje razem z łożyskami nad amortyzatorami wymienione i dalej stuka !!!!!!

    zapłaciłem 700 zł za wymianę (założyłem lamfordy (oryginały)) i nic nie pomogło. mam teraz dodatkowo kpl. gum i łożyska a stuka nadal. Nie mam juz sił...

    Może jeszcze jakiś pomysł?

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez bonopingwin
    niestety odboje razem z łożyskami nad amortyzatorami wymienione i dalej stuka !!!!!!

    zapłaciłem 700 zł za wymianę (założyłem lamfordy (oryginały)) i nic nie pomogło. mam teraz dodatkowo kpl. gum i łożyska a stuka nadal. Nie mam juz sił...

    Może jeszcze jakiś pomysł?

    mamy :) i to sporo :

    zaczał bym sprawdzać od tego

    - drążek środkowy + końcówki - mi ustawiali zbieżność - nie mogli bo wybity był drążek po zmianie nie stuka :) , od razu możesz sprawdzić końcówki
    - osłona tarcz hamulcowych z przodu namiętnie stuka i "świszcze" jak jest wygięta lub niedokręcona
    - sprawdż czy nie odkleił się ciężarek od wyważania na feldze mi kiedyś też pukało okazało się że był luźny :),ale to był bardzo specyficzny dzwięk m.w. jak "gruchanie" gołębia :)
    - nie wiem czy to pomoże - ale może być jeszcze łożysko z piastą - ale to bardziej by "huczało" niż pukało

  7. #17
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    mi obecnie łożysko huczy ale tego do stukania nie ma co mieszać - osłona tarczy od środka barabani jak szalona no został ci drążek środkowy do sprawdzenia ( podpora jego owa) ona często lubi się rozwalić poprostu jak na moje oko kurewsko dokładnie sprawdz zawieszenie i amorki a jak nic nie znajdziesz to zapraszam do mnie - na bank coś wyszukam :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    chętnie ale daaaalekooooo

  9. #19
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    hmm przy jakiejś okazji się zgadamy a chętnie go osłucham - to lubię najbardziej poleże pod nim i coś znajdę więc spokojnie i tak go zmacam :)

  10. #20
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    to lubię najbardziej poleże pod nim i coś znajdę więc spokojnie i tak go zmacam :)

    To juz jest naprawde zboczenie :D :D :D ;D ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •