Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Rozładowywanie się akumulatora, błędy E65 745i 2004

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Jak zamknę auto kluczykiem i potem przyjdę to ciągnięcie za tą sprawną klamkę nic nie daje (choć wydaje mi się że kiedyś to działało)
    Bo powinno, kiedy system Comfort Access jest sprawny i auto poprawnie się wygasza. Dlatego masz przyczynę swojego poboru prądu i problemu - czas działać, tylko w ciepełku bo na zimnie to łatwo coś tam połamać :)

    I tak, można dostać się do środka klamki, ale zazwyczaj klamki są walnięte na zewnątrz - zaśniedziałe, poprzerywane kable. Mam taką jedną, w której kabelki wyglądają idealnie, są oryginalne a mimo tego klamka nie odpowiadała jak była podpięta do samochodu - inna klamka podpięta działała poprawnie.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin

    Post

    I po czym wtedy poznać usterkę jak kable wyglądają dobrze? Wtedy chyba problem leży głębiej w klamce, z tym że zalane wszystko plastikiem.

    Ta klamka co była zła a dobrze wyglądała to udało się naprawić? :) Bo dobrać w jakichś normalnych pieniądzach komplet klamek to raczej ciężko, nie mówiąc o kolorze klamki.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Kolor Cię zupełnie nie interesuje - możesz przełożyć tylko "wnętrze" klamki a obudowę zostawić swoją. Jak kable wyglądają dobrze to tylko pozostaje podpiąć klamkę - możesz zarówno na przód jak i tył. Jak nie bangla - no to uszkodzenie wewnętrzne, albo drenujesz jak na filmiku i sprawdzasz wnętrze, albo szukasz innej klamki.

    Tej klamki co była zła finalnie nie drenowałem i nie próbowałem naprawić - dostałem inną, sprawną. Ale będę ją sprawdzać, bo mam inne klamki walnięte i może ta się do czegoś nada - chociaż na kablach nic nie zaśniedziało i dziwi mnie, co się mogło stać.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Kolor Cię zupełnie nie interesuje - możesz przełożyć tylko "wnętrze" klamki a obudowę zostawić swoją. Jak kable wyglądają dobrze to tylko pozostaje podpiąć klamkę - możesz zarówno na przód jak i tył. Jak nie bangla - no to uszkodzenie wewnętrzne, albo drenujesz jak na filmiku i sprawdzasz wnętrze, albo szukasz innej klamki.
    Czy klamki tył i przód mają takiej samej długości ten element? Da się same te rączki przełożyć czy nie? Na przykład jakby było łatwiej było dostać klamkę tylną niż przednią.

    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Tej klamki co była zła finalnie nie drenowałem i nie próbowałem naprawić - dostałem inną, sprawną. Ale będę ją sprawdzać, bo mam inne klamki walnięte i może ta się do czegoś nada - chociaż na kablach nic nie zaśniedziało i dziwi mnie, co się mogło stać.
    Może usterka jest tam głębiej skoro potrafi się kabelkami wilgoć dostać do środka tego elementu i zniszczyć połączenia kabelków z elektroniką klamki.

    Reasumując, jeśli problem z rozładowywaniem leży w klamkach to starczy odłączyć wiązki i powinno wszystko wrócić do normy i z auta będzie dało się normalnie korzystać?

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez snow Zobacz posta
    Czy klamki tył i przód mają takiej samej długości ten element? Da się same te rączki przełożyć czy nie? Na przykład jakby było łatwiej było dostać klamkę tylną niż przednią.
    Na 99% mają takiej samej długości tę wkładkę, wydaje mi się że u siebie nawet podmieniałem po prawej stronie przód z tyłem :) . Tylko nie wiem, czy nie różnią się wewnętrznie - tego nie sprawdzałem.

    Jeśli problem z rozładowywaniem tego dotyczy to wypinając wtyczki wyłączysz na stałe te klamki z obiegu, więc nie powinny brać prądu. Co nie znaczy, że będzie to powrót, do normy jak to określiłeś, ponieważ system Comfort Access dalej będzie niesprawny.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    Bardziej chodzi o to żeby akumulatora nie rozładowywało niż żeby te klamki działały bezkluczykowo :) Bez tej funkcji klamek można żyć natomiast z rozładowywanym akumulatorem trudniej.

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin

    Post

    Aktualizacja z pola walki:

    Odłączyłem 4 klamki i wygląda że jest wszystko dobrze

    Co prawda nie stałem i nie czekałem godzinę bo zimno, ale tak 16-17 minut poczekałem i wszystko zgodnie z tym wykresem:






    Cytat Zamieszczone przez Plexi36
    tylko w ciepełku bo na zimnie to łatwo coś tam połamać :)
    Na szczęście w drzwiach są otwory przez które można się dostać do mechanizmu blokującego klamkę (tej przesuwanej szyny) i nie trzeba boczków demontować
    Ostatnio edytowane przez snow ; 07-04-2023 o 18:33

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    No i widzisz, masz już przyczynę :)

    Co do wyjęcia klamek - to akurat proste, tylko przy wkładaniu trzeba uważać żeby ta blaszka trzymająca ją się nie znalazła wewnątrz drzwi. Trzeba być ostrożnym.

    Gorsze jest rozłożenie samej klamki na części pierwsze - ten metalowy stelaż, który trzyma uchwyt klamki trzyma się na śrubce i dwóch bolcach - te bolce są dość problematyczne w wyciągnięciu.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    Trzeba będzie pomyśleć o naprawie ale na razie można jeździć i tak :) Ciesze się że w końcu z poborem prądu spokój

    Zastanawia mnie też jeszcze jedna rzecz a mianowicie w momencie wciśnięcia klaksonu na ekranie MMI pojawiają się poziome paski (zakłócenia). Widać to tylko w momencie gdy używam nawigacji. Gdy mam włączone menu np. klimatyzacji czy radia to tego efektu nie ma i zastanawiam się co to może być.

Podobne wątki

  1. [silnik] 745i 2004 - wypadanie zapłonów
    Przez snow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2020, 10:57
  2. [silnik] Pompa paliwa e65 745i 2004
    Przez szyna1pl.ms w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 22:18
  3. [E65/66] BMW 745i 2004 Indyvidual
    Przez Tequila w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 17:53
  4. [elektryka] Nie wyłącza sie monitor - rozładowywanie akumulatora.
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 00:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •