Witam,

od razu przeproszê ¿e temat nie dotyczy 7er, ale nie mam konta na innych forach BMW, a M52B28 pracuje czêsto w E38, wiêc liczê na wasz± wiedzê i do¶wiadczenie.

Ale do rzeczy, moja E36 328i sta³a kilka miesiêcy pod chmurk± nie u¿ywana i niestety przesta³a odpalaæ. Po w³±czeniu zap³onu dzia³y siê w ogóle dziwne rzeczy, typu ci±gle dzia³aj±ca pompka paliwa w baku, jaki¶ zaworek by³o s³ychaæ pod mask± itp.
Okaza³o siê ¿e w miejscu gdzie jest sterownik silnika w podszybiu zebra³a siê wilgoæ, a wrêcz trochê wody. Sterownik by³ umoczony równie¿. Wyci±gn±³em, osuszy³em, wyczy¶ci³em styki, wizualnie nie by³o oznak uszkodzenia, wiêc wsadzi³em go do auta i siê uspokoi³o w/w nienormatywne zachowanie, lecz auto dalej nie odpala³o. Po podpiêciu DISa wyszed³ b³±d czujnika po³o¿enia wa³u korbowego (crankshaft sensor, no signal). Kupi³em nowy oryginalny czujnik Siemens-VDO i... dalej nic. Dalej ten sam b³±d - crankshaft sensor, no signal. Podmieni³em sterownik silnika na taki o pasuj±cych numerach, zakodowa³em do auta i dalej nic, co wiêcej wyskakuje dalej ten sam b³±d crankshaft sensor, no signal.

Dzisiaj przemierzy³em kable, wi±zka jest ok - obwód na ka¿dym pinie.

Skoñczy³y mi siê trochê pomys³y - co jeszcze mo¿e byæ przyczyn±? Jest co¶ co wp³ywa jako¶ na czujnik, tak ¿eby powodowa³o taki b³±d?
Nie wiem - mo¿e który¶ z z±bków na kole wa³u jest jako¶ zaznaczony ¿eby sygna³ dawa³? Ale to chyba dzia³a dok³adniej, pokazuj±c w jakim po³o¿eniu jest wa³ co do stopnia.

Dziwnym objawem który przy okazji zauwa¿y³em jest fakt, ¿e podczas krêcenia zazwyczaj nic siê nie dzieje, ale gdy wy³±czê zap³on, a silnik jeszcze wykonuje jaki¶ ruch, to wskazówka obrotomierza wyskakuje poza skalê i czasami s³ychaæ cichy strza³ jakby zap³on w nieodpowiednim momencie.

Wszelkie sugestie mile widziane!