Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: motobiker - E65 odszczurzanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post motobiker - E65 odszczurzanie

    Witam, temat wydaje mi się, że będzie ciekawy patrząc na "odszczurzanie" E65 kolegi z forum tylko różnica u mnie będzie taka, że ja mam polifta. Zamiar jest taki, że będę przedstawiał jak można doprowadzić taki samochód do stanu w jakim jest teraz, czyli kupno E65 od helmuta, historia serwisowa urywa się w Niemczech w połowie 2010 roku przy przebiegu 79 tysięcy, do Polski zjechała w połowie 2016 przy przebiegu 264kkm i tutaj piękna historia serwisowa się kończy. Podsumowując, ktoś kupił 7er nie wiedząc co to serwis i po prostu tłuk nią ile się da, a po przebiegach w cepiku nie wiele ich robił. Ja kupiłem ją od gościa, który wziął ją w rozliczeniu za wykonanie roboty budowlanej, ale nie przypasowało mu i je postanowił sprzedać. Nie wnikam. Cena mocno atrakcyjna, jak za zgnojonego przedlifa. Gościu miał pierwsze w życiu BMW i o połowie rzeczy z wyposażenia nie wiedział, bo miał ją zaledwie dwa tygodnie. Z racji, że w większym stopniu zacząłem ogarniać kodowanie NCS, biegle ISTA etc, garaż jest, sprzęt jest, umiejętności są, a zawsze mi się marzyła E65, więc bieremy "zobaczymy co to będzie".

    Ogólnie auto sprawne, mam ją od tygodnia i na razie jeździ. E60 na razie zostaje do czasu doprowadzenia do jakieś normalnego ładu E65, więc jak 7er polegnie w walce lub ja z nią to zawsze będzie czym dupę wozić. Coś więcej o aucie:

    Silnik M57/T2 (3.00 l / 170 kW)
    Napęd Tylne koła
    Skrzynia Automatyczna
    Kolor Black-sapphire Metallic (475)
    Skóra Leder "nasca"/schwarz (U6SW)
    Zakład BMW AG / Dingolfing, Germany
    Produkcja 2005-03-29

    1CA COP identyfikacja produktu
    261 Poduszki powietrzne dla pasażerów z tyłu
    2C2 Felgi aluminiowe wzór Styling 175 z oponami runflat
    302 System alarmowy
    316 Automatycznie otwierana klapa bagażnika (hydroklapa)
    323 Automatyczne domykanie drzwi
    358 Szyba przednia Climate Comfort
    403 Szyberdach, elektryczny
    415 Roleta tylnej szyby, elektryczna
    423 Dywaniki welurowe
    428 Trójkąt ostrzegawczy
    430 Interior And Exterior Mirror Packa Innen- Und Aussenspiegelpaket
    431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend
    438 Wykończenie drewnem
    441 Pakiet dla palaczy
    442 Uchwyt na napoje
    456 Siedzenia typu Komfort
    464 Worek na narty
    470 System Isofix dla dzieci
    488 Regulowane podparcie lędźwi kierowca/pasażer
    494 Podgrzewane przednie siedzenia kierowca/pasażer
    496 Podgrzewana tylna kanapa
    508 Czujniki parkowania
    521 Czujnik deszczu
    524 Adaptacyjne reflektory
    534 Automatyczna klimatyzacja
    536 Webasto typ Z/C
    548 Licznik wyskalowany w km/h
    607 Instalacja Teleservice
    609 System nawgiacji Professional
    612 Bmw Assist
    616 Bmw Online
    620 Sterowanie głosem
    638 System telefonu Professional
    672 Zmieniarka na 6 płyt CD
    677 Hifi System Professional Logic7
    691 Uchwyt na płyty w schowku
    698 Area-code 2
    801 Wersja niemiecka
    851 Wersj
    863 Europe/dealer Directory
    879 Niemiecka dokumentacja
    8SA Country Spec. Release Of Navigation
    8SC Country Spec. Release Of Teleservice
    8SP Cop Control
    998 Control Of The Launch
    9AA Zabezpieczenie folią podczas transportu









    Ogólnie wizualnie jest dobrze, wszystko z wyposażenia działa, maska w szpachli w jednym miejscu, zderzak pomalowany średnio, ale bez tragedii wizualnie. Skóry do dopieszczenia, bo ktoś wysmarował jakimś plakiem i się świecą i ślizgają. W weekend już wyleciały amortyzatory, bo był dramat, ale o tym opowiem w następnym poście.
    Lista wad na dzisiaj, z której będę odznaczać lub dodawać co doszło nowego:

    - wymiana tylnych amortyzatorów - wykonane
    - niesprawny system PDC
    - problemy z niedogrzaniem silnika (termostaty)
    - świecąca się kontrolka systemu poduszek
    - świecąca się kontrolka czujnika klocków
    - przejechane inspekcje serwisowe
    - błąd 4 świec żarowych
    - stuki w przednim zawieszeniu z lewej strony
    - drżenie kierownicy przy hamowaniu (tylko lewa strona)
    - przestawiona kierownica względem jazdy na wprost
    - wyciek z pod pokrywy zaworowej
    - zużyty olej silnikowy
    - sparciałe gumowe przewody hamulcowe tył
    - tuleje pływające tył luzy
    - konieczna wymiana filtrów
    - hydroklapa do poprawy, trzeba jej pomagać
    - wymiana klocków tył
    - pocenie się przewodu od zbiorniczka pompy wspomagania
    - zapocenie z pod uszczelek kolektora ssącego
    - lekki wyciek płynu przy króćcu cieczy chłodzącej przy głowicy
    - brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej

    Na razie tyle. Rzeczy nie straszne, zobaczymy jak zaczniemy rozbierać. :) W tygodniu zjeżdżają części, więc cały weekend działamy i na pewno będą fotorelacje.
    Salut!
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 18-01-2022 o 20:52

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Obyś miał więcej szczęścia niż z E32 :P Powodzenia!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Powodzenia, bardzo lubię takie tematy :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    "Ciekawy" temat o odszczurzaniu.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Witam, tak więc zaczynamy. Ogólnie dramat, ale można było przypuszczać, ale auto po tym serwisie używam codziennie co by wyszło jak najwięcej i od półtora tygodnia zrobione prawie 1000km i jak na razie sprawuje się świetnie. Do rzeczy, wcześniej wspomniany amortyzator, który został wyciągnięty z auta w dwóch częściach. Niestety ktoś tak jeździł dłuższy czas i lekko wygięło się mocowanie amortyzatora i nie można było odpowiednio włożyć nowego. Chwila trudnych walk i amortyzator wszedł na swoje miejsce. Poduszka zerwana, sprężyna i amortyzator zgięte. To już nie uderzało, to napier****. Dla rozjaśnienia, nic się nie rozwaliło podczas odkręcania, amor został pociągnięty w dól i wypadł, a reszta została u góry. Autem po wymianie pojechałem na geometrię, ustawił w miarę możliwości, ale trzeba ogarnąć tuleje pływające, żeby było tip top.





    Kolektor ssący. O dziwo był kiedyś wymieniany na nowy oryginał, ale to raczej za czasów niemca, bo patrząc na wcześniejsze serwisy tego auta to śmiem wątpić, że ktoś to zrobił w Polsce. Uszczelki kolektora beton. Nie trzymały nic i strzelały w rękach.













    Króciec przychodzący do głowicy zalany silikonem, ale i tak gdzieś przeciekał, więc nie wiem czy to kwestia starej uszczelki czy mikropęknięcia, tak czy siak wpadł nowy.





    Doprowadzone do ładu.



    Lecimy następny temat, wymiana termostatu głównego. Był też kiedyś wymieniany, ale brak informacji co to za zamiennik, więc pewnie jeden z tańszych. U mnie wpadł nowy Mahle. Oczywiście zalany silikonem, ktoś tutaj nie żałował tego tematu, silikon lekarstwem na wszystko.







    Ogólnie problem z nagrzewaniem się samochodu ustał. Dogrzewa się i trzyma stałe 89 - 88 stopni. Jednak trochę dłużej jej schodzi z tym, więc jeszcze sprawdzę zaciśnięcie powrotu od wymiennika ciepła czy będzie lepiej, wtedy zastosuje dodatkowy termostat.

    Podczas wyciągania termostatu dała do myślenia również luźna chłodniczka EGR. Ktoś wkręcił za długą śrubę i latała w jednym miejscu. Dramat ogólnie. Najbardziej zszokowało mnie zaciśnięcie przewodu, którym leci płyn. To była jego ostatnia chwila, bo już był pęknięty w środku i nie wiem jak jeszcze przez niego nie ciekło.









    Przewody hamulcowe tylne pamiętają chyba jeszcze wyjazd z Dingolfing. Wpadły nowe przewody Febiego, czujnik zużycia, nowe klocki chociaż nie potrzebnie, bo czujnik drze się przy połowie klocka co dla mnie jest nieporozumieniem.



    Lewy:


    Prawy:






    Olej - nic więcej nie trzeba pisać. Czarny i śmierdzący.



    Są też i nowe świece żarowe. Na szczęście sterownik był już regenerowany i nie wyrzuca żadnych błędów. Pali od strzała z samego rana.



    Dla ciekawostki, przód też mi się zapalił o zużyciu klocków, ale zapala się przy takim zużyciu:



    Ogólnie jeszcze sporo tyś km do nawinięcia. W e60 zapala się dopiero jak faktycznie zaczynają być liście zamiast klocków, a tutaj nie wiem dlaczego tak to rozwiązali.

    Z nowych usterek to:

    - padła pompka spryskiwaczy, płyn letni jeszcze w zbiorniczku i strzeliła pompka przy mrozie
    - spalony prawy ring

Podobne wątki

  1. [E38] BMW E38 M62B35 motobiker
    Przez motobiker w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2020, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •