Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Brak odpowiedzi na gaz, błędy DSC, Cruise Control, Engine malfunction

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź

    Post Brak odpowiedzi na gaz, błędy DSC, Cruise Control, Engine malfunction

    Witam,

    Od pewnego czasu pojawiła się w moim samochodzie bardzo utrudniająca życie usterka. Okresowo, bez żadnej przyczyny (nie ma czynnika wyzwalającego ze strony kierowcy, dzieje się to samoczynnie) samochód prawie przestaje odpowiadać na pedał gazu - mogę się rozpędzić tak do 70 km/h na równej drodze maksymalnie. W następnej kolejności najczęściej pojawia się błąd DSC faulty, drive moderately. Czasami do tego dochodzi Cruise Control faulty, czasem pojawia się też błąd Engine failure. Miałem też dwukrotnie sytuację, że samochód po prostu mi zgasł, ledwo po tym odpalił (długo kręcił, jakby nie mógł załapać zapłonu), po odpaleniu obroty falowały, lub silnik gasł ponownie, a dopiero kolejne zgaszenie i odpalenie spowodowało, że praca silnika się w miarę unormowała. Odczytałem błędy za pomocą ISTA, jednak nie zrobiłem screena bo padł mi laptop, natomiast mam spisane kody:

    2D13, 2D32, 2D00, 2CF8, 2CF9, 2CF0, 2CFA.

    Prawdopodobnie było tego jeszcze więcej, ale tylko te kody zapamiętałem. Najczęściej ta sytuacja występuje jak auto już się trochę nagrzeje. Postaram się też zaktualizować post, albo dopisać nowy jak sytuacja się powtórzy i będę mieć screeny błędów.

    Szukając po necie widzę, że większość odnosi się do wiązki silnika, natomiast czy ktoś z Was miał z tym styczność? Sprawdzać tylko kostki wchodzące do DME i przepustnicy, czy coś jeszcze? IVM może być temu winne, czy to mało prawdopodobne (miałem sytuację, że samochód w ogóle nie zareagował na wciśnięcie przycisku START, tj. po kliknięciu START z jednoczesnym trzymaniem pedału hamulca, samochód przygotował kierownicę, wzbudził się, napompował fotel, ale silnik zupełnie nie zareagował, dopiero drugie kliknięcie spowodowało wzbudzenie rozrusznika)?
    Ostatnio edytowane przez Plexi36 ; 17-01-2022 o 10:54

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wrzuć screeny z inpy z błędami


    Na początek zacząłbym od wtyku do przepustnicy, bo to najtańsza opcja, a często to on jest winny problemów z przepustnicą.
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/p...y/i50116/kL/sN
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Dokładnie ten zestaw zamówiłem i dziś się tym zająłem. Na razie nic nie wyskoczyło, ale zobaczymy za jakiś czas, ostatnie 3 jazdy nie pojawiał mi się ten problem, ale wolałem od razu przeciwdziałać temu problemowi.

    Z INPY mam tylko .pdfa, tak było mi szybciej je zapisać. Poniżej link:

    https://easyupload.io/ra6sxh

    Błędy od kata można zignorować, do tej pory nie potrafię pojąć czemu się pojawiają, skoro katalizatory zostały wymienione.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Pozwolę sobie na podwójny post - wymiana tego wtyku pomogła, brak błędów. Pozostała dalsza walka z błędami mieszanek i katalizatora.

Podobne wątki

  1. [silnik] Tysiące pytań bez odpowiedzi - M62 a M62TU.
    Przez JustBringIt# w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 31-03-2017, 11:08
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 16:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •