Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: f01 750i wtryskiwacze sprawdzenie poza istą ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    87
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    Warszawa

    Post f01 750i wtryskiwacze sprawdzenie poza istą ?

    Cześć,

    Mam silnik po dużym remoncie n63b44 ale wtryskiwaczy nie ruszałem gdyż trzymają parametry według ista ale jakoś nie dają mi spokoju bo dawno nikt ich nie wymieniał.
    Pytanie do znawców, czy można np na jakimś stole pobierczym sprawdzić ich dawkowanie i szczelność końcówek aby ewentualnie wyeliminować te które mogą być słabe ale ista tego nie pokażę ?

    Oraz drugie pytanie, załóżmy, że będą do wymiany jeden lub 3 wtryski (teoretycznie) czy jest jakaś procedura który na które miejsce ma siedzieć ? czy to nie ma znaczenia ? wyjmuje słabszy i wkładam na to miejsce nowy i tyle w temacie ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Sprawdź, którą masz rewizję wtrysków. Jeżeli nie najnowszą, a nic się nie dzieje, to zacznij odkładać na komplet nowych. Są firmy, które są w stanie sprawdzić i "usprawnić" takie wtryski, ale skoro zadałeś pytanie, zgaduje, że nie chciałbyś wydawać niepotrzebnie pieniędzy, stąd lepiej zaoszczędzić na takich zabiegach. Jak zagadasz w ASO to powinni dać dobry rabat.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    87
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    Warszawa
    wtryski mają numer 12, dodam też że przy głowicy od strony pasażera jest wilgotna pokrywa w zakamarkach i czuć paliwem, zastanawiam się czy może jakiś przewód ciśnieniowy przepuszcza (miałem tak w dielu jak lekko krzywo został przykręcony to paliwo puszczało pod ciśnieniem i było mokro tam)

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A w ogóle to masz przedlift, czy polift? Polift miał już inny układ wtryskowy. Z tym paliwem, to może tak jak piszesz. W/g instrukcji te przewody idące bezpośrednio do wtrysków są tylko do kilkukrotnego demontażu/montażu (coś koło 5 razy) i potem zalecana jest ich wymiana.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    87
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    Warszawa
    A nie uszczegółowiłem. Auto to przedlift z połowy 2009r mam takie grube wtryski jak wszystkie serie 6 ale z numere 12 nabitym na końcówce numerów.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    87
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    Warszawa
    Odpowiem tutaj dla zainteresowanych, test w ista jest bardzo pobłażliwy bo wyszedł bez zastrzeżen ale że to moje nowe auto i go nie znam postanowiłem wymontować wtryskiwacze i oddać je na rzetelne sprawqdzenie plus do czyszczenia. Dopiero na stole widać czy jakiś wtrysk ma odchyłki od nadanych kalibracji dawkowania lub czy któryś leje w postaci takiej, że mimo zamkniętej końcówki przepuszcza paliwo. Okazało się, że 7 wtrysków jest w stanie idealnym a jeden ma lekkie odchyłki w dawkoaniu na niskim obciążeniu na plus, więc nie ma sensu go montować z powrotem, Wiec wleci już zamówiony nowy (udało się dostać po niżce za 1450 zł) koszt czyszczenia i sprawdzenia 8smiu sztuk wyszedł 640 zł. Dodatkowo dla pozostałych 7dmiu sztuk musialem dokupić nowe gniazda mocujące i teflonowe oringi i sumarycznie wyszło 2447 zł

Podobne wątki

  1. [E38] podkładki pod wtryskiwacze benzyny m62
    Przez yoss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 22:25
  2. Wtryskiwacze Magic Jet
    Przez Pitbull810614 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2017, 18:05
  3. [silnik] wtryskiwacze....
    Przez halunnn w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 20:41
  4. Wtryskiwacze m30 jak wyczyścić samemu?
    Przez Nowiq w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 19:27
  5. LPG wtryskiwacze jakie kupic??
    Przez halunnn w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •