Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: [ pozostale] BMW 740i 1995r

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    to sa jaja, mozna kupic same swozenie do wachaczy


    a jezeli chodzi o febi to prawda


  2. #22
    Oryginalnie (opieram się na ETK) wahacz długi jest sprzedawany bez tulei.

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    zalezy ktory, wydaje mi sie ze ten przy kole , w e46 nierobilem jeszcze, w e36 juz z 5 razy

  4. #24
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    mi ktoś kiedyś mówił że e46 wymieniał same sworznie w wahaczach , ten sam temat , podobno kupił i mu wymienili ciekawe jak wygląda ta metoda ?
    Mam takiego magika, który regeneruje wahacze. Robi to wg mnie bardzo rzetelnie, bo rozwierca końcówkę ze sworzniem od strony kapsla, wymienia wkładki teflonowe (oraz, jak trzeba, cały sworzeń), następnie gwintuje otwór po kapslu i wkręca w to miejsce nakrętkę. Muszę przyznać, że metoda jest niezła, trwałość takiego wahacza po regeneracji jest dobra.

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    mi ktoś kiedyś mówił że e46 wymieniał same sworznie w wahaczach , ten sam temat , podobno kupił i mu wymienili ciekawe jak wygląda ta metoda ?
    Mam takiego magika, który regeneruje wahacze. Robi to wg mnie bardzo rzetelnie, bo rozwierca końcówkę ze sworzniem od strony kapsla, wymienia wkładki teflonowe (oraz, jak trzeba, cały sworzeń), następnie gwintuje otwór po kapslu i wkręca w to miejsce nakrętkę. Muszę przyznać, że metoda jest niezła, trwałość takiego wahacza po regeneracji jest dobra.
    pierdziele taka naprawe, nawet jak jest trwala, ile czasu sie marnuje, ja absolutnie tego nierobie, wole zalozyc caly wachacz i tyle, i niemowie to tylko o e38 ale o kazdym innym aucie,

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    pierdziele taka naprawe, nawet jak jest trwala, ile czasu sie marnuje, ja absolutnie tego nierobie, wole zalozyc caly wachacz i tyle, i niemowie to tylko o e38 ale o kazdym innym aucie,

    he he... musu nie ma, tyle że za jedną końcówkę gość brał 25 zł co daje 100 za komplet. Ty masz warsztat, a ja to robię dla siebie. Czyli cała procedura kosztuje 100 zł zamiast około 400 w zamienniku "made in china" albo 2500 ori....

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    na wladze nieporadze, mazda, honda, tu jak cos sie wybije........ uuuuuuu nic niewymienisz, praktycznie caly nowe element trzeba zakladac

  8. #28
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    np febi bilstein sprzedaje bez tuleji
    febi oferuje z tuleją lub bez :)

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    pierdziele taka naprawe, nawet jak jest trwala, ile czasu sie marnuje, ja absolutnie tego nierobie, wole zalozyc caly wachacz i tyle, i niemowie to tylko o e38 ale o kazdym innym aucie,

    he he... musu nie ma, tyle że za jedną końcówkę gość brał 25 zł co daje 100 za komplet. Ty masz warsztat, a ja to robię dla siebie. Czyli cała procedura kosztuje 100 zł zamiast około 400 w zamienniku "made in china" albo 2500 ori....
    sylwek jak 25zl to dobra cena, myslalem ze wiecej za taką operacje,

  10. #30
    25 zł za regenerację. Praca z wyjęciem i zamontowaniem z powrotem własna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •