Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: [E32] Czujnik po³o¿enia wa³u

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Sk±d
    Wroc³aw

    Post [E32] Czujnik po³o¿enia wa³u?

    Siemka, ostatnio narastaj± mi siê problemy z E32, które praktycznie stoi, a nie je¼dzi, ale do sedna. W pa¼dzierniku ostatni raz auto je¼dzi³o normalnie, nagle zaczê³o j± zalewaæ i ciê¿ko pali³a. Podmieni³em przep³ywomierz, przesz³o na jaki¶ czas, ale lekkie czkawki nadal mia³a. Poje¼dzi³a i siê uspokoi³o, wstawi³em do gara¿u na ponad miesi±c i niestety brak iskry i paliwa. Tak o strzeli³ czujnik po³o¿enia wa³u od stania. Kupi³em nowy Meyle, za³o¿y³em, odpali³a. I nagle od tamtej pory wzros³y jej obroty na biegu ja³owym na jakie¶ 1200, po przegazówce zatrzymuj± siê na 1500, ale tylko po nagrzaniu siê silnika. Wcze¶niej tego nie by³o. Poje¼dzi³em jeden dzieñ, wstawi³em znów do gara¿u. Dzisiaj zapalam, jeden garnek czuæ, ¿e nie pracuje, ale po chwili siê obudzi³. Zagrza³a siê i obroty zaczyna³y wzrastaæ, wje¿d¿a³em pod próg w gara¿u, lekko siê czknê³a i zgas³a. Ciê¿ko odpali³a, ale po dodaniu gazu zaraz gas³a, ale na wolnych pracowa³a. Paliwo podczas krêcenia podawa³a, bo by³o czuæ i na wolnych obrotach zaczê³o waliæ z wydechu, przepali³a swoje, ale przesta³a siê wkrêcaæ na obroty. Efekt zalewania (tj. zbyt bogatej mieszanki) przy dodaniu gazu i czarno z wydechu. Po odpiêciu przep³ywomierza obroty lekko, lecz nieznacznie spad³y do 1100, ale lepiej wkrêca³a siê na obroty bez czkawek, lecz czasem strzeli³a w wydech.

    Nie wiem, przed zmian± czujnika problemów z obrotami nie by³o. Po wymianie przep³ywki by³o w porz±dku. Krokowy silniczek te¿ podmienia³em, bo stary siê zawiesza³ i czasami na ciep³ym nie chcia³a zapaliæ. Efekt poniek±d podobny do uszkodzonej przep³ywki, ale to jest druga i od stania by nagle strzeli³a nastêpna? Nie wiem, Meyle nie najgorsza firma, czujnik mierzony i ma 540 omów, ale M30 nie ³yka zamienników? Kto¶ podpowie gdzie szukaæ, bo zaczynam g³upieæ? Im wiêcej auto stoi to wiêcej problemów.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 02-12-2021 o 22:52

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar LukiPL
    Do³±czy³
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Sk±d
    Zachodniopomorskie
    Ja mia³em te¿ problem z odpalaniem swojej i zbyt bogat± mieszank±. Je¿eli chodzi o mieszankê to spali³ siê sterownik silnika i by³a loteria, raz pali³a i jecha³a, a raz nie. Wymieni³em na inny i jest ok.
    Co do ciê¿kiego palenia to zrzuci³em u siebie bak i wyla³em star± benzynê (czerwona jak z olejem do Stihl). Oba zabiegi ogarnê³y mi auto i pali na dotyk.
    Co do czujnika to szukaj ORI u¿ywki, choæ u mnie ju¿ kto¶ wcze¶niej podmieni³ czujnik na Meyle i problemów nie mam.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie masz szczê¶cia co¶ do tych E32 :/

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar jpj
    Do³±czy³
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Sk±d
    PL

    Post

    U siebie za³o¿y³em jaki¶ nowy czujnik po³o¿enia wa³u firmy ¶mietnik z allegro za 100 PLN i dzia³a ju¿ 4ty rok, wiêc uwa¿am, ¿e akurat tutaj nie ma regu³y (w baga¿niku wo¿ê zawsze zapasowy). Natomiast sprawd¼ czujnik temperatury cieczy. Mia³em podobne objaw we wcze¶niejszej siódemce. Przelewa³o j±, chodzi³a kwadratowo, itd. Jak bêdzie walniêty to kupuj tylko OEM. Podmienia³em na zamienniki i nie chcia³y wspó³pracowaæ.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 03-12-2021 o 09:45

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Sk±d
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie masz szczê¶cia co¶ do tych E32 :/
    Jak i do ca³ej 7er. E65 taty siê psu³o, moje e38 totalna wtopa, e32 niebieska podobnie, z t± by³o najmniej problemów, ale im wiêcej stoi i nikt tego nie przepali to narastaj± siê problemy, jak by bunt babci o brak uwagi. :D

    Cytat Zamieszczone przez jpj
    U siebie za³o¿y³em jaki¶ nowy czujnik firmy ¶mietnik z allegro za 100 PLN i dzia³a ju¿ 4ty rok, wiêc uwa¿am, ¿e nie ma regu³y (w baga¿niku wo¿ê zawsze zapasowy). Sprawd¼ czujnik temperatury cieczy jeszcze. Mia³em podobne objaw we wcze¶niejszej siódemce. Tutaj w³a¶nie trzeba kupiæ OEM. Podmienia³em na zamienniki i nie chcia³y wspó³pracowaæ.
    Czyli defacto od czujnika po³o¿enia wa³u mogê siê odczepiæ. Jak wspomina³em, mierzy³em go wczoraj i wskazuje równe 540 omów. Czujniki temperatury oba na obudowie termostatu? Masz mo¿e informacjê jak± rezystancjê powinny mieæ? Gor±cy/zimny nie ma znaczenia?
    Ci±gle nie daje mi spokoju kwestia nag³ego wzrostu ja³owych obrotów. Raczej nie ma mowy o lewym powietrzu ze wzglêdu na przeprowadzany remont i wszystkie oringi, przewody, opaski, uszczelki przepustnic dolotu s± nowe OEM. Pozostaje chyba jedynie faktycznie przyjrzeniu siê jeszcze raz silniczkowi krokowemu oraz przep³ywomierzu. Co do przep³ywki, mam dwie, s± jakie¶ sposoby na kompletn± diagnostykê? Kto¶ zajmuje siê "regenracj±" tych przep³ywek? Mo¿na samemu to przeprowadziæ?

    Sterownik silnika te¿ w sumie chodzi³ mi po g³owie, ale to jako ostateczno¶æ, bo nie mam drugiego na podmiankê. A ceny nie s± jakie¶ ma³e, ¿eby sobie tak o testowaæ, a nikogo niestety nie mam z takim sprzêtem co by mo¿na by³o podmieniæ.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    BEUTHEN/Bytom
    W mojej od chyba 9 lat, mam czujnik EPS i wszystko dzia³a jak nale¿y.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar LukiPL
    Do³±czy³
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Sk±d
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta

    Sterownik silnika te¿ w sumie chodzi³ mi po g³owie, ale to jako ostateczno¶æ, bo nie mam drugiego na podmiankê. A ceny nie s± jakie¶ ma³e, ¿eby sobie tak o testowaæ, a nikogo niestety nie mam z takim sprzêtem co by mo¿na by³o podmieniæ.
    Co do Komputera to nie s± jako¶ drogie od 90 do 150z³ co¶ znajdziesz. Ja u siebie zaryzykowa³em bo te¿ podmienia³em przep³ywki, krokowce, czujniki temperatury i szuka³em nieszczelno¶ci.
    Ostatnio edytowane przez LukiPL ; 03-12-2021 o 13:06

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Sk±d
    Wroc³aw
    Na pierwszy rzut leci czujnik temperatury. Zobaczymy jak auto bêdzie siê zachowywaæ. BTW. Ty mo¿e nie posiadasz takiego na sprzeda¿?

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Sk±d
    Wroc³aw
    Strza³ trafiony. Pomiar na zimnym ok, jednak gdy auto siê zagrza³o czujnik mia³ z³± rezystancje i wskazywa³o jako zimny silnik do ECU. Na razie wstawiony czujnik za 20z³, ale jak na razie wszystko ok, obroty prawid³owe, ca³y dzieñ jazdy po mie¶cie i zero problemów.

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar jpj
    Do³±czy³
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Sk±d
    PL
    Git. Fajnie, ¿e pomog³o.

Podobne w±tki

  1. Czujnik po³o¿enia wa³u korbowego
    Przez Tyfus500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2019, 20:33
  2. Czujnik po³o¿enia wa³u korbowego......
    Przez norbi 735il w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 18:33
  3. [silnik] Czujnik po³o¿enia wa³u korbowego
    Przez MrPatriko w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 21:10
  4. LPG czy czujnik po³o¿enia wa³u?
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 11:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •