Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [E32] Czujnik położenia wału

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post [E32] Czujnik położenia wału?

    Siemka, ostatnio narastają mi się problemy z E32, które praktycznie stoi, a nie jeździ, ale do sedna. W październiku ostatni raz auto jeździło normalnie, nagle zaczęło ją zalewać i ciężko paliła. Podmieniłem przepływomierz, przeszło na jakiś czas, ale lekkie czkawki nadal miała. Pojeździła i się uspokoiło, wstawiłem do garażu na ponad miesiąc i niestety brak iskry i paliwa. Tak o strzelił czujnik położenia wału od stania. Kupiłem nowy Meyle, założyłem, odpaliła. I nagle od tamtej pory wzrosły jej obroty na biegu jałowym na jakieś 1200, po przegazówce zatrzymują się na 1500, ale tylko po nagrzaniu się silnika. Wcześniej tego nie było. Pojeździłem jeden dzień, wstawiłem znów do garażu. Dzisiaj zapalam, jeden garnek czuć, że nie pracuje, ale po chwili się obudził. Zagrzała się i obroty zaczynały wzrastać, wjeżdżałem pod próg w garażu, lekko się czknęła i zgasła. Ciężko odpaliła, ale po dodaniu gazu zaraz gasła, ale na wolnych pracowała. Paliwo podczas kręcenia podawała, bo było czuć i na wolnych obrotach zaczęło walić z wydechu, przepaliła swoje, ale przestała się wkręcać na obroty. Efekt zalewania (tj. zbyt bogatej mieszanki) przy dodaniu gazu i czarno z wydechu. Po odpięciu przepływomierza obroty lekko, lecz nieznacznie spadły do 1100, ale lepiej wkręcała się na obroty bez czkawek, lecz czasem strzeliła w wydech.

    Nie wiem, przed zmianą czujnika problemów z obrotami nie było. Po wymianie przepływki było w porządku. Krokowy silniczek też podmieniałem, bo stary się zawieszał i czasami na ciepłym nie chciała zapalić. Efekt poniekąd podobny do uszkodzonej przepływki, ale to jest druga i od stania by nagle strzeliła następna? Nie wiem, Meyle nie najgorsza firma, czujnik mierzony i ma 540 omów, ale M30 nie łyka zamienników? Ktoś podpowie gdzie szukać, bo zaczynam głupieć? Im więcej auto stoi to więcej problemów.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 02-12-2021 o 21:52

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Ja miałem też problem z odpalaniem swojej i zbyt bogatą mieszanką. Jeżeli chodzi o mieszankę to spalił się sterownik silnika i była loteria, raz paliła i jechała, a raz nie. Wymieniłem na inny i jest ok.
    Co do ciężkiego palenia to zrzuciłem u siebie bak i wylałem starą benzynę (czerwona jak z olejem do Stihl). Oba zabiegi ogarnęły mi auto i pali na dotyk.
    Co do czujnika to szukaj ORI używki, choć u mnie już ktoś wcześniej podmienił czujnik na Meyle i problemów nie mam.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie masz szczęścia coś do tych E32 :/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    770
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    U siebie założyłem jakiś nowy czujnik położenia wału firmy śmietnik z allegro za 100 PLN i działa już 4ty rok, więc uważam, że akurat tutaj nie ma reguły (w bagażniku wożę zawsze zapasowy). Natomiast sprawdź czujnik temperatury cieczy. Miałem podobne objaw we wcześniejszej siódemce. Przelewało ją, chodziła kwadratowo, itd. Jak będzie walnięty to kupuj tylko OEM. Podmieniałem na zamienniki i nie chciały współpracować.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 03-12-2021 o 08:45

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie masz szczęścia coś do tych E32 :/
    Jak i do całej 7er. E65 taty się psuło, moje e38 totalna wtopa, e32 niebieska podobnie, z tą było najmniej problemów, ale im więcej stoi i nikt tego nie przepali to narastają się problemy, jak by bunt babci o brak uwagi. :D

    Cytat Zamieszczone przez jpj
    U siebie założyłem jakiś nowy czujnik firmy śmietnik z allegro za 100 PLN i działa już 4ty rok, więc uważam, że nie ma reguły (w bagażniku wożę zawsze zapasowy). Sprawdź czujnik temperatury cieczy jeszcze. Miałem podobne objaw we wcześniejszej siódemce. Tutaj właśnie trzeba kupić OEM. Podmieniałem na zamienniki i nie chciały współpracować.
    Czyli defacto od czujnika położenia wału mogę się odczepić. Jak wspominałem, mierzyłem go wczoraj i wskazuje równe 540 omów. Czujniki temperatury oba na obudowie termostatu? Masz może informację jaką rezystancję powinny mieć? Gorący/zimny nie ma znaczenia?
    Ciągle nie daje mi spokoju kwestia nagłego wzrostu jałowych obrotów. Raczej nie ma mowy o lewym powietrzu ze względu na przeprowadzany remont i wszystkie oringi, przewody, opaski, uszczelki przepustnic dolotu są nowe OEM. Pozostaje chyba jedynie faktycznie przyjrzeniu się jeszcze raz silniczkowi krokowemu oraz przepływomierzu. Co do przepływki, mam dwie, są jakieś sposoby na kompletną diagnostykę? Ktoś zajmuje się "regenracją" tych przepływek? Można samemu to przeprowadzić?

    Sterownik silnika też w sumie chodził mi po głowie, ale to jako ostateczność, bo nie mam drugiego na podmiankę. A ceny nie są jakieś małe, żeby sobie tak o testować, a nikogo niestety nie mam z takim sprzętem co by można było podmienić.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    W mojej od chyba 9 lat, mam czujnik EPS i wszystko działa jak należy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta

    Sterownik silnika też w sumie chodził mi po głowie, ale to jako ostateczność, bo nie mam drugiego na podmiankę. A ceny nie są jakieś małe, żeby sobie tak o testować, a nikogo niestety nie mam z takim sprzętem co by można było podmienić.
    Co do Komputera to nie są jakoś drogie od 90 do 150zł coś znajdziesz. Ja u siebie zaryzykowałem bo też podmieniałem przepływki, krokowce, czujniki temperatury i szukałem nieszczelności.
    Ostatnio edytowane przez LukiPL ; 03-12-2021 o 12:06

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Na pierwszy rzut leci czujnik temperatury. Zobaczymy jak auto będzie się zachowywać. BTW. Ty może nie posiadasz takiego na sprzedaż?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Strzał trafiony. Pomiar na zimnym ok, jednak gdy auto się zagrzało czujnik miał złą rezystancje i wskazywało jako zimny silnik do ECU. Na razie wstawiony czujnik za 20zł, ale jak na razie wszystko ok, obroty prawidłowe, cały dzień jazdy po mieście i zero problemów.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    770
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Git. Fajnie, że pomogło.

Podobne wątki

  1. Czujnik położenia wału korbowego
    Przez Tyfus500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2019, 19:33
  2. Czujnik położenia wału korbowego......
    Przez norbi 735il w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 17:33
  3. [silnik] Czujnik położenia wału korbowego
    Przez MrPatriko w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 20:10
  4. LPG czy czujnik położenia wału?
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 10:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •