Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ wnetrze] Pytanie o przycisk REST / MAX AC

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    [ wnetrze] Pytanie o przycisk REST / MAX AC

    Jak to jest... W swoim '96 740i, w lewym górnym rogu panelu klimy - miałem przycisk [REST].
    Ten bardzo użyteczny "bajerek" pozwala ogrzewać wnętrze przez kilkanaście minut po wyłączeniu motoru - za pomocą ciepłego powietrza zgromadzonego w komorze silnika.

    Zauważyłem jednak, że w nowszych E38 (nie wiem czy to reguła, po prostu patrzyłem na poliftingowe) - w tym miejscu jest przycisk [MAX <śnieżynka>]. Czyli zapewne maxymalne chłodzenie klimy, analogicznie jak w wielu autach amerykańskich jest MAX AC.

    Co w takim razie z funkcją REST? Czy występowała tylko w starszych rocznikach, a może była to rzecz występująca tylko z czymś tam innym (czym?)??
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Hej mam auto z 96 roku i napis na tym klawiszu *max , i jedncześnie mam w nim funkcje REST :) pozdrawiam

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Hm, może miałeś oryginalnie REST, tylko coś się złamało/wgniotło i ktoś wymienił potem na taki z MAX...?

    A próbowałeś naciskać przy włączonej klimie? Faktycznie zaczyna działać wtedy na maxa?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #4
    Z tego co ELVIS napisał, REST działa po wyłączeniu zapłonu, a MAX po włączeniu a na klawiszu jest napisane *MAX

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Wszystko dziala jak należy i jest oryginalne ,działa klima max na max obroty wentylatora i 16 stopni ,a jak jest chłodniej ,chyba poniżej 10 st(przy wył klimie) to wtedy REST i tak ma byc fabrycznie :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Z tego co ELVIS napisał, REST działa po wyłączeniu zapłonu, a MAX po włączeniu a na klawiszu jest napisane *MAX

    > REST działa w pozycji 1 kluczyka i po wył zapłonu też , ale inaczej tzn bez regulacji jakiejkolwiek, MAX* działa jak silnik pracuje :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Oki, czyli się wyjaśniło.
    Z tego co mówicie wynika, że funkcja REST jest we wszystkich autach, a dodatkowo w niektórych jest jeszcze MAX AC - i te pierwsze mają przycisk [REST] a drugie [MAX *]. :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Oki, czyli się wyjaśniło.
    Z tego co mówicie wynika, że funkcja REST jest we wszystkich autach, a dodatkowo w niektórych jest jeszcze MAX AC - i te pierwsze mają przycisk [REST] a drugie [MAX *]. :)


    > Bardzo mozliwe :)

  9. #9
    7ka
    Gość
    w 730d mialem gwiazdke i napis max- ten przycisk w chwili kiedy auto chodzilo po jego wcisnieciu klima na maxa chlodzila kabine

    przy wylaczonym silniku po wcisnieciu przycisku wykorzystujemy cieplote silnika...

    w 740i mam napis rest i niestety nie ma tej funkcji gwiazdki (chlodzenie kabiny) jest tylko ta funkcja z cieplem silnika.

    to chyba zalezy od rocznikow lub wersji..

  10. #10
    Zostaje zamienic panel i będzie i to i to i oczywiście zakodowac pod auto.A max schłodzenie to 16stopni + full nadmuch przy obiegu wewnętrznym załanczanym automatycznie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •