Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wzmacniacz L7 BMW E65

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka

    Post Wzmacniacz L7 BMW E65

    Siemaneczko Mordeczki 😎
    Znacie może kogoś kto przerabiał temat zmiany seryjnego wadliwego wzmacniacza L7 na inny taki który będzie obsługiwał owe nagłośnienie ? Wiem że to ciężki temat ale doszły mnie słuchy że już jakieś auta mają to ogarnięte, lecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, lub kogoś kto by to w jakiś sposób rozwiązał ten irytujący mnie temat, nie uśmiecha mi się płacić po 700 za naprawę co rok i nie być pewnym kiedy znów się skończy

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Mięsny Zobacz posta
    Siemaneczko Mordeczki ��
    Znacie może kogoś kto przerabiał temat zmiany seryjnego wadliwego wzmacniacza L7 na inny taki który będzie obsługiwał owe nagłośnienie ? Wiem że to ciężki temat ale doszły mnie słuchy że już jakieś auta mają to ogarnięte, lecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, lub kogoś kto by to w jakiś sposób rozwiązał ten irytujący mnie temat, nie uśmiecha mi się płacić po 700 za naprawę co rok i nie być pewnym kiedy znów się skończy
    Nie ma alternatywy, aby zachować w pełni funkcjonalny system.
    Kilka aut przerobiłem, ale tracisz equalizer, DSP oraz centralny i tylne drzwi.
    Po prostu podłączam zewnętrzny wzmacniacz do subwooferów tak jak to jest w systemie HIFI, a kodując odpowiednio ASK zachowujesz brzmienie logic7.


    Najmniej awaryjne są poliftowe wzmacniacze logic7. Procesory w nich są już w tradycyjnych obudowach, lutowane do płyty, a nie wgrzane w płytę jak w przedliftowych.
    Końcówki mocy są takie same, ale wymiana na normalne scalaki praktycznie rozwiązuje problemy z tym systemem. Z tym, że w oryginale do subwooferów były użyte końcówki TDA1562Q, które nie są już produkowane. Wielu stosuje inne układy, ale mają one mniejszą moc
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    No mój jest poliftowy, auto z 2007r gość z bm54 powiedział mi że jak za głośno będę słuchał to nie da się uniknąć kolejnej awarii, to jak tu się cieszyć z tego nagłośnienia ����
    Ja jeszcze miałem takiego pecha że po kablu od anteny cb dostawała się wilgoć i zaśniedziała mi płyta i podobno się nie da już go naprawić ��

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Mięsny Zobacz posta
    No mój jest poliftowy, auto z 2007r gość z bm54 powiedział mi że jak za głośno będę słuchał to nie da się uniknąć kolejnej awarii, to jak tu się cieszyć z tego nagłośnienia ����
    Ja jeszcze miałem takiego pecha że po kablu od anteny cb dostawała się wilgoć i zaśniedziała mi płyta i podobno się nie da już go naprawić ��
    Wilgoć to takie cholerstwo, które potrafi wiele napsuć.
    Sam już kilka podlanych wzmacniaczy logic7 naprawiłem, ale były też takie, których nie udało się wskrzesić bo były aż tak mocno płyty uszkodzone, więc ciężko powiedzieć.


    Co do głośnego słuchania, to prędzej czy później każdy sprzęt szlag trafi, nie ma mocnych. Tyle, że końcowki w wersji jako układ scalony mają lepsze rozpraszanie ciepła, więc powinny lepiej dać sobie radę. Oryginalnie końcówka jest napylana na płytkę i powierzchnia oddawania ciepła jest mniejsza, a kilka-kilkanaście lat wytrzymała, więc po naprawie powinny wytrzymać podobnie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja pamiętam, że jakoś po zakupie E65 padł mi własnie wzmacniacz L7 i zawiozłem go do Krakowa do jakiegoś gościa co mi to naprawił. Z tego co pamiętam padła końcówka mocy i wlutował sie w miejscie oryginalnej montując na obudowie jakiś "zamiennik". Grało elegancko aż do sprzedaży auta przez ok 6 lat a potem nie wiem :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Ja mam u siebie wzmacniacz z E60 i gra obłędnie, aczkolwiek pozbyłem się całego archaicznego idrvie na rzecz CIC-a. Multimedia w E65 dostały drugie nowsze życie.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    Możesz trochę rozwinąć temat ��
    Jakieś zdjęcia może masz i jakąś relacje w co trzeba się wyposażyć, czy robiłeś to sam czy jesteś w stanie jakoś pomóc? Jakie koszta?

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Podobne wątki

  1. [audio/video] Wzmacniacz
    Przez bmw 7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 23:21
  2. wzmacniacz
    Przez Raqil w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 17:02
  3. [audio/video] Wzmacniacz ??
    Przez krystianpee w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 21:00
  4. wzmacniacz
    Przez lostami1988 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 10:04
  5. [audio/video] Wzmacniacz
    Przez lionix w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 09:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •