Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4

W±tek: Parê pytañ do projektu "Japoñczyk"

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2021
    Posty
    8
    BMW
    740
    Sk±d
    Bia³ystok

    Post Parê pytañ do projektu "Japoñczyk"

    Panowie, zbli¿am siê do koñca "picowania" mego oczka, czyli 740i z 2000 roku, który przyp³yn± z Japonii. W zwi±zku z tym mam parê pytañ:
    1. Mo¿e kto¶ mi poleci elektryka w okolicach Bia³egostoku do:
    -zakodowania dziennych ¶wiate³,
    -zmiany zakresu fal radiowych z jap na eu,
    -j. polski navi,
    -mapa navi (chocia¿ nie wiem po co:):)), i
    -pytanie poni¿ej, ewentualne zaprogramowanie licznika.
    2. Chcia³bym zmieniæ licznik, bowiem jaki¶ Japanese dokona³ agrotuningu z obwódkami tarcz zegarów, tak, ¿e klej siê wyla³ i wygl±da to..... Dodatkowo spalanie chwilowe pokazuje po japoñsku:):) tzn. km/l. No i oczywi¶cie trzeba naprawiæ piksele. I teraz pytanie, czy mo¿na kupiæ dowolny licznik (oczywi¶cie do benzyny i z takimi samymi pod³±czeniami) i go zaprogramowaæ, czy nie?
    3. Pytanie dot. szyberdachu: czy uchylanie i zamykanie po uchyleniu dzia³a tak, ¿e trzeba ca³y czas trzymaæ prze³±cznik? Przy otwieraniu wystarczy raz nacisn±æ i siê otwieram a pó¼niej zamyka?
    4. Jaki¶ czas temu pyta³em o czujniki ABS. Po umyciu samochodu, wyskoczy³a mi awaria ABS-u i przesta³ dzia³aæ prêdko¶ciomierz i licznik km. Nastêpnego dnia, kiedy umówi³em siê na diagnozê nie by³o ju¿ awarii i nie by³o ¿adnego b³êdu - diagnoza uniwersalnym kompem. Dodam, ¿e po gruntownym czyszczeniu podwozia zauwa¿y³em, ¿e praktycznie ka¿dy czujnik mia³ do d... otulinê. Zaizolowa³em, wiedz±c jednak, ¿e to kwestia czasu. Wymieni³em przednie czujniki, ale wyra¼nie....zaczê³o du¿o ciê¿ej pracowaæ wspomaganie. Po dwóch jazdach wróci³o do normy. Zatem pytanie, czy wspomaganie ma jaki¶ zwi±zek z czujnikami? Ju¿ zamówione te¿ tylne. Musia³em trochê poczekaæ, bo chcia³em tylko ATE kupiæ.
    5. I takie pytanie z grupy "nudzê siê" - auto ma 640 Car Telephone Preparation. Czy kto¶ bawi³ siê w monta¿ oryginalnego zestawu BT?
    Z góry dziêki za zainteresowanie i odpowiedzi.
    Pozdrawiam Wszystkich mi³o¶ników 7er:):):)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 28-10-2021 o 12:50

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Poprawi³em ;)

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez adam-bial Zobacz posta
    Panowie, zbli¿am siê do koñca "picowania" mego oczka, czyli 740i z 2000 roku, który przyp³yn± z Japonii. W zwi±zku z tym mam parê pytañ:
    1. Mo¿e kto¶ mi poleci elektryka w okolicach Bia³egostoku do:
    -zakodowania dziennych ¶wiate³,
    -zmiany zakresu fal radiowych z jap na eu,
    -j. polski navi,
    -mapa navi (chocia¿ nie wiem po co:):)), i
    -pytanie poni¿ej, ewentualne zaprogramowanie licznika.
    2. Chcia³bym zmieniæ licznik, bowiem jaki¶ Japanese dokona³ agrotuningu z obwódkami tarcz zegarów, tak, ¿e klej siê wyla³ i wygl±da to..... Dodatkowo spalanie chwilowe pokazuje po japoñsku:):) tzn. km/l. No i oczywi¶cie trzeba naprawiæ piksele. I teraz pytanie, czy mo¿na kupiæ dowolny licznik (oczywi¶cie do benzyny i z takimi samymi pod³±czeniami) i go zaprogramowaæ, czy nie?
    3. Pytanie dot. szyberdachu: czy uchylanie i zamykanie po uchyleniu dzia³a tak, ¿e trzeba ca³y czas trzymaæ prze³±cznik? Przy otwieraniu wystarczy raz nacisn±æ i siê otwieram a pó¼niej zamyka?
    4. Jaki¶ czas temu pyta³em o czujniki ABS. Po umyciu samochodu, wyskoczy³a mi awaria ABS-u i przesta³ dzia³aæ prêdko¶ciomierz i licznik km. Nastêpnego dnia, kiedy umówi³em siê na diagnozê nie by³o ju¿ awarii i nie by³o ¿adnego b³êdu - diagnoza uniwersalnym kompem. Dodam, ¿e po gruntownym czyszczeniu podwozia zauwa¿y³em, ¿e praktycznie ka¿dy czujnik mia³ do d... otulinê. Zaizolowa³em, wiedz±c jednak, ¿e to kwestia czasu. Wymieni³em przednie czujniki, ale wyra¼nie....zaczê³o du¿o ciê¿ej pracowaæ wspomaganie. Po dwóch jazdach wróci³o do normy. Zatem pytanie, czy wspomaganie ma jaki¶ zwi±zek z czujnikami? Ju¿ zamówione te¿ tylne. Musia³em trochê poczekaæ, bo chcia³em tylko ATE kupiæ.
    5. I takie pytanie z grupy "nudzê siê" - auto ma 640 Car Telephone Preparation. Czy kto¶ bawi³ siê w monta¿ oryginalnego zestawu BT?
    Z góry dziêki za zainteresowanie i odpowiedzi.
    Pozdrawiam Wszystkich mi³o¶ników 7er:):):)

    Ad1. Nie wiem
    Ad2. Mo¿na lecz w zale¿no¶ci od uk³adu EEPROM niektóre wymagaj± zmiany numeru VIN "na stole"
    Ad3. Szyberdach te¿ mo¿na kodowaæ wiêc to zale¿y od ustawieñ w module szybra. Czasami za zachowanie szybra jest odpowiedzialny modu³ komfortu. Jest taka opcja jak "one touch closing/opening sunroof.
    Ad4. Jest zale¿no¶æ je¶li posiadasz servotronic a zak³adam ¿e posiadasz. Modu³ komfortu pobiera dane prêdko¶ci z czujników ABS i na tej podstawie dostosowuje si³ê wspomagania.
    Ad5. Bawi³em siê w to i nie jest to skomplikowana operacja. Po krótce wymaga to stosunkowo nowego modu³u ULF, mikrofonu, anteny bluetootch i przycisku montowanego w pod³okietnik.
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 29-10-2021 o 10:51

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2021
    Posty
    8
    BMW
    740
    Sk±d
    Bia³ystok
    Ok, dziêki:)

Podobne w±tki

  1. Parê pytañ odno¶nie g³o¶ników i radia
    Przez aras232 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2021, 18:33
  2. [elektryka] Zamek centralny w e23 - parê pytañ.
    Przez Sebek w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 19:56
  3. [elektryka] Dok³adka PDC - parê pytañ.
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 11:07
  4. [pozostale] 730i Parê pytañ zwi±zanych z E38
    Przez Patrykus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •