Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Parę pytań do projektu "Japończyk"

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2021
    Posty
    8
    BMW
    740
    Skąd
    Białystok

    Post Parę pytań do projektu "Japończyk"

    Panowie, zbliżam się do końca "picowania" mego oczka, czyli 740i z 2000 roku, który przypłyną z Japonii. W związku z tym mam parę pytań:
    1. Może ktoś mi poleci elektryka w okolicach Białegostoku do:
    -zakodowania dziennych świateł,
    -zmiany zakresu fal radiowych z jap na eu,
    -j. polski navi,
    -mapa navi (chociaż nie wiem po co:):)), i
    -pytanie poniżej, ewentualne zaprogramowanie licznika.
    2. Chciałbym zmienić licznik, bowiem jakiś Japanese dokonał agrotuningu z obwódkami tarcz zegarów, tak, że klej się wylał i wygląda to..... Dodatkowo spalanie chwilowe pokazuje po japońsku:):) tzn. km/l. No i oczywiście trzeba naprawić piksele. I teraz pytanie, czy można kupić dowolny licznik (oczywiście do benzyny i z takimi samymi podłączeniami) i go zaprogramować, czy nie?
    3. Pytanie dot. szyberdachu: czy uchylanie i zamykanie po uchyleniu działa tak, że trzeba cały czas trzymać przełącznik? Przy otwieraniu wystarczy raz nacisnąć i się otwieram a później zamyka?
    4. Jakiś czas temu pytałem o czujniki ABS. Po umyciu samochodu, wyskoczyła mi awaria ABS-u i przestał działać prędkościomierz i licznik km. Następnego dnia, kiedy umówiłem się na diagnozę nie było już awarii i nie było żadnego błędu - diagnoza uniwersalnym kompem. Dodam, że po gruntownym czyszczeniu podwozia zauważyłem, że praktycznie każdy czujnik miał do d... otulinę. Zaizolowałem, wiedząc jednak, że to kwestia czasu. Wymieniłem przednie czujniki, ale wyraźnie....zaczęło dużo ciężej pracować wspomaganie. Po dwóch jazdach wróciło do normy. Zatem pytanie, czy wspomaganie ma jakiś związek z czujnikami? Już zamówione też tylne. Musiałem trochę poczekać, bo chciałem tylko ATE kupić.
    5. I takie pytanie z grupy "nudzę się" - auto ma 640 Car Telephone Preparation. Czy ktoś bawił się w montaż oryginalnego zestawu BT?
    Z góry dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi.
    Pozdrawiam Wszystkich miłośników 7er:):):)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 28-10-2021 o 12:50

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Poprawiłem ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez adam-bial Zobacz posta
    Panowie, zbliżam się do końca "picowania" mego oczka, czyli 740i z 2000 roku, który przypłyną z Japonii. W związku z tym mam parę pytań:
    1. Może ktoś mi poleci elektryka w okolicach Białegostoku do:
    -zakodowania dziennych świateł,
    -zmiany zakresu fal radiowych z jap na eu,
    -j. polski navi,
    -mapa navi (chociaż nie wiem po co:):)), i
    -pytanie poniżej, ewentualne zaprogramowanie licznika.
    2. Chciałbym zmienić licznik, bowiem jakiś Japanese dokonał agrotuningu z obwódkami tarcz zegarów, tak, że klej się wylał i wygląda to..... Dodatkowo spalanie chwilowe pokazuje po japońsku:):) tzn. km/l. No i oczywiście trzeba naprawić piksele. I teraz pytanie, czy można kupić dowolny licznik (oczywiście do benzyny i z takimi samymi podłączeniami) i go zaprogramować, czy nie?
    3. Pytanie dot. szyberdachu: czy uchylanie i zamykanie po uchyleniu działa tak, że trzeba cały czas trzymać przełącznik? Przy otwieraniu wystarczy raz nacisnąć i się otwieram a później zamyka?
    4. Jakiś czas temu pytałem o czujniki ABS. Po umyciu samochodu, wyskoczyła mi awaria ABS-u i przestał działać prędkościomierz i licznik km. Następnego dnia, kiedy umówiłem się na diagnozę nie było już awarii i nie było żadnego błędu - diagnoza uniwersalnym kompem. Dodam, że po gruntownym czyszczeniu podwozia zauważyłem, że praktycznie każdy czujnik miał do d... otulinę. Zaizolowałem, wiedząc jednak, że to kwestia czasu. Wymieniłem przednie czujniki, ale wyraźnie....zaczęło dużo ciężej pracować wspomaganie. Po dwóch jazdach wróciło do normy. Zatem pytanie, czy wspomaganie ma jakiś związek z czujnikami? Już zamówione też tylne. Musiałem trochę poczekać, bo chciałem tylko ATE kupić.
    5. I takie pytanie z grupy "nudzę się" - auto ma 640 Car Telephone Preparation. Czy ktoś bawił się w montaż oryginalnego zestawu BT?
    Z góry dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi.
    Pozdrawiam Wszystkich miłośników 7er:):):)

    Ad1. Nie wiem
    Ad2. Można lecz w zależności od układu EEPROM niektóre wymagają zmiany numeru VIN "na stole"
    Ad3. Szyberdach też można kodować więc to zależy od ustawień w module szybra. Czasami za zachowanie szybra jest odpowiedzialny moduł komfortu. Jest taka opcja jak "one touch closing/opening sunroof.
    Ad4. Jest zależność jeśli posiadasz servotronic a zakładam że posiadasz. Moduł komfortu pobiera dane prędkości z czujników ABS i na tej podstawie dostosowuje siłę wspomagania.
    Ad5. Bawiłem się w to i nie jest to skomplikowana operacja. Po krótce wymaga to stosunkowo nowego modułu ULF, mikrofonu, anteny bluetootch i przycisku montowanego w podłokietnik.
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 29-10-2021 o 10:51

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2021
    Posty
    8
    BMW
    740
    Skąd
    Białystok
    Ok, dzięki:)

Podobne wątki

  1. Parę pytań odnośnie głośników i radia
    Przez aras232 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2021, 18:33
  2. [elektryka] Zamek centralny w e23 - parę pytań.
    Przez Sebek w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 19:56
  3. [elektryka] Dokładka PDC - parę pytań.
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 11:07
  4. [pozostale] 730i Parę pytań związanych z E38
    Przez Patrykus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •