Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Lampka do czytania vs. dwie diody orientacyjne

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski

    Post Lampka do czytania vs. dwie diody orientacyjne

    Od dłuższego czasu intryguje mnie ten temat, więc chciałem zapytać jak to można zrobić.

    W lampce wewnętrznej (do czytania map), tej przednie, poza włącznikiem głównym, włącznikami dla kierowcy i pasażera są też dwie diody opisane jako "orientation lamps", które w ślad instrukcji powinny się świecić jak są zaświecone obrysówki, tak to rozumiem:
    "The orientation lamps on the right and left of the button for interior lamps come on when the side lamps are switched on".

    U mnie się one nie świecą, obrysówek nie mam. Czy można jakoś włączyć te diodki w górnej lampce?

    Na złączu X336 cały czas napięcie jest na pinie 1, na pinie 5 pojawia się jak wciśnie się włącznik i zaświeci się lampkę, ale ni jak nie wiem kiedy pojawi się na pięcie na pinie 4, który jak sprawdziłem jest odpowiedzialny właśnie za te diodki.

    Można to jakoś włączyć?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Na pewno te diody działają przy włączonych światłach pozycyjnych jak zresztą pozostałe podświetlenia : popielniczek ,przycisków ,klamek wewnętrznych itp

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Działają, działają, ale u mnie nie działają, dlatego pytam. Czy to jest kwestia modułu świateł nowszego, czy czegoś innego i czy można to aktywować? U mnie wersja przedlift 07'95 4.0i.

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,651
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Podświetla się przycisk szyberdachu lub przycisk zwalniania telefonu w podłokietniku (jeżeli masz telefon)?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    A co ma do tego szyberdachu podświetlenie czy podłokietnika - wyraźnie napisałem, że chodzi mi o lampkę przednią główną do czytania map dla kierowcy/pasażera. Dokładnie przeczytałeś post?

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,651
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez ra_dzik Zobacz posta
    A co ma do tego szyberdachu podświetlenie czy podłokietnika - wyraźnie napisałem, że chodzi mi o lampkę przednią główną do czytania map dla kierowcy/pasażera. Dokładnie przeczytałeś post?
    A tak pytam, bo nie mam nic innego do roboty w życiu.
    Chcesz pomocy czy nie?

    Odpowiadając na twoje pytanie.
    Podświetlenie przycisku m.in. szyberdachu czy przycisku zwalniania telefonu w podłokietniku korzysta dokładnie z tego samego pinu zasilania co lampki, o które pytasz.
    Mam nadzieję, że rozwiałem twoje wątpliwości.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Sorry @Yaz nie unoś się proszę. Tak, jak najbardziej prosiłbym o pomoc. Po prostu nie mam ani jednego, ani drugiego :-( Przewód na tym pinie jest, ale nie ma żadnego napiecia z tego co patrzyłem, to idzie on do Light module, może mam starą wersję tego modułu i nie pójdzie dlatego?

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,651
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Nie mam powodu się unosić. Z pewnością nie z takiego względu.

    Wracając do tematu.
    Patrząc na wds'a i biorąc pod uwagę informację, które podałeś (rok auta oraz brak szybra i telefonu).
    Czy jesteś pewny, że ta lampka jest w twoim aucie od urodzenia?
    WDS dla rocznika twojego auta pokazuje lampkę bez tych dwóch, bursztynowych lampek.


    Moja sugestia to podpięcie tych bursztynków pod coś, co załącza się razem z włączeniem postojówek.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Lampka była zmieniona na czarną, jak robiłem podsufitkę (znany problem :-) ) więc również wymieniłem lampkę w komplecie. Obecnie i tak i tak się jeździ non-stop na światłach. Najprościej byłoby podpiąć się do pinu nr 1, tylko pytanie czy jest tam cały czas zasilanie, żeby się diody nie świeciły non-stop, czy po jakimś czasie na "1" ce też zasilanie jest odcinane.
    No i dlaczego nie ma na pinie 4 zasilania jak idzie kabel, może to kwestia zaprogramowania, żeby obrysówki się świeciły, tak jak podaje to instrukcja? Tak byłoby najbardziej poprawnie, bo szkoda mi teraz wypinać ten ori kabel z "4" i ciągnąć od jakiegoś punktu z postojówek.

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,651
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Podepnij miernik pod pin1 i sprawdź czy napięcie pojawia się tam np. po zapłonie, czy jest na stałe, etc.
    Możesz to samo zrobić z pinem 5.
    Te żarówki załączane są masą, więc, wg mnie, zasilanie na pinie 1 i/lub 5 pojawia się tam po zapłonie.

    A co do braku zasilania na pinie 4, pomimo, że jest tam przewód to podejrzewam, że wiązka jest zunifikowana i niezależnie od wersji wyposażenia, wsadzali jednakową.
    Mógłbyś sprawdzić czy na pinie 1 złącza X38 modułu świateł jest sygnał lub czy w ogóle jest tam pin.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Monataż lampek do czytania
    Przez Krzysiek e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 23:00
  2. [wnętrze] Dwie "bursztynowe" lampki/diody przy lusterku wstecznym
    Przez FuBu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 22:00
  3. Diody LED zamiast pozycji w e38.
    Przez Coyot009 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 19:07
  4. [ elektryka] Lampy , czy to neon czy same diody ??
    Przez _jahu_ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 20:42
  5. Pytanie o lampki do czytania przód.
    Przez damp w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •