Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Brak daty w Navi 16:9

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar street.thrill
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    3
    BMW
    E38 740iL '98 Biarritzblau
    Skąd
    Gdańsk

    Post Brak daty w Navi 16:9

    Hej wszystkim,

    chcę się powoli zabrać za reanimację mojej E38. Sprawa wygląda następująco: po wymianie akumulatora u mechanika i paru innych rzeczy, nie mogę ustawić daty, ani zmienić żadnych ustawień w ekranie nawigacji. Jedyne co mogę zmienić to kolorystykę menu. Cokolwiek nie kliknę to się odklikuje i resetuje. Wcześniej wszystko działało. Dowiedziałem się, że podczas wymiany akumulatora poszło zwarcie. Jak do tego doszło nie wiem, ale na swój koszt mechanik wymienił całe oświetlenie wnętrza, bo też zgasło. Od tamtej pory jak zmniejszę jasność zegarów na minimum to widać jak wszystko migocze. Co może być powodem? Jestem umówiony do elektryka, ale terminy są jakie są. Ekran nawigacji też już jest strasznie ciemny. Zakładam, że zaczyna siadać powoli. Co robić, bo ręce mi opadają...

    Jacek

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Jak czytam takie historie to aż się w głowie nie mieści. Sp...ił niech naprawia a nie żaróweczki wymienił warte tyle co nic. Człowiek chce coś porządnie zrobić to taki partacz tylko skomplikuje sprawę i jeszcze kasę przytuli. Z własnego doświadczenia wiem że z takimi autami jak E38 to albo nauka i zrób to sam albo naprawdę zaufana osoba z pojęciem w temacie co jest niestety rzadkością...2 razy w karierze próbowałem naprawić auto u mechanika i dwa razy zostałem skasowany i w dodatku wróciłem do domu z tym samym problemem nie usuniętym. Robili mi przewody hamulcowe i nim dojechałem do domu pedał wpadł w podłogę. Jak zajrzałem pod spód to po prostu porażka. Przewody na odwal się poukładane i jeszcze płyn puszczały na łączeniach. Pan jeszcze w dodatku chciał mnie wprowadzić w błąd co do lokalizacji fabrycznych łączeń przewodów pod osłonami żeby naciągnąć na więszke koszty. Ha tfu pseudo specjaliści. Od tamtej pory wszystko naprawiam sam.

    Czy te rzeczy pozostałe to części mechaniczne?
    Nie wyobrażam sobie co to znaczy "zwarcie" podczas wymiany aku. Bieguny pomylił?
    Podłącz diagnostykę i przeskanuj w poszukiwaniu błędów moduł nawigacji , moduł komfortu oraz zegary. Któryś z tych modułów najprawdopodobniej "oberwał" jeśli specyjalysta pomylił bieguny.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 08-04-2022 o 08:30

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar street.thrill
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    3
    BMW
    E38 740iL '98 Biarritzblau
    Skąd
    Gdańsk
    Wiesz co, robiłem u niego sporo rzeczy, a u drugiego mechanika trzeba było robić to ponownie. Dla przykładu: uszczelnianie całego silnika. Tak zrobił, że nie zrobił i trzeba było to robić ponownie. Tłumaczenie: Będziesz Miał Wydatki oraz standardowo "bo to są stare samochody". Zawiecha miała być cała zrobiona od podstaw. Okazało się, że zrobił 50% roboty, a skroił jak za 100%. Teraz już jest wszystko ogarnięte na szczęście, ale ile pieniędzy stracone na nic...

    Szczerze? Nie mam pojęcia jak to się stało z tym zwarciem. Strzelam, że uznał, że jest to na tyle prosta robota, że zrobią to 16 latkowie na praktykach i to oni pewnie się pomylili.
    Więcej już tam się nie pojawiłem. Dosłownie cała elektryka po wymianie akumulatora siadła i cały czas z nią walczę.

    Zapomniałem... po tym jak to się stało, a było to trochę czasu temu, moduł komfortu też był wymieniany, bo w trasie na stacji nie chciały mi się otworzyć drzwi kierowcy i pasażera. Po wymianie wszystko jest ok, ale oczywiście za to już ja płaciłem. :P
    No nic, auto na pewno będę ratował, ale zamiast dwóch kroków do przodu to był dodatkowo jeden w tył.

    Jacek

Podobne wątki

  1. [elektronika] Brak radia navi
    Przez halunnn w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-05-2021, 21:10
  2. [diagnoza] E38 mk1 ekran 4:3, brak daty i godziny itp
    Przez lysy020 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-09-2020, 10:46
  3. [elektronika] [e38] OBC brak daty godziny spalania sredniej predkosci na kompie
    Przez Happy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 10:03
  4. [navi] Nie można ustawic daty i godziny navi 4:3
    Przez 525d w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 14:19
  5. [navi] Navi MK4 - brak obrazu
    Przez tomig76 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 18:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •