Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Faluje podczas jazdy, nie faluje podczas postoju. M62 TUB

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Wyłącznie całą. Przy okazji zmień tłoczek wysokiego ciśnienia/główny. Zmienił się po jakimś czasie po produkcji, bo był jakiś błąd konstrukcyjny. Hydrokinetyk kup nowy Sachs, jest dostępny też w wersji Sport, wyższa prędkość biegu jałowego - ja bym tak kupił teraz. Da szybszy start. Przy okazji zmień przegub gumowy za skrzynia (lemforder, tedgum, meyle) i metalową tulejkę w nim (lemforder, meyle) - oba koniecznie. Dobrze zmienić też podporę wału. Jak chcesz iść na całość zmień też dyfer na jakiś z mniejszym przełożeniem (też i wał i półosie - polecam mój wątek parę postów niżej).

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    346
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Wyłącznie całą. Przy okazji zmień tłoczek wysokiego ciśnienia/główny. Zmienił się po jakimś czasie po produkcji, bo był jakiś błąd konstrukcyjny. Hydrokinetyk kup nowy Sachs, jest dostępny też w wersji Sport, wyższa prędkość biegu jałowego - ja bym tak kupił teraz. Da szybszy start. Przy okazji zmień przegub gumowy za skrzynia (lemforder, tedgum, meyle) i metalową tulejkę w nim (lemforder, meyle) - oba koniecznie. Dobrze zmienić też podporę wału. Jak chcesz iść na całość zmień też dyfer na jakiś z mniejszym przełożeniem (też i wał i półosie - polecam mój wątek parę postów niżej).
    Całą zregenerowaną? Czy dam rade zrzucić skrzynię w warunkach garażowych wymienić samo sprzęgło i zajrzeć do mechatroniki( gdzie kupić cały zastaw naprawczy te gumki, 2 oringi, uszczelkę główną i ten wałek wys ciś? Sprzęgła bym olał nawet nie zaglądał. Czy sam to robiłeś? Czy mam od razu jechać do ZF? Dzięki Shebi.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Oba razy warsztaty mi skrzynię robiły. Za pierwszym razem jakiś słaby warsztat był i były ze 3 reklamacje/odbiory zanim skrzynia zaczęła działać poprawnie (koszty rosły astronomicznie, wymiana nawet mechatroniki była na nową)... więc czy dasz radę, to nie wiem. Myślę, że roboty jest na tyle dużo, że nie warto robić "tylko trochę". Sam olej i filtr od zf pińcet kosztuje. Nie wiem jakie ceny w serwisie ZF, ale w Samko (połczyńska, Warszawa) 3lata temu płaciłem 4500 za wszystko (skrzynia po całości łącznie z regeneracja konwertera) i to z gwarancją roczną. Przejechałem 40kkm i jest ok. Mają na wszystkie strony wszystkie zamienniki przetestowane i dlatego jest "tanio".

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    346
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    A czy wiesz może jak to jest ze skrzynią z 540 1996 o innym oznaczeniu A5S 440Z - TB moja to polift z 740 1999 na końcu jest TE.
    Ostatnio edytowane przez maxtoto ; 03-11-2021 o 22:24

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    To oznaczenie bmw tej skrzyni. Tak czy inaczej mój komentarz odnosi się do wszystkich skrzyń. Próbowałem naprawiać dwukrotnie po kawałku, jeździłem po warsztatach, doktoryzowałem się z objawów, raz nawet instalowałem tłoczek transgo. I tak oba razy skończyło się w końcu generalką.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    346
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Więc generalka, ziomek z warsztatu chce 3k euro.

    Poczekam aż padnie, będzie bolało czy pojadę na tym?
    Broń Masowego Wyprzedzania

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maxtoto Zobacz posta
    Więc generalka, ziomek z warsztatu chce 3k euro.

    Poczekam aż padnie, będzie bolało czy pojadę na tym?
    Ja na twoim miejscu nie czekałbym aż padnie całkiem bo może się okazać, że koszta jeszcze wzrosną. Zazwyczaj podczas remontu skrzyni wymienia się elementy które są zużyte. Nie wymienia się wszystkiego. Dalszą jazdą z niesprawną skrzynią można uszkodzić pozostałe elementy.
    3k euro? Bardzo drogo. Gdzie takie ceny? U zachodnich sąsiadów?

  8. #18
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez maxtoto Zobacz posta
    Więc generalka, ziomek z warsztatu chce 3k euro.

    Poczekam aż padnie, będzie bolało czy pojadę na tym?
    Co tam chcesz robić za 3k Ojro ?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    346
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Demontaż skrzyni remont generalny i montaż, tak na zachodzie. Zastanawiam się czy samemu nie zdjąć i kupić nowej po regeneracji i wrzucić. Jakieś pomysły panowie?

    A co więcej się może uwalić przy cierpiącym sprzęgle hydro? I tak kapitalka.

  10. #20
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez maxtoto Zobacz posta
    Jakieś pomysły panowie?
    Po prostu wymien/zregeneruj to sprzeglo- nie ma co wiecej kombinowac...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 18:45
  2. faluje na obrotach podczas jazdy
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 17:05
  3. [silnik] Silnik gasnie na postoju i podczas jazdy
    Przez Bartez w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 17:27
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •