Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Szarpanie i "strzelanie" w 5HP30 [ROZWIĄZANO]

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Post Szarpanie i "strzelanie" w 5HP30 [ROZWIĄZANO]

    Temat dotyczy WYŁĄCZNIE E31 840, E32 740 oraz E34 540 z automatem 5HP30.

    Nie chciałbym wyjść na szarlatana i być może nie każdemu mój sposób pomoże, ale myślę, że warto spróbować.

    WPROWADZENIE:
    Zacznijmy od tego, że miałem ostatnio problem w postaci "strzelonego" przewodu gumowo-stalowego (nr 1) płynu chłodniczego pomiędzy tylną magistralą wodną (nr 2) a wymiennikiem ciepła (zdjęcie poniżej, zaznaczony na żółto + nr 3) zainstalowanym pod skrzynią:




    Przewód strzelił w miejscu zakręcania opaską (nr 6). Na warsztacie okazało się, że sam wymiennik (nr 3) jest mocno poobijany i zalecają jego wymianę. Nowy w ASO to koszt 3.000 PLN, więc to z kolei wiązało się z poszukiwaniami tego deficytowego towaru. Deficytowego, bo niestety wymiennik jest aluminiowy i nypel (nr 4) też, ale nakrętki (nr 5) mocujące przewód na tym aluminiowym nyplu są stalowe, dodatkowo często zapieczone i podczas odkręcania gwint (a czasem cały nypel) najczęściej ulega "dezintegracji" ;) Od razu dodam, że o ile ktoś nie urwie całego nypla to gwint da się ściąć i dolutować nowy aluminiowy nypel z gwintem. Każdy ogarnięty zakład ślusarski, spawający aluminium, będzie w stanie to zrobić.

    SEDNO TEMATU:
    Po wymianie przewodów i chłodniczki jak ręką odjął minęło poszarpywanie i "strzelanie" w skrzyni, które miałem od kiedy pamiętam, a które nie minęło nawet po wymianie oleju w skrzyni. Nie wiem czy winne było podciekanie (przewód przeciekał od bardzo dawna zanim całkiem strzelił) czy bardziej zamontowanie czystej i umytej chłodniczki. Stawiam jednak na tę drugą opcję, bo warstwa oleju, kurzu i piasku, którą oblepiona była chłodniczka była naprawdę spora i zapewne była solidnym izolatorem wymiany ciepła, a to z kolei przekładało się na nieprawidłową temperaturę oleju w skrzyni, a to mogło powodować szarpanie i "strzelanie".
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 22-09-2021 o 10:17

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    19
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    łagiewniki
    dobra robota,dzięki przyda się.

Podobne wątki

  1. "Piękna" sztunia z "dopalaczem "
    Przez Kamiloo_ w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 01:22
  2. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 11:38
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •