Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 730d 218KM lekki czarny dym

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2021
    Posty
    16
    BMW
    E65 730D 218KM 2004
    Skąd
    Kuj Pom

    730d 218KM lekki czarny dym

    Witam. Ostatnio zauważyłem, że po mocnym depnieciu powyżej 3,5k obrotów auto lekko zakopci na czarno. Przy spokojnym przyspieszaniu jest ok. Inpa na postoju pokazuje, że wtryski są okej. Auto ma moc, przyspiesza płynnie. Ista brak błędów. Klapy wirowe out. Na postoju czuć lekko spaliny w kabinie. Rura pomiędzy silnikiem a chłodnica lekko brudna od oleju. Winą kopcenia brak dpf czy nieszczelny dolot? Co sprawdzi?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin
    218 koni w 3.0d nigdy nie miało dpf . Te auta już są wyeksploatowane i lekki dymek przy pełnym bucie nie znaczy o defekcie . Wystarczy ze turbo lekko olej bierze a w 99% przypadków tak jest i będzie dymek bądź jakaś lekka nieszczelność w dolocie

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2021
    Posty
    16
    BMW
    E65 730D 218KM 2004
    Skąd
    Kuj Pom
    Wiesz, nie jest to tak, że jakaś mega chmura, że nic nie widać itd. Lekko dmuchnie, czasem nawet nie widać. Auto ma moc.
    Czyli nie przejmować się i jeździć?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Diesel musi kopcić...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek109 Zobacz posta
    Witam. Ostatnio zauważyłem, że po mocnym depnieciu powyżej 3,5k obrotów auto lekko zakopci na czarno. Przy spokojnym przyspieszaniu jest ok. Inpa na postoju pokazuje, że wtryski są okej. Auto ma moc, przyspiesza płynnie. Ista brak błędów. Klapy wirowe out. Na postoju czuć lekko spaliny w kabinie. Rura pomiędzy silnikiem a chłodnica lekko brudna od oleju. Winą kopcenia brak dpf czy nieszczelny dolot? Co sprawdzi?
    Miałem to samo, wymieniłem wtryski bo na 6, 4 lały i jest lepiej, choć przy gwałtownym przyspieszaniu nadal zadymi na czarno.
    Kondycję wtrysków sprawdzisz testem przelewowym, Inpa zakłamuje te wartości.
    W moim przypadku Inpa pokazywała, że jeden wtrysk przelewa a w teście przelewowym wyszło, że 4 i to grubo.
    Możesz też sprawdzić czy nie masz oleju w dolocie - u mnie był. Płukanie intercollera, wymiana odmy i uszczelek/oringów przy dolocie i turbo pomogło.
    Ostatnio edytowane przez Pan_Samochodzik ; 12-09-2021 o 10:27

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Miałem to samo, wymieniłem wtryski bo na 6, 4 lały i jest lepiej, choć przy gwałtownym przyspieszaniu nadal zadymi na czarno.
    Kondycję wtrysków sprawdzisz testem przelewowym, Inpa zakłamuje te wartości.
    W moim przypadku Inpa pokazywała, że jeden wtrysk przelewa a w teście przelewowym wyszło, że 4 i to grubo.
    Możesz też sprawdzić czy nie masz oleju w dolocie - u mnie był. Płukanie intercollera, wymiana odmy i uszczelek/oringów przy dolocie i turbo pomogło.
    Inpa nie pokazuje który wtrysk przelewa.
    Inpa pokazuje korekcję cylindrów, a że w dieslu jedynie wtryskiem może operować aby wpłynąć na równomierność pracy, to utarło się, że to korekcja wtryskiwaczy.
    Jeśli jeden cylinder będzie mieć gorsze sprężanie od pozostałych, to DDE będzie go nadlewać, żeby wyrównać do pozostałych, ale to nie oznacza, że ten konkretny wtrysk jest problemem. Podobnie przy przytkanym dolocie(np. nagar z egr i oleju).
    Na korekcję wtrysków bardzo duży wpływ potrafi mieć przepływomierz, a nawet oprogramowanie w sterowniku silnika. Dlatego polecam tak często aktualizację do najnowszych wersji oprogramowania.



    Ważna uwaga. W silniku M57N i M57N2 ista pokazuje kolejność zapłonów, nie kolejność cylindrów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [silnik] 730d 218km, nie równy wykres z hamowni.
    Przez LogiHuś w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 21:18
  2. [silnik] Brak moci 730d 218km i gaśnie samoczynnie
    Przez pyszkam90 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 22:57
  3. [silnik] Stuki-cykanie 730d 218km
    Przez mario0990 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 22:18
  4. [skrzynia] E65 730d 218km problem ze skrzynia
    Przez xaser w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 07:40
  5. [E65/66] 730d smoku 3.0d 218km indywidual :) Przywitanie !
    Przez Smoku w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 16:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •