Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problem z odpalaniem auta na zimno

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp

    Problem z odpalaniem auta na zimno

    Witam wszystkich, od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem auta na zimno. Przez pierwsze kilka sekund po odpaleniu auta po długim postoju silnik pracuje bardzo nierówno, słychać zawsze jeden lub więcej metalicznych stuków i często, choć nie zawsze wyskakuje komunikat motornotprogramm. W ustabilizowaniu pracy silnika pomaga wkrecenie go na 1500-2000 obrotów po czym zaczyna już pracować normalnie. Wiem że powodów trudnego odpalania silnika moze być wiele ale być może spotkaliście się już z takim przypadkiem. Auto miało wymienioną pompę paliwa.Przed wymianą startowało jeszcze gorzej a oryginalna pompa vdo nawet nie wydawała dzwieku przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce na 2gi poziom - stąd domyśliłem się że coś z nią nie tak. Jakiś rok temu wymieniałem również regulator ciśnienia paliwa. Auto posiada instalację LPG ale wydaje mi się że raczej wykluczylem że jest to problem związany z instalacją. Zakręciłem zawór gazowy i zrobiłem 100km na PB, niestety następnego dnia auto znowu ciężko odpaliło na zimno.
    Błędy jakie odczytuję w car scannerze to P0140 - związany z brakiem komunikacji z sondą za katalizatorem - będę go w najbliższym czasie diagnozował i mam świadomość tego, że błędy sond nie zawsze związane są z samymi sondami i często są pochodną innych problemów z silnikiem. Błąd ten występuje zarówno przy jeździe na LPG jak i na PB.
    Dopełniając jeszcze informacji, auto to E38 z 99, M52TUB28 o przebiegu 430k km.

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Miałem takie problemy w m60b30, im zimniej tym było gorzej na na mrozie masakra był to problem z lewym powietrzem, pomogła wymiana uszczelek pod kolektorem ssącym i przewodów podciśnieniowych.
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 17-09-2021 o 00:40

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Dzięki za odpowiedź, zamówię zatem jakąś wytwornicę dymu i przebadam auto pod tym kątem, zastanawia mnie tylko czy ewentualne nieszczelności w dolocie mogą powodować takie problemy z odpalaniem na zimno. Oraz czy jeśli faktycznie są nieszczelności, to nie pojawiałyby się inne błędy sond? Porównałem pracę obu sond za katalizatorami na wspólnym wykresie w car scannerze i widać, że sonda na bank 2 faluje w pewnym zakresie napięcia, natomiast sonda na bank 1 stoi na 0.41v.

    Pytanie jeszcze do osób znających temat LPG w aucie - czy przy ewentualnej wymianie sondy lambda (jeśli okaże się że ta jest trafiona) konieczne jest strojenie na nowo instalacji?

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez julaswdx Zobacz posta
    Pytanie jeszcze do osób znających temat LPG w aucie - czy przy ewentualnej wymianie sondy lambda (jeśli okaże się że ta jest trafiona) konieczne jest strojenie na nowo instalacji?
    Warto byłoby zrobić, bo nie wiadomo w sumie na jakim etapie zużycia sondy było robione strojenie instalacji. To nie są jakieś kosmiczne pieniądze, więc nie ma się co zastanawiać ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    To zależy czy LPG podpięte pod lambdę.

    Też bym obstawiał lewe, ale szukałabym testerem obd lub inpa psikając break cleanerem. Poszukaj pisałem o tym wiele razy, też wiele razy był omawiany komplet potrzebnych części.
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 15-09-2021 o 21:34

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Dzięki za porady, nie sądziłem że lewe powietrze może takie problemy powodować. Przyznam się, że przez te 150k km które przejeździlem tym autem nigdy nie sprawdzałem szczelności dolotu. W pierwszej kolejności to sprawdzę. Myślicie że wyświetlanie komunikatu "Motornotprogramm" może być także spowodowane lewym powietrzem? Lub niesprawną sondą?

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 09-09-2021 o 18:18

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Zdecydowanie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Update tematu, auto ma szczelny dolot, sprawdziłem , powietrze nigdzie nie uchodzi a cały układ trzyma ciśnienie. Sondy narazie nie ruszałem, jedynie zlokalizowane, która jest uszkodzona i podmienialem z sondą z drugiego banku aby upewnić się że to wina sondy a nie wiązki idącej do komputera.

    W temacie ciężkiego odpalania, zauważyłem że auto dużo lepiej odpala jak ma wysoki stan paliwa w zbiorniku, tak przy 40 litrach dużo lepiej odpala niż przy 20, co mogłoby podpowiadać, że wina leży po stronie układu paliwowego, tak jakby paliwo spływało spowrotem z wtrysków?. Tak jak pisałem wcześniej wymieniałem niedawno pompę paliwa oraz regulator ciśnienia paliwa. Do tego nowe świece NGK BKR6EK oraz filtr paliwa nie tak dawno również wymieniany.

    Czytalem że Motornotprogramm może być związany z niskim naładowaniem akumulatora, tu akurat trochę się dziwię bo aku też jest w miarę nowe , i bardzo pojemne (120 Ah) .

    Co myślicie ?

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Jestem coraz bardziej przekonany, że problem z odpalaniem jest związany z podawaniem paliwa.
    Jak na moje, jest to usterka mechaniczna, dlatego nie daje żadnego błędu na komputerze np. wadliwy wtrysk paliwowy, który puszcza ciśnienie i pozwala na powrót paliwa.
    Inny trop, oraz pytanie do osób dobrze znających temat, czy układ odpowietrzania zbiornika może mieć jakiś wpływ na odpalanie auta ? Auto miało problem z zasysaniem zbiornika przez źle działający układ i strzelało zbiornikiem. Nie zostało to profesjonalnie naprawione, jedynie przewiercilem dziurkę w korku paliwa i tak auto jeździ od jakichś 3 lat

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [silnik] Problem z uruchomieniem na zimno
    Przez mortek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2016, 23:35
  2. [elektronika] E66 problem z odpalaniem
    Przez szczurek1-1 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 14:50
  3. [elektronika] Problem z odpalaniem
    Przez Generix w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 21:12
  4. [silnik] Problem z odpalaniem
    Przez bmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 11:05
  5. PROBLEM Z ODPALANIEM
    Przez spaikowy w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 01:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •