Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: e38 728 przegrzewa sie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post e38 728 przegrzewa sie

    kupilem auto z uszkodzonym silnikiem e38 m52b28tu . samochod sie przegrzewa, ubywa plynu ale nie widac wyciekow. bylo sprawdzane czy wytraca sie CO2 w ukladzie i wychodzi ze nie, wiec mozliwe ze uszczelka pod glowica cala. wyjalem pompe wody i jest ok. nie wiem jak sprawdzic fizycznie termostat. czy termostat moze dawac takie objawy?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Może lecieć np. z nagrzewnicy i wtedy wycieku nie będzie widać. Spawdz ręką wykładzinę pod dywanikami czy nie jest wilgotna. Może być też jakaś mała dziurka w którejś chłodnicy od środka i też nie zauważysz. Ja też co jakiś czas u siebie dolewam płynu i nie wiem skąd leci ale u mnie temperatura jest OK. Może masz też zapowietrzony układ. Sprawdzałeś czy ogrzewanie działa normalnie, czy węże nie puchną?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    na wyzszych obrotach w kabinie leci cieple powietrze, na wolnych chlodne. ewidentnie zapowietrzony uklad. pytanie jak dobrze go odpowietrzyc bo jakos nie wychodzi mi do tej pory.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Nie chcę cię wprowadzać w błąd bo osobiście tego nie robiłem ale z tego co wiem to musisz odkręcić wszystkie odpowietrzniki, odpalić silnik, poczekać aż się rozgrzeje żeby otworzył się termostat, włączyć ogrzewanie i stopniowo dolewać płynu aż zacznie lecieć przez te odpowietrzniki. Wtedy po kolei je dokręcasz i układ powinien być odpowietrzony. Jeśli się mylę to może ktoś mnie sprostuje ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •