Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Bmw e65 dziwna moc

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    20
    BMW
    e34 e65
    Skąd
    Sosnowiec

    Bmw e65 dziwna moc

    Witam. Bardzo PROSZĘ O POMOC. Niestety noe umoem soboe poradzić z tym problemem. Posiadam bmw e65 3.0 diesel. W aucie sa sprawne wtryski sprawna turbina. Egr jest zaslepiony a przewody dolotu powietrza doładowanego również są nowe. Klapy powietrza doładowania warstwowego w kolektorze ssacym są również sprawne,przeplywke nową oryginał założyłem, ponieważ wlasciciel poprzedni jezdzil z odpiętą co okazalo się ze byla uszkodzona. I mam problem taki iż jadąc autem z stałą prędkością i systematycznie w miarę możliwości dodaję gazu to auto sie odpycha fajnie. Czuć że chce. Ale gdy jest sytuacja że musze ruszyc dynamicznie z świateł to wciskam pedał gazu do podlogi auto rusza ale za mną pokazuje sie czarna chmura i słyszę dosłownie dzwięk wtrysków (jak byśmy po wymianie filtra paliwa w dieslu krecili silnikiem i próbowali go odpalić na plaku, wtedy jest taki nieprzyjemny dźwięk wtryskiwaczy aż takie trzaskanie jak załapuje) to wlasnie taki mam dźwięk z pod maski. Dodam ze jak jadę stałą prędkością i wcisnę gaz czy to do konca czy ponad połowę to auto również nie chce jechać pojawia się ten dzwięk i czarna chmura za mną. Lecz gdy zrobie to w ten sposób iż odpuszczę gaz i 2 razy go tak jak by podeptam i wcisnę w dechę gaz to auto zaczyna iść jak szalone i nie kopci nie wydaje z siebie tego dziwnego dźwięku. Mam INPE nią również sprawdzalem wtryski w czasie rzeczywistym i tak samo turbo. Wieje wszystko wedlug kompa jest okey,a i mam tylko błąd czujnik termiczny oleju i podstawa w modelu e 65 swiece żarowe. Pozdrawiam proszę o pomoc. Czy tutaj bądź pod numerem tel
    883863881

    Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Swiru666BMWe34e65 Zobacz posta
    Mam INPE nią również sprawdzalem wtryski w czasie rzeczywistym i tak samo turbo. Wieje wszystko wedlug kompa jest okey
    Nie sugeruj się do końca INPĄ w przypadku wtrysków. U mnie w teście drogowym pokazywała, że jedynie trochę przelewa wtrysk nr. 3 a w teście przelewowym wyszło, że na 6 wtrysków, 4 leją. Test przelewowy jest prosty do wykonania, znajdziesz materiały na YT. Możesz kupić do tego gotowy zestaw lub wykonać te elementy samemu wg. instrukcji z YT (koszt ok. 20 zł). Albo oddaj wtryski do sprawdzenia na maszynie.

    https://www.youtube.com/watch?v=vghyGX9Y2KQ

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    20
    BMW
    e34 e65
    Skąd
    Sosnowiec
    Wtryski tak jak wspomnialem są sprawne. Mam sprzet do sprawdzenia również przelewów. A do sprawdzenia czy dobrze funkcjonują pojechaly jako pierwsze po zakupie auta. Ponieważ wymienialem uszczelki pod kolektorem ssacym i pokrywą jak i pod wtryskami. Wtryski są okey. Zresztą gdyby bylo coś nie tak z nimi nawet po testach ( no czlowiek jest czlowiekiem i moze soe pomylić) to problem był by taki ze przy jakim kolwiek przyspieszaniu auto by kopcilo. A tu jest sytauacja ze musze odpiscic gaz jak jadę ,podeptac go 2 razy i wtedy auto ma pełną moc. I jak ruszam z miejsca również. Poprostu tak jakbym za pierwszym razem nie naciskal wogole gazu. Ale jest ten specyficzny dźwięk stukania takoego mocnego i czasnej chmury z wydechu. A jak bym jezdzil ciagle tak ze odpuszczam gaz poddeptam go 2 razy przed przyspieszeniem to nie kopci i nie ma tego dźwięku.

    Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    EGR w jaki sposób zaślepiony?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    20
    BMW
    e34 e65
    Skąd
    Sosnowiec
    Przy kolektorze wydechowym jedna zaslepka a druga na wejscu spalin w egr. Lecz bedzie rura ktora jest dostepna do kupienia na allegro prosta normalna bez egr. Dedykowana Do silnika 3.0d

    Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    EGR wykodowany z mapy silnika? Dobrze by było zrobić diagnostyke ista

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    20
    BMW
    e34 e65
    Skąd
    Sosnowiec
    Egr byl założony i działo się to samo. Wypieprzylem go tylko dlatego że pękła rurka od spalin do egr. Mapę mam zmienioną całą, a do tego zrobiona jest na 280 koni ( i uprzedzę pytania,jest to zrobione należycie przez przyjacieja ktory tym się zajmuje specjalnie pod ten sterownik silnika napisany jest program. I problem byl od kad kupilem auto. Przed jaka kolwiek modyfikacją. I nie mam tego problemu z tym gazem jak odpinam przepływkę. I jak go kupilem tez nie bylo bo przeplywka byla odpięta. Ale to wtedy auto jest w trybie awaryjnym wszystkie parametry ma zupełnie z dupy wzięte, po przez co niczym nie probuje nawet sterować komp silnika. A jak podepnę ją spowrotem to wiadomo ze wszystko zaczyna pracować. Ale pojawia sie problem z tym dodawaniem gazu ze muszę odpuszczać i ponaciskać żeby wystartował z jego faktyczną mocą. A nawet gdybym chcial kiedys sprzedac to auto to nie chce nikomu wepchać gówna i kitu i puścić go z odpiętą przepływką. Bo naprawdę staram sie dbac o to auto i wymieniam wszysko co trzeba.


    Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    Ja bym zaczął od isty. Jak tam nic nie pokaże, to zablokowanym klapy kolektora w pozycji otwartej, zaślepił wężyk za zaworem i zobaczył co się będzie działo. Silnik po lift?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    20
    BMW
    e34 e65
    Skąd
    Sosnowiec
    Juz też mam za sobą otwarcie klap i zaslepienie tego w takiej pozycji. Również nie pomoglo. ;( przed lift 2003. Myslalem moze ze komp silnika umiera. Ale to z odpietym przeplywomiezem również by nie dawal rady.mimo trybu awaryjnego. A jeszcze raz tego egr zobaczę. Ale to bym mial blad exaust system. A tu egr jest prymityw. I nawet gdyby ccos poszlo nie tak to on otwiera sie na biegu jalowym i przy howaniu silnikiem.

    Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    20
    BMW
    e34 e65
    Skąd
    Sosnowiec
    No musze ogranac kogos z ta insta co mowisz. Ja mam ipe ncs expert doom tylko


    Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [pozostale] Dziwna wibracja
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-04-2018, 09:30
  2. dziwna 728
    Przez Iwansky w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 13:34
  3. dziwna sprawa
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 15:21
  4. Dziwna sytuacja...
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 19:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •