Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [mechanika] Zmiana manuala na tip tronik???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin

    [mechanika] Zmiana manuala na tip tronik???

    Witam chce zmienić skrzynie manualną 5cio biegową z 3.0 v8 e38 na automata tip tronik z 3.5 1996r. Pytanie moje brzmi jak zestroić skrzynkę z silnikiem? i ogólnie interesują mnie jakieś kruczki w elektryce, bo mechanicznie to sobie poradzę. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenie, co nie sądzę że często się zdarza prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki
    Paweł

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Zapraszam do działu :przedstaw sie..:
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3

    Re: Zmiana manuala na tip tronik???

    Cytat Zamieszczone przez Pawel.85
    Witam chce zmienić skrzynie manualną 5cio biegową z 3.0 v8 e38 na automata tip tronik z 3.5 1996r. Pytanie moje brzmi jak zestroić skrzynkę z silnikiem? i ogólnie interesują mnie jakieś kruczki w elektryce, bo mechanicznie to sobie poradzę. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenie, co nie sądzę że często się zdarza prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki
    Obawiam się, że to dość poważna ingerencja w elektrykę pojazdu. Dołożenie sterownika czyli wiązki to jedno, przekodowanie pojazdu na wersję z automatyczną skrzynią to drugie. Myślę, że przy takim projekcie warto posłużyć się jakąś sztuką przeznaczoną na części i przełożyć oprócz mechaniki wiązkę elektryczną.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    heh

    koszt takiej operacji mnoze cie troche zdołowąć..bo prawde mówiąć ( tu sylwek ma racje) musisz przełożyć całą instalke + nawet zegary i komputra:)))

    mysle ze tak na oko w 10-15 tyś sie zmieścisz

    Easy

  5. #5

    Re: heh

    Cytat Zamieszczone przez Easy
    koszt takiej operacji mnoze cie troche zdołowąć..bo prawde mówiąć ( tu sylwek ma racje) musisz przełożyć całą instalke + nawet zegary i komputra:)))

    mysle ze tak na oko w 10-15 tyś sie zmieścisz

    Easy
    Zegarów nie trzeba. Dochodzi sterownik skrzyni (EGS) i wiązka.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin

    Re: heh

    koledzy najlepsze jest to że mam całą e38 na części właśnie z tiptronikiem, Więc przy wyciąganiu wyjmę wszystko co tylko jest możliwe, powkładam do swojej najlepiej jak się da i wtedy zabawa w elektronikę :D zastanawia mnie komp sterujący silnikiem, w jakim stopniu jest połączony i jak współpracuje ze skrzynią
    Paweł

  7. #7
    Jeśli nie dysponujesz jakąś dokumentacją i głową na karku to sobie odpuść....

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Koledzy wstyd ... Tacy fachowcy a nie poprawili kolegi ze to się nazywa steptronic ;) a nie tiptronic ;) BMW ma swoje nazewnictwo i jako miłośnicy trzymajmy się tego jak to nazywa nasz ukochany producent ;)

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    Koledzy wstyd ... Tacy fachowcy a nie poprawili kolegi ze to się nazywa steptronic ;) a nie tiptronic ;) BMW ma swoje nazewnictwo i jako miłośnicy trzymajmy się tego jak to nazywa nasz ukochany producent ;)
    Masz rację, ale tak jest jak się człowiek wkręci w temat... Zapomina się wtedy o nomenklaturze, skoro i tak wszystko jasne :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin
    na razie postaram się wyjąć Steptronika w tym tygodniu, i opiszę co i jak. A swoją drogą czy się różni STEP od tip??
    Paweł

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •