Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [mechanika] Zmiana manuala na tip tronik???

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez Pawel.85
    ......
    A swoją drogą czy się różni STEP od tip??
    Nazwą....

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Oj chyba ktoś tu trochę namieszał

    TIPtronic i STEPtronic w gruncie rzeczy odróżnia sposób wkładania biegów. Wnioskuje tak na podstawie mojej znajomości angielskiego. TIP to taki krótki ruch, cpyknięcie - czyli dokładnie tak jak zmienia sie biegi w nowych sskrzyniach. nie zmienia się pozycja lewarka - idzie do przodu i wraca a bieg się zmienia - to właśnie TIP.

    Step to krok - czyli sposób zmiany biegów w starych skrzyniach automatycznych, gdzie mieliśmy napisane biegi 2,3,4 a żeby je wrzucić przesuwało się cały lewarek w pozycję danego biegu.

    W gruncie tip i step to takie samo urządzenie, ale różni się "interfejsem uzytkownika".


    Tak to kiedys wykminiłem i tak uważam że jest ;) Jeżeli się mylę - to chyba zwątpię w siebie :D poprawcie mnie...



    Paweł, myslę że z pomocą doświadczonego elektronika dasz radę. A swoją drogą - to ja na Twoim miejscu pomyślałbym o wrzuceniu kompletu M62 3,5 + skrzynia. Elektronike i tak musisz rozgrzebać, więc może poprostu wymienisz ją w całości? Wyeliminujesz zakłócenia na linii skrzynia/silnik, bedziesz miał nowocześniejszą i oszczędniejszą jednostkę. Tylko czy sekwencję da rade przerzucić?

    Ja bym tak zrobił - za M60 weźmiesz niewiele mniej niż za ten M62 - różnica może 500zł, a masz pewny, zaje*isty silniczek z tej 735i.

  3. #13
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...to tylko nazwy, producenci sami wymyslaja nazwy dla systemow, jak esp - dsc.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin
    Właśnie czy on jest taki zajeb.? to ja nie wiem. Odpalać odpala, ale jakie ma parametry to nie wiem... Mój m60 może starszy ale wiem że olej zmieniałem wiem że mam 170tyś. A tamten 3.5 to służył gościowi TYLKO do jazdy,myślał że jak bmw to wieczność-ok ale jak się o nią dba. zresztą widziałeś w jakim stanie jest auto, nawet jakby nie było rozbite...
    Paweł

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin
    Sądze że prościej wsadzić 3.5 m62 niż 4.0 albo 4.4.
    Paweł

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Oj chyba ktoś tu trochę namieszał

    TIPtronic i STEPtronic w gruncie rzeczy odróżnia sposób wkładania biegów. Wnioskuje tak na podstawie mojej znajomości angielskiego. TIP to taki krótki ruch, cpyknięcie - czyli dokładnie tak jak zmienia sie biegi w nowych sskrzyniach. nie zmienia się pozycja lewarka - idzie do przodu i wraca a bieg się zmienia - to właśnie TIP.

    Step to krok - czyli sposób zmiany biegów w starych skrzyniach automatycznych, gdzie mieliśmy napisane biegi 2,3,4 a żeby je wrzucić przesuwało się cały lewarek w pozycję danego biegu.

    W gruncie tip i step to takie samo urządzenie, ale różni się "interfejsem uzytkownika".


    Tak to kiedys wykminiłem i tak uważam że jest ;) Jeżeli się mylę - to chyba zwątpię w siebie :D poprawcie mnie...



    Paweł, myslę że z pomocą doświadczonego elektronika dasz radę. A swoją drogą - to ja na Twoim miejscu pomyślałbym o wrzuceniu kompletu M62 3,5 + skrzynia. Elektronike i tak musisz rozgrzebać, więc może poprostu wymienisz ją w całości? Wyeliminujesz zakłócenia na linii skrzynia/silnik, bedziesz miał nowocześniejszą i oszczędniejszą jednostkę. Tylko czy sekwencję da rade przerzucić?

    Ja bym tak zrobił - za M60 weźmiesz niewiele mniej niż za ten M62 - różnica może 500zł, a masz pewny, zaje*isty silniczek z tej 735i.
    No toś kolego wydumał ;D

    Ale niestety to nie jest aż tak złożone. Masz po prostu zwykłe skrzynie automatyczne albo z możliwością wymuszenia określonego przełożenia (taka namiastka manuala - to są właśnie te TIP, STEP i inne - TRONIC)

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    a ja sądzę że prościej wsadzić 4.0 w miejsce 3.0 , na 99% nawet pojedzie na elektronice od 3.0
    Założyłem niedawno temat swapa z 3,5 na 4,4 i jak się okazuje wcale nie jest to proste. Chyba bliżej jednak 3.0 do 3,5 niż do 4.0 lub 4.4

    Paweł, masz 170tys.???? lol :D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    a ja sądzę że prościej wsadzić 4.0 w miejsce 3.0 , na 99% nawet pojedzie na elektronice od 3.0
    Założyłem niedawno temat swapa z 3,5 na 4,4 i jak się okazuje wcale nie jest to proste. Chyba bliżej jednak 3.0 do 3,5 niż do 4.0 lub 4.4

    Paweł, masz 170tys.???? lol :D
    3,0 i 4,0 są bardzo zbliżone do siebie konstrukcyjnie dlatego łatwo

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    a 3,5 i 4,4 już nie?

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    20
    BMW
    7 e38
    Skąd
    Lublin
    Witam po dłuższym czasie nie odzywania się, oto na czym stanąłem przy wymianie. Najpierw zamianka kół zamachowych dodania hydrokinetyka i wybicie łożyska z wału korbowego, pużniej wycięcie mocowań na skrzynkę manualną , bo aut jest dłuższy i poprostu zahacza, wymiana wału na krótszy, i zabawa w elektryka. Generalnie wiązek nie ma dużo większość kabli się powtarza ale kilka zostało bez odpowiedzi. Zegary podmieniłem chociaż sądzę że można zostawić z manuala po jakiejś małej przeróbce. jednak na razie na żadnych nie wyświetla zmiany biegów. Dodam że seryjnie są poprowadzone kostki do automatu ale nie steptronika tylko starszego pewnie dlatego że moja betka jest 1994 a wtedy nie było step.
    Paweł

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •