Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: E32 740 M60B40 auto/lpg blad przeplywki oraz tryb awaryjny skrzyni

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon

    Post E32 740 M60B40 auto/lpg blad przeplywki oraz tryb awaryjny skrzyni

    Witam
    Kilka dni temu podkusilo mnie aby kupic przez neta e32 740 silnik M60B40 automat z instalacja LPG. Auto jest w trybie awaryjnym ale na desce pokazuje mi tylko check break linings ale watpie aby to bylo przyczyna trybu awaryjnego. Na dzien dobry musialem zmienic visco bo na postoju szybko lapalo temp i sie przegrzewalo ale to juz ogarniete. Dzis udalo mi sie podpiac kompa (uzywam Autel MaxiDas) i pokazlo mi nastepujace bledy silnik - 41 air mass flow sensor (HFM), oraz na skrzyni - 155 CAN load signal info. Mialem jedna zapasowa przeplywke z bmw e34 z tym samym silnikiem ale podmiana niczego nie zmienila reset na kompie tez nic nie pomogl jak ja podpinam i odpinam silnik zupelnie nie reaguje. Auto ma rowniez inny dosc dziwny problem mianowicie problem z odpaleniem na cieplym silniku. Z rana po nocy jak ja odpalam pali na strzala nastepnie jak zlapie temp nie odpala zupelnie i czuc zapach paliwa wszedzie. Udaje mi sie ja odpalic jak odlacze pompe paliwa pokrece rozrusznikiem silnik przepali przez doslownie chwile to co nalal nastepnie podpinam pompe i odpala ponownie i dalej pracuje w trybie awaryjnym. Mialem okazje przejechac sie nia kawalek kolo domu to auto nie ma sily zupelnie jechac wciskam pedal a ono ledwo jedzie max okolo 40 mil/h jest tak slabe ze nawet pod domem nie moge podjechac na rampy aby zagladnac pod spod auta. Do tego dochodzi problem z wlaczonymi swiatlami mijania ktore swieca sie nawet jak przelacznik jest na 0 oraz wyjmuje kluczyk ze stacyjki. Generalnie musze odlaczac (-) aby swiatla zgasly inaczej padnie akumulator.

    Nie jestem mechanikiem autami zajmuje sie hobbystycznie. Mieszkam w UK a diagnostyka jest nie dosc ze droga to jeszcze nie zawsze trafna angielscy mechanicy nawet oleju dobrze zmienic nie potrafia.

    Jesli kogos zainteresuje moj przypadek i lubi rozwiazywac tego typu problemy to wszelkie porady sugestie beda bardzo mile widziane. Jesli uda mi sie rozwiazac jakikolwiek problem opisze go dokladnie na forum.

    Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Co to znaczy, że auto jest w trybie awaryjnym? Podejrzewam, że skrzynia jest w trybie awaryjnym. Czy tak?
    Odnośnie słabego palenia na ciepłym to sprawdź czujnik temperatury zasysanego powietrza.
    Co do świateł, to musisz pokombinować. Zacznij od włącznika. Wyjmij go i obejrzyj czy nie jest uszkodzony.
    Takie auta najlepiej diagnozować dedykowanym sprzętem.
    Komputer z portem szeregowym, głowica ADS i do tego DIS.
    Uniwersalne urządzenia nie zdają egzaminu.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon

    Post

    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Co to znaczy, że auto jest w trybie awaryjnym? Podejrzewam, że skrzynia jest w trybie awaryjnym. Czy tak?
    Odnośnie słabego palenia na ciepłym to sprawdź czujnik temperatury zasysanego powietrza.
    Co do świateł, to musisz pokombinować. Zacznij od włącznika. Wyjmij go i obejrzyj czy nie jest uszkodzony.
    Takie auta najlepiej diagnozować dedykowanym sprzętem.
    Komputer z portem szeregowym, głowica ADS i do tego DIS.
    Uniwersalne urządzenia nie zdają egzaminu.
    Masz racje zle to napisalem, owszem skrzynia jest w trybie awaryjnym. Generalnie ciezko rusza auto i tak jak by brakowalo mocy. Silnik na postoju pracuje wkreca sie na obroty.

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Odłącz sterownik skrzyni, sprawdź czy wizualnie nie jest uszkodzony. Najlepiej gdybyś miał jakiś na podmianę do testów.
    Zostaje też sprawdzenie stanu skrzyni. Może kończy żywot.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon

    Post

    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Odłącz sterownik skrzyni, sprawdź czy wizualnie nie jest uszkodzony. Najlepiej gdybyś miał jakiś na podmianę do testów.
    Zostaje też sprawdzenie stanu skrzyni. Może kończy żywot.
    Akurat tak sie sklada ze pod domem mam e34 z tym samym silnikiem i ta sama skrzynia biegow. Wiec moge to zrobic. Tylko musze czekac na lepsza pogode poniewaz najblizsze dni to deszcz. Ale bede pisal na biezaco co udalo mi sie sprawdzic.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon
    Maly update sytuacji.

    Mialem dzis chwile akurat nie padal deszcz. Odpalilem auto i przy okazji sprawdzilem kilka rzeczy:
    - przelaczniki swiatel wizualnie sprawdzone dzialaja wlaczaja i wylaczaja swiatla jak powinno byc zadnych usterek mechanicznych nie ma
    nastepnie kilka spraw wykonanych kompem (temp silnika okolo 80 stopni)
    - temp zasysanego powietrza na postoju 38*
    - ilosc powietrza na przeplywce to 24kg/h
    - sondy, jedna sonda pracuje falowo, druga stoi na 1,09 co swiadczy o bardzo bogatej mieszance lub blokowaniem spalin. Postanowilem podniesc delikatnie auto na tyle aby zagladnac podspodem i zauwazylem ze katalizatory sa przebarwione na zolto ostukalem delikatnie mlotkiem i mam wrazenie ze ten ktory jest zablokowany slychac jak by sypiacy sie piasek dodatkowo na wolnych obrotach wydech pracuje tak jak by sie co chwile blokowal a silnik skacze na obrotach domniwam ze komp probuje sobie wyregulowac mieszanke paliwa z powietrzem.

    W najblizym czasie sprobuje ogarnac wizyte w lokalnym garazu gdzie bede mogl usunac katy, ogarnac ten uklad wydechowy pod katem szczelnosci i sprawdzic czy to to bylo winne bledowi na przeplywce i mozliwe ze calemu trybowi awaryjnemu skrzyni.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Getriebeprogramm to tryb awaryjny auta (nie tylko skrzyni), który może być wywołany przez tysiąc powodów (przepływka, sondy, wtryski, świece, itepe, itede). Jeśli 1 sonda stoi to zacznij od tego, a najlepiej wymień obie. Tylko kup dedykowane (https://aso-bmw.pl/sonda-lambda/6439...143573358.html), bo te z końcówkami do zarobienia są do d*py. Nierówna praca na wolnych też jest związana z sondą.
    Co do ciężkiego odpalania po zagrzaniu to albo czujnik położenia wału albo zawieszająca się pompa paliwa. Te drugą opcję przerabiałem przez pół roku i rozebrałem pół silnika zanim w końcu w warsztacie mi to wyczaili (jak chcesz to poczytaj sobie: https://7er.pl/showthread.php/43299-...ci-DIS-screeny)

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Getriebeprogramm to tryb awaryjny auta (nie tylko skrzyni), który może być wywołany przez tysiąc powodów...
    To jest tryb awaryjny skrzyni.
    Sterownik skrzyni wchodzi w ten tryb, tak jak napisałeś, z powodu mnóstwa przyczyn.
    Może to być za mało oleju w skrzyni, czy uszkodzony EZ mechatroniki, ale również uszkodzony przepływomierz albo przepustnica i wiele innych.
    @Legion_84,
    jeżeli chodzi o przełącznik świateł to bardziej miałem na myśli jego wyciągnięcie z deski i rozebranie, a nie sprawdzenie czy przełącza jak należy.

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Dobra, źle się wyraziłem, to oczywiście tryb awaryjny skrzyni, ale jego pojawienie się wcale nie musi oznaczać (a najczęściej nie oznacza) awarii skrzyni, a ogólne problemy z układami odpowiadającymi za prawidłową pracę silnika (mieszanka, zapłon, spalanie).

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon
    Jak bede mial troche czasu to sprawdze jeszcze te przelaczniki bo ich nie wlozylem spowrotem.
    Jesli chodzi o tryb awaryjny skrzyni to poczekam do momentu ogarniecia wydechu i tych katalizatorow. Mialem kiedys bardzo podobny problem w e34 m60b40 auto mam nadal i winne byly katalizatory.
    Co do odpalania na cieplo, to jak krece rozrusznikiem to auto jak by probuje zapalic czasem nawet lekko zlapie obroty i za chwile je traci, oczywiscie czuc zalane paliwo. I aby je odpalic musze zrobic procedure tak jak opisalem w glownym watku ( co zajmuje max 2 min) nastepnie auto odpala od strzala. Niestety moj nowy miernik bedzie dopiero na weekend wiec moge pomierzyc czujnik polozenia walu.
    Generalnie to jak bede po wizycie w garazu gdzie sprawdze dokladnie poziom oleju w skrzyni ( poprzedni wlasiciel pisal mi ze service jest zrobiony wraz z wymiana filtra oraz magnesow) sugerowal tylko sprawdzic poziom oleju, olej oczywiscie mam. Wiec jak auto bedzie na podnosniku do ogarniecia wydechu ogladne skrzynie sprawdze olej. I wtedy zobaczymy czy to cos pomoze. Poniewaz mam e34 z tym samym silnikiem tylko jak by dolot do przepustnicy jest inny ale wszystkie podzespoly sa te same to moge wymieniac wszystko metoda prob i bledow. Moze wtedy bede posiadal wiecej informacji.

Podobne wątki

  1. [elektronika] e65 błąd P, ABS,DSC, DD, potem tryb awaryjny skrzyni
    Przez wampohl24 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-06-2017, 13:19
  2. [silnik] Tryb awaryjny m60b40
    Przez Wasyl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 07:50
  3. [skrzynia] Błędy skrzyni i tryb awaryjny.
    Przez Mateusz1109 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 09:50
  4. Kontrola dsc oraz tryb awaryjny skrzyni
    Przez hostessa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •