Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: E32 740 M60B40 auto/lpg blad przeplywki oraz tryb awaryjny skrzyni

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Może być inna przepustnica, bo w jednym aucie masz ASC+T, a w drugim nie masz ;)

    Co do tych problemów z odpalaniem to jeśli się pojawia spróbuj uderzyć pięścią albo kopnąć nogą od spodu w bak w miejscu pompy (czyli bardzie po stronie pasażera. Jeśli to pomoże to będzie problem z pompą. Jeśli nie to pompę będzie można wykreślić.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 05-07-2021 o 20:09

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon
    Tak za nim napisalem moj post tutaj, przesledzilem twoj watek z problemem. Tylko u mnie ten rozruch wyglada zupelnie inaczej moze uda mi sie nagrac filmik to go tu wstawie. Generalnie chodzi mi po glowie aby ta pompe wyciagnac i ja poprostu zobaczyc bo moge sie zalozyc ze jej nikt od 28 lat nie ruszal.

  3. #13
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Samo jej wyjęcie nic nie da, bo jeśli się zawiesza to jest po prostu do wymiany. Sposób z walnięciem w zbiornik od spodu wystarczy do ostatecznej eliminacji.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar AdiX
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    57
    BMW
    E32 740iL '93
    Skąd
    Łódź
    Blog
    9

    Post

    Odpięty czujnik położenia wału gasi silnik i uniemożliwia odpalenie - system wyłącza wtedy pompę paliwa. Rozrusznik kręci, ale nic poz tym. Jeśli tylko przerywa sygnał z czujnika na ułamek sekundy (np przetarty kabel - mój przypadek) to przydławia silnik, a jeśli już zgasi to tylko na postoju / na luzie.
    (OO=[_][_]=OO)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon
    Witam.
    Chwile mnie nie bylo poniewaz prace trwaly ale chce zaktualizowac watek.
    Przez ostatnie tygodnie usunelem calkowicie instalacje LPG. Auto dostalo nowy kolektor wszystkie uszczelki oraz odme. Sprawdzilem tez wtryski okazalo sie ze laly paliwo i to one byly problemem zalewania silnika i nie odpalania po kilku minutowym postoju. Zostaly wymienione na inne uzywane oraz inny regulator cisnienia paliwa. Auto teraz odpala znacznie lepiej. Przy okazji zmienilem filtry paliwa oraz przewody gumowe w ukladzie aby miec pewnosc ze juz nie bedzie syfu.
    Idac dalej skrzynia zostala zmieniona na inna uzywana 100% sprawna dostala full service ( uzywana skrzynia widac ze olej miala juz przepracowany i nie bylo oleju w konwerterze wiec weszlo go 10,5l mam zamiar zmienic go jeszcze raz ponownie za jakis czas). Ale wymiana skrzyni nie dala pozadanego efektu. Wszystko co moglem sprawdzic aby zweryfikowac dlaczego pracuje na jednym biegu bylo wykonane ale problem pozostal.
    Nadal mam dwa bledy silnik "41- air mass flow sensor" oraz skrzynia "155 can load signal info". Zdarzylem troche pogrzebac na angielsko jezycznych forach i na jednym z nich napotkalem taka informacje iz moze to byc klopot komunikacji miedzy sterownikami skrzyni oraz silnika po przez polaczenie CAN. Jesli czyta to ktos kto moze mi poswiecic pare minut i mnie naprowadzic czego mam dokladnie szukac byl bym bardzo wdzieczny. Auto obecnie jest pod garazem znajomego mechanika i poprostu razem bedziemy z tym walczyc wiec kazda wskazowka jest na wage zlota.

Podobne wątki

  1. [elektronika] e65 błąd P, ABS,DSC, DD, potem tryb awaryjny skrzyni
    Przez wampohl24 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-06-2017, 14:19
  2. [silnik] Tryb awaryjny m60b40
    Przez Wasyl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 08:50
  3. [skrzynia] Błędy skrzyni i tryb awaryjny.
    Przez Mateusz1109 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 10:50
  4. Kontrola dsc oraz tryb awaryjny skrzyni
    Przez hostessa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •