Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zapach topionego tworzywa, kontrolka aku, zgrzyty

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2021
    Posty
    13
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Lublin

    Post Zapach topionego tworzywa, kontrolka aku, zgrzyty

    Witam. Prosze o doradztwo. Posiadam e38 740i - przebieg 90 tys km. Auto z Japonii od miesiaca u mnie.
    Na drugiej dłuzszej kilkusetkilometrowej trasie zaczelo byc czuc zapach palonego, stopionego tworzywa, ebonitu w aucie . Pojawila sie kontrolka czerwona akumulatora. Ponadto przy parkingowych predkosciach jakies dzwieki- ni to buczenie i zgrzytanie- trudno mi okreslic w jakich okolicznosciach dokladnie bo sie lekko zestresowalem. Akurat miałem kilometr do serwisu wiec tam dojechalem. W serwisie do auta zabiora sie dopiero za okolo 2 tyg- auto u nich zostało. Wstepnie cos z alternatorem. Macie jakies doswiadczenia ? W razie co tez chcialbym byc przygotowany na dyskusje w serwisie jak miala byc przeprowadzona naprawa- jezeli padl alternator to regenerowac, wymieniac? Jezeli tak to na jaki? A moze Wy macie jakies sugestie co sie moglo zadziac. Powiem szczerze ze troche sie denerwuje - zwlaszcza ze na diagnostyke bede musial zaczekac . Serwis mimo ze przypadkowy wydaje sie okej wiec chyba nie bede nic kombinowal i zabieral od nich auta laweta gdzie indziej.
    Ostatnio edytowane przez Krokus ; 27-06-2021 o 20:03

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2021
    Posty
    13
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Lublin
    Nikt nic? Alternatpr ( auto 1999r) oryginalny to bosch? Bo ubiegajac fakty zaczalem rozgladac sie za alternatorem. Nie wiem jaka jest roznica bo na stronach czesci oryginalnych bmw sa nowe boscha w cenie okolo 2,5 tys ale tez na tych samych stronach jest tak jakby oemowski za 4 tys? To ten bosch nie jest oryginalem? Alternator chlodzony ciecza. A moze regeneracja- mial ktos doswiadczenie. Gdzies polecalibyscie konkretnie wysłac do regeneracji? Pozdrawiam

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Idziesz dobrym tropem. Najprawdopodobniej pękła dolna podstawa łożyska w alternatorze. Ja regenerowałem lata temu na miejscu u elektromechanika.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja mam dla ciebie naprawde dobrą rade , zabieraj auto z serwisu i napraw sobie sam jak nie chcesz dyskutowac. A tak powaznie to nie rozumiem o co sie pytasz, wstawiłes auto do mechanika czy serwisiu i zleciłes naprawe auta, co sie przejmuesz, jakie juz chcesz dyskusje w serwisie przeprowadzac? nie sraj żarem i poczekaj na diagnoze warsztatu, pozniej sie mozesz spytac sie warsztatu jakie są opcje, czy na szybko, czy tanio czy dobrze a napewno wiedza jak to zrobic. Stare e38 to nie statek kosmiczny i kazdy mechanik (normalny mechanik) sobie z tym autem poradzi. A najwazniejsze ze jeszcze nie wiadomo ci sie stało a ty chcesz odpowiedzi....

    i widac ze sie denwujesz bo pisze ten sam post w roznych miejscach, wiec wypij szklanke wody i troche ostygnij :-)
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 29-06-2021 o 07:24

Podobne wątki

  1. Tworzywa sztuczne - celidor
    Przez avecezarave w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 00:01
  2. Zapach paliwa
    Przez podqr w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 20:42
  3. [pozostale] Zapach benzyny
    Przez Dzuda w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 09:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •