Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E65 - zacięta maska

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    BMW
    E32 730i + E65 735
    Skąd
    Lublin

    Post E65 - zacięta maska

    Witam serdecznie,
    Leciwe E65 z 2003 roku strzeliło focha i nie ma zamiaru otworzyć maski. Od nadkola kierowcy wszystkie możliwości wyczerpane. Puścił zatrzask kierowcy i środkowy.
    Niestety zatrzask od pasażera trzyma i nie ma możliwości otworzyć go za linkę. Jeden z kolegów forumowych doradzał mi zdjęcie zderzaka i wykręcenie lampy podważając maskę poduszką montażową. Wydaje mi się jednak to dość karkołomne. Kiedy podważam maskę szczelina przy lampie nie jest zbyt szeroka i widzę że będzie duży kłopot aby wykręcić lampę. Zderzak bez problemu można wykręcić.
    Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na dojście do zatrzasku?
    Może lepiej nie "kopać się z koniem" i ciąć maskę?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Mi się zerwała w tej złączce na lewym błotniku kupiłem nową też się zerwało, w końcu zakułem to tulejką aluminiową i spokój. Uważam że drutem z haczykiem miedzy maskę a lampę złapać tą dźwigienkę co wchodzi linka ciągnąc za nią powinno zwolnic maskę. W prawdzie jest tam pianka i rurka dolotu powietrza, ale może się uda.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    Ja u siebie dwa razy otwierałem tak.

    Ściągamy lewe koło, nadkole, luzuje zbiornik płynu do spryskiwaczy, i już widać lewy zamek, pancerz przed i za zamkiem. Wziąłem szpryche rowerowa i zrobiłem haczyk, złapałem za pancerz i ciągnąłem. Czasem jest potrzebna pomoc drugiej osoby do dociskania maski podczas szarpania za pancerz linki

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    BMW
    E32 730i + E65 735
    Skąd
    Lublin
    rudek: Masz na myśli prawy zatrzask? Da się do niego dobrać nad lampą? Mam kamerę inspekcyjną i podgląd na ten klocek z uchem. Obok niego jest ciut miejsca gdzie mozna wepchać uszko druta, ale czy to to Ci chodzi? Niestety kamerą nie mogę zajrzeć dokładniej.

    fotek: To co było do zrobienia od lewego nadkola już zrobione. Do linki od prawego zatrzasku mam dostęp, ale ona go nie zwalnia. Ciągnąłem z całej siły, linka się troszkę urwała, ale nie puściło.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Dokładnie lewą od kierowcy odkręć ten zbiorniczek i ciągnij za linkę, czy pancerz, będziesz wiedział gdzie się urwało, jak przy zamku no to haczyk i próbować złapać tą dźwigienkę, zapodaje link i zdjęcia kontrolne. https://zapodaj.net/6436dd8dab515.jpg.html https://zapodaj.net/f3c2453ed1167.jpg.html https://www.otomoto.pl/oferta/wzmocn...l#gallery-open

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    BMW
    E32 730i + E65 735
    Skąd
    Lublin
    rudek: Wszystko od strony kierowcy czyli lewej zostało zrobione. Zatrzask lewy nie trzyma, trzyma prawy. Mam dostęp do linki zamka prawego ale to nic nie daje, zatrzask nie drgnie nawet.
    Pytanie - czy jest możliwe włożenie wytrycha przy zamkniętym zatrzasku - haku. Tam nie ma jak bardzo podejść od góry, przy tym klocku haka. Jesteś pewien że tam można włożyć drut od góry i ruszyć zatrzask? Przepraszam że pytam po raz setny, ale tam jest tak mało miejsca że wydaje się iż podstawa haczyka wypełnia cały otwór na haczyk.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Mało miejsca to jeszcze nie wadziłeś, ;) jutro jestem na miejscu i mam do wymiany 2 pompę to zluzuję lampę i spróbuje to zasymulować i nagram filmik, no chyba że do tego czasu ją wyrwiesz. Tak zatrzaśnięta maska to koszmar. Tak jak obiecałem zrobiłem symulację otwarcia prawego zamka klapy, podważ lekko klapę i jak na filmiku, długość od rogu błotnika do zapadki to 31/32 cm. https://www.youtube.com/watch?v=hksgVSufQms
    Ostatnio edytowane przez rudek ; 09-06-2021 o 16:38

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    BMW
    E32 730i + E65 735
    Skąd
    Lublin
    rudek: "O'żesz w mordeczkę" nie wierzę własnym oczom. Czyli jest to możliwe do wykonania. Nie załapałem że nad lampą ale pod pasem blachy. Cały czas myślałem że nad blachą - co pewnie jest niemożliwe. Będę próbował takim wytrychem. Dziękuję serdecznie za film.
    Muszę jeszcze dodać że twoja komora silnika, a zapewne też reszta maszyny wygląda jakby wyszła właśnie z taśmy montażowej.

    Niestety nie idzie wytrychem tego ruszyć. Zatrzask musiał się strasznie zapiec. Dodatkowe utrudnienie to brak kontroli nad miejscem w które "dziubiesz" drutem. Przy otwartej masce widać, gdy jest zamknięta robisz w ciemno.
    Chyba zrealizuję autorski pomysł wycięcia ucha zatrzasku długą piłą do metalu. Pomoże mi w tym poduszka montażowa, którą dosyć sporo można unieść maskę.
    Ostatnio edytowane przez ks100 ; 12-06-2021 o 09:16

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    BMW
    E32 730i + E65 735
    Skąd
    Lublin
    Witam ponownie,
    Sytuacja opanowana. Maska już w górze. Tak jak myślałem od początku, musiałem ciąć zaczep. Udało się bez dużych szkód. Troszkę zarysowań maski od dołu i pasa blachy od góry. Lampa też troszkę oberwała ale pod maską i po szlifowaniu znać nie będzie.
    Po otwarciu maski okazało się że zatrzask tak stanął że trzeba będzie użyć młotka aby go rozpiąć. Nie było szans ani linką, ani wytrychem, ani w żaden inny sposób.
    Radzę wszystkim aby natychmiast zakonserwowali zatrzaski w swoich maszynach.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Nie kupuj linek zamienników bo są nic nie warte, tak ja rozbierałem, czyscilem, odmalowałem, i nasmarowałem, na ranie wszystko ok.

Podobne wątki

  1. zatrzaśnięta maska
    Przez niedzwiedz78 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 08:32
  2. [audio/video] Zacięta kaseta zmieniarki
    Przez zbijar w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 18:46
  3. [karoseria] maska
    Przez sebalg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 21:09
  4. [pozostale] Zatrzaśnieta maska w e65
    Przez MAFIT w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •