Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ elektryka] wskażnik temperatury szaleje

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    [ elektryka] wskażnik temperatury szaleje

    Panowie jest tak wskażnik temperatury wskazuje raz zimno raz normalnie czyli srodek potem znowu zimno i tak sobie skacze jak chce ,pytanie jest takowe gdzie jest czujnik temperatury z którego ida odczyty do wskażnika, może ktoś miał podobne akcję

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Trochę mało opisałeś sytuacje, ale jedyne co mi się kojarzy, to zepsuty / otwarty ciągle termostat, kiedy stoisz wskazówka idzie w pion (silnik się dogrzewa) kiedy jedziesz się studzi i termostat tego nie blokuje więc wskazówka się przechyla na niebiesko. Jeżeli masz uwalony czujnik to wyjdzie ci od razu na komputerze. Pozdrawiam.
    626 KM i 1010 Nm ....

  3. #3
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Proponowałbym też sprawdzić wiskozę ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  4. #4
    dzięki za odpowiedzi też mam wrażenie że to termostat bo wczoraj i dziś normalnie wskażnik na 90 stopni wisko wymienione na ori beher w marcu .I pytanko czy carsot 6,5 szczyta awarję czujnika i czy to jest ten sam czujnik co włącza wentylator elektryczny czy raczej inny .

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Nie wiem o jakim wentylatorze mówisz, ale z tego co wiem czujnik włącza i wyłącza tylko wentylator chłodnicy klimatyzacji. Co do temperatury, możesz sobie ją sprawdzić na zegarach w 7 teście, ale nie za bardzo wiem jaka powinna być u Ciebie temperatura, ale np. w V12 jest to 108 stopni. Pozdrawiam. Sprawdź termostat i przy okazji, sprawdź jaka ma być temperatura u Ciebie, żeby kupić prawidłowy termostat.
    626 KM i 1010 Nm ....

  6. #6
    panowie akcja jest tak wisko termostat nowe wentylator od klimy włącza sie jak motor ma według testu 7 102 stopnia a za moment wskazowka spada do niebieskiego pola na teście 7 65 stopni i tak trzyma lecz wentylator od klimy nadal sie włącza [oczywiśćie klima wyłączona ]pytanie jest takie z którego czujnika czyta wzkazówka i test nr 7 diagnoza na kompie nic nie wykazuje. ręce opadaja

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Termostat

  8. #8
    wymieniony to samo jest

  9. #9

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    18
    BMW
    730d e38 2001
    Skąd
    WML
    witam,

    znalazłem ten post przeszukując archiwum,

    mam identyczne objawy w swojej e38,

    czy już rozwiązałeś problem, jakie były przyczyny ?

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •