Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: N62B48 750Li - problem z nierówną pracą silnika i ciężkim zimnym startem

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    A czy miałeś problem z zawysokimi obrotami na biegu jałowym i "zbiłeś" to kodowaniem?

    Odpowiadam na tę wiadomość, bo od dłuższego czasu mnie to nurtuje, ten temat obrotów.

    Od momentu postu wiele zrobiłem, wymiana kolektora ssącego bo miałem wątpliwości co do jakości montażu dysz gazowych, uszczelnienie misek olejowych, wymiana kompletnego rozrządu. Okazało się, że rozrząd był przestawiony po jednej stronie, połamane były ślizgi. To poprawiło efekt "strzelania" przy odpalaniu. Auto odpala znacznie, znacznie lepiej, ale nadal nie pracuje dobrze - obroty delikatnie falują, czuć lekkie drżenie2. Wartości z Analog Value 3, O2 sensor additiv teraz wzrosły do wartości około 3.5-3.7, czasami auto rzuca błędy ubogiej mieszanki w dolnym zakresie obrotów tak na benzynie jak i na LPG - po jeździe w mieście głównie. Na biegu jałowym wartości Analog Value 2, engine roughness są gorsze dla cylindra 3 oraz 4, około 0,8. Wcześniej podejrzewałem Valvetronic, no ale nie mam żadnego problemu z wypadaniem zapłonów, wymiana rozrządu pomogła na strzelanie po odpaleniu, a dodatkowo mechanik oglądał też wałki przy wymianie rozrządu i nie widział żadnych uszkodzeń, ani grzebienia ani gładzi krzywek na wałku.

    Co mnie dziwi, to fakt że samochód nie potrafi utrzymać stałych 550 obrotów. Po wyłączeniu klimatyzacji i nagrzaniu auta, obroty trzymają się na tym poziomie ~550, natomiast po jakimś czasie wzrastają do 650-700. Kodowanie jest ustawione na 550 przy wyłączonej klimatyzacji. Kompletnie tego nie rozumiem, dlaczego tak jest. Wszystko wskazuje na to, jakby samochód ciągnął skądś lewe powietrze - membrany są nowe, ładne, mechanik robił też smoke test i nie było żadnych widocznych wycieków (a przynajmniej tak mi mówiono, nie byłem przy tym). Są jakieś przyczyny podniesionych obrotów i tych korekcji, coś oczywistego co mogę sam sprawdzić zamiast jeździć bezskutecznie do majstrów?
    Ostatnio edytowane przez Plexi36 ; 10-03-2022 o 09:44

Podobne wątki

  1. [silnik] E38 Motornotprogramm. Problem z pracą silnika.
    Przez tynio w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-01-2020, 22:05
  2. Mam problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2018, 08:43
  3. [silnik] Problem z nierówną pracą silnika na wolnych 740i
    Przez balcer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 22:45
  4. Problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 15:30
  5. Problem z pracą silnika
    Przez Zielonyz84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 08:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •