Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: N62B48 750Li - problem z nierówną pracą silnika i ciężkim zimnym startem

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    A ustawienie minimalnego skoku na 0,8 nie naprawia problemu? W ISTA opisane jest przestawienie na 0,8 (z fabrycznych 0,3) jako remedium na nierówną pracę, kosztem pogorszenia reakcji silnika na wciśnięcie gazu i zwiększenia spalania. Dałoby to natomiast obraz, czy problemy powoduje Valvetronic (co podejrzewam).

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Mi tak bujało na zimnym po zakupie, zanim mi zdiagnozowali lekko przestawiony rozrząd. Ogólnie raczej się nastaw, że będziesz musiał konsekwentnie sprawdzać komponent po komponencie. Jak będziesz miał szczęście, to szybko trafisz na przyczynę, ale może też być odwrotnie. Nie obwiniałbym też gazu tak na 100%.
    U mnie tak buja, strzela, kij wie co - po odpaleniu i później przechodzi to po prostu w nierówną pracę. Wykonam filmik z testu dźwigienek pośrednich, z tego jak pracuje auto pod INPĄ i wrzucę to, ale najwcześniej będę to mógł zrobić w czwartek. Ogólnie przy zdjęciu miski znaleźli tam jakieś elementy plastikowe - podejrzewali, że może to być część ślizgu, albo jakiegoś starego uszczelnienia i na razie wiadomo - jeździć, obserwować do czasu kolejnej wymiany oleju. Tym niemniej jest to jakiś trop.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    A ustawienie minimalnego skoku na 0,8 nie naprawia problemu? W ISTA opisane jest przestawienie na 0,8 (z fabrycznych 0,3) jako remedium na nierówną pracę, kosztem pogorszenia reakcji silnika na wciśnięcie gazu i zwiększenia spalania. Dałoby to natomiast obraz, czy problemy powoduje Valvetronic (co podejrzewam).
    Przestawiałem na 0.8 mm i nie jestem przekonany, że jest jakaś znacząca różnica, natomiast na ruszaniu z niskich obrotów było jeszcze gorzej - o czym mówi procedura. Przestawię go na 0.8 po jakiejś jeździe i zobaczę czy to wpłynie na pracę po zimnym rozruchu i później po rozgrzaniu (jednak wątpię, ale sprawdzałem to dość dawno temu i mogę nie pamiętać dokładnie, jednak przez tyle czasu sporo rzeczy kombinowałem). Jeśli ta zmiana nie powoduje polepszenia sytuacji (lepszego rozruchu/równiejszej pracy/braku drżenia silnika) - wykluczać wtedy Valvetronic? Czy mimo wszystko opierać się jeszcze na teście dźwigienek pośrednich, jeśli ten wyszedłby słabo? Niestety z tym rozruchem to jest tak, że raz zapali ładnie i tylko lekko nim trzęsie i buja, a innym razem strzela jak na filmiku wrzuconym wyżej. Facet tam sobie mówi swobodnie o wymianie wszystkich dźwigienek i wałka, no ale 1 - to ogromny koszt, bo sam nowy wałek to 4k zł w obecnej chwili, a nie wiem jak z używkami, a dwa - jeśli to wymienię i nic to nie zmieni to jestem kolejne pieniądze w plecy, a po naprawie automata, który spokojnie mógł jeszcze jeździć - wolę być mocno ostrożny z wydawaniem takich kwot. Martwi mnie też ten odczyt z sondy po kat 1, bo tam cały wkład katalizatora został wymieniony a mimo tego rzuca błąd - chociaż mam nadzieję, że się nie mylę i jest to spowodowane ogólnie złą pracą silnika na banku 1.

Podobne wątki

  1. [silnik] E38 Motornotprogramm. Problem z pracą silnika.
    Przez tynio w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-01-2020, 22:05
  2. Mam problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2018, 08:43
  3. [silnik] Problem z nierówną pracą silnika na wolnych 740i
    Przez balcer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 22:45
  4. Problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 15:30
  5. Problem z pracą silnika
    Przez Zielonyz84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 08:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •