Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: F02 w benzynie - warto?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post F02 w benzynie - warto?

    Hej, mam na oku przepiękna BMW 7 F02 z silnikiem 3,0 biturbo. Miałem już kilka starszych siódemek wszystkie z benzyną, ale w serii F podobno benzyny trzeba unikać... Czy to prawda? Na co ewentualnie zwrócić uwagę przy zakupie? Auto mega mi się podoba Czy jednak lepiej szukać diesla? Mój budżet skromny... chce wydać około max 55-60 tyś zl

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja bym dzisiaj zrobił tak...

    1. Jak nie miałeś BMW, to pewnie wiesz jak ISTA działa. Zorganizuj kabel i sprawdź auto. Porównaj koniecznie przebiegi przy bledach z różnych modułów. Do BMW F są specjalne kostki wpinane na licznikiem, które zaniżają przebieg o połowę przebieg lub całkowicie go zamrażają.

    2. Przetestuj auto pod kątem wibracji podczas jazdy, przyspieszania i hamowania. Szczególnie się wyczulić przy aucie z xDrive. Jak coś wzbudza wątpliwości, to osobiście odradzam. Ja na tym temacie poległem z BMW.

    3. Benzyny się bać, diesla się bać, hybrydy się bać. Bać się wszystkiego i nie jeździć. Chyba nic więcej pisać nie muszę ;). Pewnie wiesz, że jest problem wadliwymi wtryskiwaczami. Coś stuka w silniku lub nierówno chodzi - dać sobie spokój.

    4. Dobrze sprawdzić przekładnie kierowniczą pod względem luzów i wycieków. Droga i problematyczna wymiana/regeneracja.

    5. Pojechać na stację diagnostyczną sprawdzić amory. Przednie są dostępne tylko w oryginale i kosztują masę kasy, mimo, że nie są pneumatyczne. Tylne w F tak samo,z tego co wiem. W F02 z tył są tylko na pneumatyce. Nie ma sprężynowych.

    6. Jak auto ma Dynamic Drive, to super. Teraz mam S W221 i właśnie Dynamic Drive mi najbardziej brakuje.

    7. Zapytać sprzedającego, czy kupił kod wielorazowego użytku do aktualizacji navi. Jak tak, to zapisać razem z autem. Jak navi byla przekładana, to koniecznie musi być znany VIN dawcy, bo nie zrobisz upate'u.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 16-05-2021 o 23:00 Powód: Dodatek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Przecież silniki N54 były mocno chwalone, podobnie jak późniejsze N55, poza wczesnymi modelami.
    Zresztą N54 ma niezłe możliwości tuningu.

    Przy takim wieku samochodu raczej bym patrzał na stan egzemplarza w pierwszej kolejności.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Jak chcesz kupić auto - to odpuść sobie porady z forum !!!
    Zrobią ci taki mętlik w głowie i obrzydzą wszystko że nie kupisz nic :)

    Jedz, pooglądaj przejedz się ON i PB i sam podejmij decyzję co ci bardziej leży/

    PS
    ani silniki PB ani ON w seriach od E do G nie są bardziej lub mniej awaryjne !!!!
    Są po prostu mocno wymagające opieki zarówno olejowej jak i mechanicznej oraz co najważniejsze musisz kupić nie zajechany egzemplarz, inaczej co byś nie wziął będziesz miał kłopoty.



    Udanych zakupów
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Jak chcesz kupić auto - to odpuść sobie porady z forum !!!
    Zrobią ci taki mętlik w głowie i obrzydzą wszystko że nie kupisz nic :)
    Dokładnie tak.

    Najlepiej przestudiuj sobie forum i podesłany przez Aldika link, i zastanów się SAM czego chcesz.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Dziekuję wszystkim za cenne rady. Aż tak bojażliwy nie jestem... ;) Inaczej nie gustował bym w autach z tego segmentu żebym bał się napraw.
    Zawsze będe wolał benzynę głównie ze względu na odgłosy silnika gdy sie stoi obok samochodu. Dziś właśnie testuję diesla kolegi i jest masakra w porównaniu do benzyny. Mocy z tego 3,0 diesla by mi wystarczyło, nawet fajnie się zbiera. Sprawdzałem to auto na kompie to jest mnóstwo błędów głownie zawieszenia, więc auto kolegi odpada. :(

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jak nie boisz się remontów silnika to ja mam fajne F01 740i na sprzedaż ;)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Guzio83 Zobacz posta
    Dziekuję wszystkim za cenne rady. Aż tak bojażliwy nie jestem... ;) Inaczej nie gustował bym w autach z tego segmentu żebym bał się napraw.
    Zawsze będe wolał benzynę głównie ze względu na odgłosy silnika gdy sie stoi obok samochodu. Dziś właśnie testuję diesla kolegi i jest masakra w porównaniu do benzyny. Mocy z tego 3,0 diesla by mi wystarczyło, nawet fajnie się zbiera. Sprawdzałem to auto na kompie to jest mnóstwo błędów głownie zawieszenia, więc auto kolegi odpada. :(
    Nie boisz sie napraw a odrzucasz znane auto ze względu na zawieszenie ? dziwne..

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Jak nie boisz się remontów silnika to ja mam fajne F01 740i na sprzedaż ;)
    Własnie chciałem polecić Twoje, wymieni silnik czy też wyremontuje i będzie miał jak nowe.
    Ja swego czasu też myślałem nad benzyną ale chciałem własnie z padnietym motorem aby go naprawić po swojemu i wiedzieć co mam.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    [QUOTE=Aldik;598805]Nie boisz sie napraw a odrzucasz znane auto ze względu na zawieszenie ? dziwne..


    Dziwne jest to, że odrzucam auto które jest do naprawy i to nie tylko zawieszenia, a chcę szukać dalej, aby znaleźć bez, lub z mniejszymi usterkami??
    To po co w ogole szukać auta... brać pierwsze z brzegu i naprawiać wszystko po kolei

Podobne wątki

  1. [silnik] 3.0 AT nie pracuje na benzynie
    Przez garnuch w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 18:47
  2. [silnik] Nie chodzi na benzynie a na gazie tak
    Przez malpa_tg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 21:03
  3. [silnik] Nie chodzi na benzynie e32
    Przez Matis192 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 16:05
  4. nie chodzi na benzynie pomocy
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 22:40
  5. PROBLEM Z JAZDĄ NA BENZYNIE. E32 V8
    Przez ANDRZEJ-BIELAK w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2009, 04:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •