Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: E32 klima dla zawansowanych.. Problem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post E32 klima dla zawansowanych.. Problem

    E32 07.1992 r6, 3.0.manual

    Dodalem już jakiś czas temu klime behr. Wcześniej był siemens nagrzewnica zwykła. Użyłem schematu, do 735 nie ma na be ie do 730.
    https://www.armchair.mb.ca/~dave/BMW/e32/e32_92.pdf

    Zakładki compressor control, aux fan. Sprawdziłem też polaczenia water valves, water pomp, wszystko zrobione wg schematu.

    Dodalem i podlczyłem do mojej wiazki w dużej skrzynce bezpieczników przód,( produkcja 06.92 info z nalepki na skrzynce..)
    Wszystko co jest na tych schematach, i sprawdźone wielokrotnie
    poprawność tych polaczen.
    Dodalem też 3przekazniki na mała skrzynkę z przodu(1bieg 2bieg i k33 motronic comp relay) porob iłem wtyczki na kompresor oszuszacza czujnik temp przy chłodnicy.
    Slowem każde polonczenie jest ok.

    Przy nabiciu klimy parę dni temu wyszedł taki problem ze klima (cewka kompresora wg mechanika) chodziła non stop otwarta, i drugi problem klima leci pomimo że guzik klimy z panelu jest wylonczony. Włączenie go nic nie zmienia. Leci i leci. Wiatrak się też nie chciał uruchomić, wiatrak jest sprawny biegi sprawdźone przy wtyczce przy chłodnicy tzw Mostek na piny i chula. Mechanik podczas tej próby mostkowal piny na wtyczce osusacza ale wiatrak nie ruszył. Już kolejnego dnia Spuściłem gaz dałem inny czujnik przy chłodnicy zrobiłem mostek pinów na czujniku chłodnicy, na czujniku osuszacza i na przekaźnikac h i na każdym z nich działa wiatrak.


    . Problemy jak wyżej plus
    K19 przekaznik nie cyka po naciśnięciu w przcisku klimy na panelu w aucie, ktoś zna jego numer dokładny niech poda.

    Na schemacie pisze ze z bezpiecznika f9 wychodzi kabel rt/br do przekaźnika k19 na wartość 30, wiec niby wystarczy podłączyć kabel rt/br czyli czerwono brązowy (źródło pdf z linku wyżej strona 527..), choć po drodze między f9 a k19 schemat podaje opis., "ground distribution strzałka" ...... Czy ten kabel to jest masowy czy plusowy(rt/br) ? Gdyż opisy ground distribution występują w tym schemacie przy masach. Dodam że w ogóle nie mam kabla o tym kolorze pod f9, a mam. Kabel czerwony z czarnym paskiem rt/sw. Mam w zapasie duza skrzynkę 1992 i też zonk nie ma pod f9 Rt/br a jest Rt/Sw
    Pozostałe kolory k19 pasują łącznie 4piny na k19. Kabel rt/br znalazłem pod tylna kanapa w skrzynce na przekazniku rear windows defoger choć wg mnie był od fabryki nie ruszany, to wg tego schematu link powyżej, jeden pin miał też różnice podłoga n żenię pinu 86 zamiast 86"b "bądź na odwrót,słowem co innego w schemacie co innego na aucie,, to juz nie wiem na ile są te schematy wiarygodne.


    Moze ktoś podać nr przekaznik ów kto jakie ma czyli k19, k33, i te od wiatraka. Jeśli się komuś chce cyknac fotki od dolu jakie kable idą do czego rocznik 1992 3.0.

    Jakiś pomysł jak zasymulować przez mostek na odpalonym silniku by sprawdzić czy cyknie jednocześnie sprzęgiełko i wiatrak zaskoczy. No i ten k19 nieszczęsny za żadne skarby nie chce się odpalić.
    Chce uniknąć jezdzenia na nabijanie i odsysanie gazu póki nie zacznie to działać jak powinno.

    Czy masy zbiorcze tzw na schematach np x166 wiatraka, osusacza, czujnika temp przy chlodnicy mogę łączyć do karoserii w dowolne miejsce czy jest w tym jakąś reguła ze np na schemacie osusacz i czujnik temp chłodnicy mają wspólna mase o kolorze kabla br/sw i miejscu Przy nadkolu lewym razem z lampami i Kierunkami i tak je podlaczylem.

    Paneli klimy mam z 5, sterowników też sporo, przekaznikow też worek, wiatrak ma nowy rezystor org, czujnik klimy używa 2szt nowy w drodze, klapki działa każda. Brak widocznych zwarc, prądu nie kradnie.
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 17-05-2021 o 22:44

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    14
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Piaseczno
    DIS łączy się i widzi IHKA?

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli * jest na panelu wyłączona, ale przycisk obiegu zamkniętego/otwartego jest na A(uto) to klima i tak działa. Generalnie temat dla Jarka88, bo on u siebie w M30 manual '88 dokładał klimę.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Jeśli * jest na panelu wyłączona, ale przycisk obiegu zamkniętego/otwartego jest na A(uto) to klima i tak działa. Generalnie temat dla Jarka88, bo on u siebie w M30 manual '88 dokładał klimę.
    I działa???

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Z tego co pamiętam to działa

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jack7er Zobacz posta
    DIS łączy się i widzi IHKA?
    Nie mam disa, jeśli masz jakiś patent bez disa to napisz.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Mam klime z auc, czujnika smrodu nie ma zamontowanego. Obieg wewnętrzny czy włączam czy nie to samo. Zamówię na dniach cewke nowa na kompresor, choć i tak to nie wyjaśnienia sprawy z k19 opisanej powyżej.

    Dobra moze od podstaw, może jakaś dobra dusza co posiada e32 3.0 r6 rok 1991 92 93 z klima, wrzucić tu numery przekaznikow z małej skrzynki są 3szt, najlepiej by jeszcze było foty od spodu jakie kolory idą na jaki pin, to samo przekaznik k19, w dużej skrzynce. Obecnie mam tak że klima włącza się z przycisku z panelu ale znowu wiatrak nie chce się włączyć, czarno szary kabel odloczony od dme idzie tylko na linni sprężarka osusacz. Niestety albo coś z przekaźnikami, albo czegoś niema na schemacie.
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 01-06-2021 o 09:13

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Dobra temat do zamknięcia, klima dziala dobrze przez ihka a wiatraki cyklicznie chodzą sterowane przez czujniki , kabel powyższy sw. Gr nie został podpięty obeszło się bez niego. Podejrzewam że czujnik przy kompresorze bądź kompresor nie dogaduje się z tym kablem bo reszta jest zrobiona jak w fabryce.

Podobne wątki

  1. [klima] Problem z klima
    Przez mazur pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2018, 20:23
  2. [elektryka] [e32] problem klima marki diavia italy
    Przez mike333 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2017, 20:45
  3. [klima] Problem z klima / kompresorem
    Przez OskiUK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 10:48
  4. klima-problem
    Przez japan_fred w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 11:33
  5. E38 740 M62 klima problem
    Przez darwaso w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 07:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •