Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: błąd na silniku n73

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zrobiłeś diagnostykę istą?
    Przy takim szukaniu po omacku to tych błędów będzie masa, niekoniecznie mających znaczenie

    Zasilania na grzałkach nie sprawdzisz, ponieważ jeden z przewodów jest podłączony do sterownika silnika i wyjście jest sterowane PWM.
    Jak już to mogłeś zmierzyć rezystancję wszystkich grzałek sond czy są zbliżone do siebie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk

    Post

    Tak sprawdziłem rezystancje są w zasadzie takie same, ista mi coś nie rusza, postaram się to opanować. A na tą chwilę nie ma żadnych błędów, podmieniłem sondy na oryginały i jest lepiej jak się zagrzeje jest ok, letni do czasu 110 stopni przygasa gaśnie. Podmieniłem też sterownik ecu x2 napięcia takie same na zasilaniu sond, wiec jest ok silnik tak samo kulał na zimnym. Nie wiem czy jakaś regulacja, adaptacja, czy diagnoza kogoś co ma o tym pojęcie z Sląska? Zrobiłem dzisiaj 100 km i błędów nie ma
    Ostatnio edytowane przez rudek ; 21-05-2021 o 20:19

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Który rejon Śląska? Jestem z Raciborza
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Kato - Bielsko Biała, to po sąsiedzku.

    curusor a jesteś w stanie to obejrzeć, jesteś biegły w tych tematach? Jak wypnę sondy to silnik nie gaśnie na zimnym i zagrzanym jest ,,ok,, jedynie mnie zastanawiają jeszcze odmy czy mają wpływ na działanie silnika po za odpowietrzaniem komory olejowej.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-05-2021 o 08:02 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak najbardziej odma potrafi sporo mieszać. Uszkodzona powoduje często nieszczelność w dolocie.


    Co do mnie, w przeciwieństwie do wielu innych, nie obiecuję nic. Cudotwórcą nie jestem. Podstawa to dobra diagnostyka, dlatego pisałem o instalacji isty i odczycie błędów przez nią. Najlepiej w języku angielskim. Nie zdziwie się jak będą brzmieć logiczniej niż z Delphi
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Ok Cursor to miło usłyszeć, więc czekam na twoją propozycję? Kupiłem wczoraj 2 odmy zamienniki i dziwnie pracowały i je wyrzuciłem jedna dmuchała na zewnątrz przez małą dziurkę.
    Ostatnio edytowane przez rudek ; 22-05-2021 o 08:49

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Sprawdź czy pompy wysokiego ciśnienia nie leją do przewodu odpowietrzającego.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Te odpowietrzenie to dramat przy kodowaniu,jak ten zawór trójdrożny odłączy zasilanie, to wywala paliwo z pod wlewu paliwa po kole.Zastanawiałem się, czy nie dostały w tyłek jak leżały sporo czasu odkręcone w czasie remontu. Alexrud za bardzo nie wiem jak to sprawdzić? Rano długo trzeba kręcić by odpaliła i gaśnie nieregularnie aż się zagrzeje, później jest ok.Jeśli wypnę sondy to odpala normalnie i nie gaśnie na zimnym.
    Ostatnio edytowane przez rudek ; 23-05-2021 o 09:18

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    W komorze silnika z lewej strony przy zbiorniczku wspomagania są dwa zawory, po dłuższym postoju na zgaszonym silniku odłącz dolne grubsze przewody od tych zaworów i zobacz czy nie leci paliwo, może tam być znikoma ilość paliwa jak jest tego paliwa więcej, jest ch..wo, w ten sposób sprawdzisz ogólny stan systemu odpowietrzenia.
    Pompy wysokiego ciśnienia sprawdzisz : odłączając na uruchomionym silniku przewody gumowe od pomp wysokiego ciśnienia, jak będzie wywalało benzynę, pompy do wymiany. Ogólnie objawy wskazywały by na ten problem ( jak i wiele innych ;)) zwłaszcza "rano kręci długo".
    Powodzenia w rebusem

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Tak zaworki są 2, do dolotu idą tylko po wyłączeniu zapłonu trójdrogowy otwiera, wiec ze spadem rurki zawsze coś tam spłynie i tylko ten zawór, gdyby nie trzymał to paliwo wyrzuci tyłem samochodu i spłynie do tych 2 zaworków co idzie do dolotu. Wydawało mi się, że te gumowe węże to zasilanie paliwa? Wychodzą 2 metalowe rurki czarna i chrom jedna to zasilanie druga to powrót, ale która co już nie pamiętam.
    Ostatnio edytowane przez rudek ; 23-05-2021 o 10:09

Podobne wątki

  1. [silnik] Stuki w silniku.
    Przez siwymetal w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 13:40
  2. [silnik] e65 745i stukanie w silniku
    Przez rogalex w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 19:55
  3. [silnik] Zbiór materiałów o silniku M62
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 20:05
  4. [silnik] Piszczenie w silniku.
    Przez kjwilk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 09:39
  5. Bagno w silniku
    Przez x-factor w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •