Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Błąd 252500

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    57
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska

    Błąd 252500

    Witam rozkoduje mi ktoś ten błąd przeczytałem pół internetu i nie mogę nic znaleźć. Auto to bmw F01 740dx 11r.
    Dodam że auto przechodzi w tryb awaryjny pojawia się komunikat Błąd napędu jedź wolno itd. I auto traci 70% mocy. Po skasowaniu błędu jeździ około tygodnia normalnie. Potem od nowa. Błąd pojawia się raz pod czas jazdy raz od razu po włączeniu zapłonu. Wcześniej pojawiał się błąd MAP sensora wraz z tym 252500, po wymianie tamten błąd ustąpił ten pojawia się nadal. Pomoże ktoś?



    Już znalazłem. Przerwa w sterowaniu siłownikiem ciśnienia doładowania.

    Tylko pytanie czy chodzi o elektryczny siłownik na turbinie czy o zawor podcisnienia na przewodach vacuum. Inpa pokazała jeszcze błąd P045 i nie wiem którego siłownika on dotyczy. Jeden 200 zzł drugi 900 więc roznica jest
    Ostatnio edytowane przez marsob251 ; 14-05-2021 o 18:32

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    57
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Dziś szukanie prawdopodobnych przyczyn tych błedów doprowadziło mnie do załamanego przewodu na zaworu wacuum dokładnie tym nad chłodniczka AGR zdiołem skalpelem izolacje żeby sprawdzić czy nie jest przerwany i nie był.
    Problem w tym że nie chcący dotknolem nieosłoniętym kablem do masy i zrobiłem zwarcie. INPA pokazała mi to w błędzie którego niestety nie da się skasować. Oprucz tego pokazuje błędy zwarcia do masy jeszcze kilku urządzeń, min zaworu AGR i sondy lambda. Idąc po przewodzie którym dotknolem do masy doszedłem do miejsca w puszcze modułu gdzie łącza się przewody z ruznych urządzeń tak jak by masy. łącza się przez górna kostkę z zielonym przewodem i wychodzą do innego modułu. Wnioskuję że te urządzenia mają sterowanie masą. A ja zrobiłem zwarcie tej masy "sterujacej" z masą auta.
    Pyranie dlaczego nie mogę skasować błędów skoro te zwarcie już nie występuje bo to od razu rozłączyłem.
    Bardzo nabroiłem? Pomoze mi ktos

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    57
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Fajne te forum można sobie popisać. Zadać pytanie sam se odpowiedzieć. Dziękuję za pomoc

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,238
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez marsob251 Zobacz posta
    Dziękuję za pomoc
    Nie ma za co ;)

    Jeśli liczysz na pomoc "instant" to fora zdecydowanie nie są dla Ciebie i spróbuj na naszej grupie FB: https://www.facebook.com/groups/162655107099850

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    57
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Znalazłem już rozwiązanie co do tego błędu. Sam odpowiem może ktoś będzie szukał. A więc błąd dotyczy konwertera podciśnienia. W przypadku mojego silnika są 3y konwertery i 3y zawory. Chodzi o konwerter znajdujący się pod rura dolotu do turbiny. Przy bloku są przykręcone 2a identyczne w moim przypadku chodziło o ten bliżej grodzi. Zamieniłem je miejscami i po skasowaniu błędów i zczytaniu na nowo błąd dotyczył już zaworu West gate w ten sposób doszedłem o który konwenter chodzi.

    Co do błędów dotyczących zwarcia do masy. Jak się komuś zdarzy coś takiego że w jednym momencie kilka urządzeń zgłasza zwarcie w moim przypadku AGR, sonda 2 itd. Chodzi tu o spalony bezpiecznik w schowku. 30wat. Nie pamiętam pozycji. Dopiero po wymianie można skasować błędy. Dojście do bezpieczników prz ebane. Na zdieciu urządzonko które powodowało błąd.
    Taka to historia weekendowa. Chociaż się nie nudzilem

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [hamulce] Błąd ASC
    Przez BogdanB w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-08-2017, 10:06
  2. Błąd 79 e38 2.8
    Przez FBI w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 22:30
  3. [hamulce] Błąd
    Przez Maciej17 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 21:00
  4. E38 - błąd abs
    Przez bonkers w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •